גן עדן בלב שכונת דניה בחיפה

תאריך: 23/11/2017

בלב שכונת דניה היוקרתית והפסטורלית בחיפה, הנהנית משקט קסום ומקרבה לכל מרכזי הבילוי והתרבות בחיפה, שוכן בית משפחתי דו-משפחתי, אשר נבנה בסוף שנות ה- 70.
בעליו החדשים ביקשו להתאים אותו לצרכיהם וליצור בית נעים ומזמין המתאים לאירוח וגיבוש משפחתי, כמו גם לאירוח לילה של כל  8 הנכדים.
לצורך כך עבר הבית, הבנוי על מגרש צר וארוך על צלע ההר ומתפרש על פני שלוש קומות, שיפוץ כללי שלא הותיר כל  זכר לחלוקה הפנימית המקורית.
הבית כולל גינה, דק, ג׳קוזי גדול, פטיו וגולת הכותרת - מרפסת סלון אשר צופה אל נוף הואדי - המחברת את הבית אל ההתרחשות החיצונית.

קומת הכניסה מכילה מטבח, סלון, מרפסת צמודה ופינת אוכל עם שולחן אבירים אשר הובא מביתם הקודם של בני הזוג. האלמנט התכנוני של קומת הכניסה מאפשר חדירת אור,
זרימת חללים ומבטים ארוכים בתוך הבית ומחוצה לו.
 

 

קומת הביניים שהוקדשה לחדר השינה של בעלי הבית מכילה חדר רחצה עם מקלחון, שירותים ואמבטיה הפונה לנוף הרים וים. בנוסף, בקומת הביניים קיימים חדר ארונות
ופינת עבודה אינטימית וספרייה. עוד בקומה: שני חדרי אירוח עם יציאה לפטיו, חדר רחצה ושירותים צמודים.

 

הקומה התחתונה הוקדשה עבור חדר עבודה של בעל הבית לצד חלל לבילוי, פנאי ומשחק בן 70 מ״ר ובו חדר כושר, לצד אזורי מפגש וחדר רחצה לילדים. לחדר הצפייה בטלוויזיה תוכננו ספות מודולריות ממזרנים אשר יכולים להיפתח וכך לאכלס ללילה את כל 8 הנכדים של בעלי הבית.

התוצאה הסופית היא בית בעיצוב מודרני קלאסי תוך הקפדה על פרטי גמר ופונקציונאליות, נעים ומתאים לאירוח וגיבוש משפחתי, העונה באופן מושלם לצרכים ולדרישות של בעלי הבית.

כלל חיפויי חדרי הרחצה והכלים הסניטרים הינם מבית אלוני עם דגש על אריחים גדולים במיוחד לחיפוי רצפה וקירות דומיננטיים במגוון חומרים לחיפוי: שיש, קרמיקה, גרניט פורצלן מעוטר, עץ טבעי ואבן טבעית בגימור טבעי ושרוף (טורוס).

   

תכנון עיצוב פנים, ניהול פרוייקט אבזור והלבשת הבית:

אורלי גונן – GONEN DESIGN תכנון ועיצוב פנים

בשמת אלמגור – בשמת תכנון ועיצוב פנים

צילום: אסף הבר