כשמקצב פוגש מעצבת יצירתית במיוחד

תאריך: 26/06/2017

כאשר ניגשה לינור גבעולי מ  studio effectA למשימת תכנון ועיצוב מפעל דר' גב, הקו שהנחה אותה היה יצירת מבנה ממקצבים שונים, המרכיבים קצב מוזיקלי אחד שלם.

מבנה המנהלה מורכב ממקצבי osb הפותחים וסוגרים את המבנה, מקצבי צבעים המלווים אחד את השני לאורך המבנה, ישנם אלמנטים של רוחב (בדמות חלונות, גוונים וחיפויים)  ואלמנטים של גובה (דלתות, שלישיית חלונות), אשר מגיעים במקצבים רבים ושונים ומתחברים לקצב אחד שלם היוצר את מבנה הנהלת המפעל.  

כוונתה של המעצבת היתה ליצור עבור המשתמשים והמבקרים במבנה חוויית משתמש מפתיעה, בכל מקום ובכל פעם מחדש.  אלמנט ההפתעה בא לידי ביטוי בפרטים: פרטים בתמונות, פרטים בחלונות, פרטים בחיבורים ופרטים במבטים. המעצבת יצרה מבטים, מבטים המובילים לקומפוזיציות הסוגרות פריימים ציוריים של צילום, ומלווים את המתהלך לאורכו של המבנה.

חווית המשתמש חוזרת גם  בחדר המזכירות, הנשקף מבפנים כקומפוזיציה של מפתחים שהולכים ומצטמצמים כדי לתת  מבט אל החוץ ולאוורר את החלל מבפנים וממשיכים בצורתם אל חדר המנהל שבו תוכנן חלון , שאינו בקו העין של המתהלך מבחוץ , המאפשר לראות דרכו את המתנהל בשטח המפעל מזוית ראיה של ישיבת המנהל בשולחן העבודה, מבלי שיחשוף את התנהלות הפנים במשרד.

גם בחדר האוכל יצרה המעצבת עבור המשתמשים חוויה אחרת, מפתיעה ושונה מזו שאליה הם רגילים ביומיום. הקונספט שנבחר לחדר האוכל- הוואנה, בא לידי ביטוי בשימוש בצבעים עזים וספציפיים כמחווה לקבוצת כדורגל נערצת. על הקירות תמונות של קובניות מבוגרות, מדושנות ומגונדרות, המעשנות סיגרים בעודן צופות על הסועדים. המקצבים גם מתבטאים בתקרה במקצבים וגופי תאורה שונים. כסאות הישיבה נבחרו  בשילוב של צבעים  וחומרים שונים.

בחדרי השירותים, אשר נותרו ללא תקרות וקירותיהם פתוחים עד לגובה 480 ס"מ, נבחרו שילובים של אריחים צהובים (לגברים) וסגולים (לנשים). הצבעים השולטים בחלל הם ירוק, צהוב, אפור ושחור והם חוזרים בכל מיני מקומות אופנים וחומרים.  

תכנון פנים לכל המפעל 
שטח המפעל : 2,800 מ"ר
שטח מבנה מנהלה : 132 מ"ר  
עיצוב ותכנון: לינור גבעולי
כל החומרים בפרויקט זה הינם מבית אלוני

 

ד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גבד"ר גב