חשיפה לדרום

תאריך: 10/10/2016

כבר בשלב התכנון הבינו סיגל ונדב לווין ממשרד האדריכלות ועיצוב הפנים "סיגל ונדב", שנתוני הפתיחה של עיצוב הבית הדו קומתי בבאר שבע קצת מורכבים. המגרש שרכש בן אוחיון, הלקוח, הוא צר וארוך. בנוסף הבהיר אוחיון שמאוד חשוב לו שהכניסה תהיה חזיתית, מהחלק הקדמי של הבית. בדרך כלל במגרש כזה יוצרים כניסה מהצד, כלומר מהחלק הרחב, כדי ליפול לחלל הציבורי של הבית. בנוסף, אוחיון הוא כרגע רווק, אבל יש לו תוכניות מוחשיות להקים משפחה בעתיד והוא רוצה שהבית יתאים גם לצרכים העתידיים של משפחה.

את הבעייתיות של הכניסה הקדמית פתרו סיגל ונדב באמצעות יצירת פטיו המאפשר כניסה לחלק עמוק יותר בחלל המרכזי. לגבי השינוי העתידי בסטטוס המשפחתי מספרת לווין, "מכיוון שפחות ידע אילו צרכים בדרך כלל יש למשפחה, ניסינו יחד להבין מה תהיה הנוסחה המנצחת עבורו גם עכשיו כרווק, וגם לאחר שמספר הנפשות בבית יגדל. למשל, הוא רצה שחדר השינה שלו יהיה למטה, אנחנו שכנענו אותו שכאשר תהיה משפחה, כדאי שכל החדרים יהיו באותה הקומה ולכן עדיף שיהיה למעלה".

בכל הנוגע לסגנון העיצוב, החליטו סיגל ונדב ללכת על סגנון מודרני. "הבחור מבין דבר או שניים בעיצוב, ורצינו לא ליפול לכל מיני גחמות אופנתיות חולפות, אלא ללכת על עיצוב שנשאר עדכני לאורך זמן. הבנו שאסור שיהיו צבעים נועזים מדיי. הבית צריך להיות ברמה כזאת שגם בעוד עשור עדיין יהיה נעים להיכנס אליו".

כמעט כל הבית רוצף בשיש איביזה מאלוני, בגודל מטר על מטר. "הבחירה בשיש הזה היא בזכות הנציגה של אלוני, שכיוונה אותי מבין כל האופציות", מספר אוחיון. "מאוד נהניתי מדרך העבודה איתה. בשיחה בינינו סיפרתי שאני מעדיף ללכת לכיוון החומרים הטבעיים, לא לקרמיקות, והיא כיוונה אותי לאופציות מאוד מעניינות". 

הבחירה בשיש זה הייתה מאוד מדויקת. "הוא משדר יוקרה והוא נותן תחושה של מרחב, דבר שחשוב מאוד בהתחשב בעובדה שהמגרש הוא צר", אומרת לוין. "בנוסף, הוא גם משרה חמימות  והוא מאפשר גיוון בעיצוב הפנים - קל להתאים אותו ולההלביש עליו כל דבר. כשכבר הייתה את הבחירה של השיש, אפשר היה לבחור את עץ האקליפטוס למדרגות המובילות לקומה העליונה. האקליפטוס והשיש איביזה מדברים באותה שפה, ושניהם ביחד משדרים אווירה של יוקרה וחמימות".

בסלון, הספות שנבחרו הן כולן בעלות קווים ישרים וצורה מלבנית, המתכתבות עם הצורה של הבית הצר והארוך. הסלון מורכב מכמה גוונים של חום, עם הרבה צבעים משלימים. 

במטבח הרשו לעצמם לצאת מהתבנית הסולידית באמצעות משחק בחומרים שונים, יצירת עומקים דרך שימוש בצבעים קרים וחמים, מט ומבריק. ארונות המטבח הם מניואלק בגוון כחול אפור מבריק, שזה חומר פולימר יצוק עם סיבי זכוכית המגיע לפי מידת הלקוח מאוסטריה. במרכז המטבח יצרו אי בשילוב של נירוסטה ועץ אקליפטוס, שעוטף את כולו, ומעל משטח קוריאן לאחידות ללא חיתוכים. העמדת האי על רגל נירוסטה מקנה לו מראה מרחף. מאחורי הברז יש ארונות מראה נסתרים המכפילים הכל ויוצרים אפקט של חלל גדול יותר ונעים, ובנוסף בתוך המראה מוסתרת טלוויזיה לצפייה נסתרת. שולחן פינת האוכל מתכתב עם העיצוב של האי בזכות הנירוסטה. הזכוכית יוצרת תחושה של מרחב ומאפשרת השתקפות יפה של השיש.

בשידור חי מאיטליה

התכנון של הקומה השנייה הוא כזה שלמרות שכל חדרי השינה של המשפחה הם באותה הקומה, עדיין יש גם סוג של הפרדה ופרטיות להורים (לעתיד). כשעולים במדרגות, יש פנייה לחדר ההורים בכיוון אחד או פנייה לכיוון השני לחדרי הילדים (בעתיד...).

חדר השינה של ההורים כולל מרפסת המשקיפה אל הבריכה, שבעתיד יהיה בה גם ג'קוזי. הוא מרוצף, כמו כל הבית, בשיש איביזה, והגוון הבולט בו הוא הלבן. חדר הרחצה של ההורים הוא קונטרסטי לחדר השינה -  באמצעות אריחי הפורצלן בגוונים של שחור גם לריצוף וגם לחיפוי הקירות. האריחים האלה הם בסגנון שיש של פעם, חצובים עם פלחי האבן ונראים מאוד טבעיים. "נתקלתי באריחים האלה במהלך חופשה במיקונוס לפני הרבה הזמן והם נחקקו לי בזיכרון", מספר אוחיון. "כשפתאום ראיתי אותם בתוך המבחר העצום שהיה באלוני, הבנתי שמצאתי בדיוק מה שאני מחפש". בחדר הרחצה השתמשו במדפי עץ ובארונית מעץ אלון, שעליה מונח הכיור כדי לתת את אווירת הטבעיות בבית.

חדר הרחצה המשפחתי בקומה השנייה מרוצף גם הוא בשיש איביזה, "הגודל שהתאים הוא 80 על 80", מספרת לוין, "וכאן השתמשנו בו גם כחיפויים על הקירות. הכל כמובן מאלוני, כל הכלים הסניטרים, אפילו את מברשת האסלה מנירוסטה". 

הריצוף בגינה הוא באריחי שיש הנקרא ""Desert Brown, מאלוני, בגודל 20 על 10. "חיפשתי משהו שהוא טבעי", מספר אוחיון, "ובמקרה אחרי שבוע היועצת של אלוני, שהייתה בנסיעה לאיטליה, פתאום שלחה לי משם תמונות של הריצוף הזה שהיא ראתה שם ומיד החלטתי שזה זה". 

"בכל בית שאנו מתכננים ומעצבים, חשוב לנו מאוד לתת ביטוי לאופי של הלקוח ולצרכים שלו, גם אם הוא עדיין לא מבין אותם", מסכמת לוין.

חשיפה לדרוםחשיפה לדרוםחשיפה לדרום