בית מבורך בילדים

מיכל גינזבורג

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

בתים פתוחים// מיכל גינזבורג
מ"ר בנוי:  400 מ"ר.
עבור מי תוכנן:  משפחה בת 10 ילדים וזוג הורים.
מיקום גיאוגרפי:  סביון.

הדרישה המרכזית בפרויקט
הדרישה הייתה יצירת קו מודרני באמצעות תוספות בניה וחידוש הקיים. יצירת מקומות אחסון מרובים ויצירת חלל פונקציונאלי ונעים לאירוח, שיראה מאורגן ומסודר גם כאשר חיים בו ילדים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בבית ברוך ילדים.

הכי מורכב בפרויקט
האילוצים הארכיטקטוניים של תקרה נמוכה וקורות קונסטרוקטיביות.

הכי מרגש בפרויקט
היה מרגש להתמודד עם משפחה כל כך גדולה וברוכת ילדים. שני ילדים בחדר ודגש רב על אחסון. נושא האחסון והפונקציונליות היה ראשון בסדר העדיפות עוד לפני העיצוב. היה מרגש שהלקוחה היתה מרוצה ושניתן מענה לכל צרכיה, מה שהיה מאוד מורכב. הכניסה לבית דיברה בעד עצמה. פתרונות האחסון מנעו את 'הבלגן' שהיה לפני כן ולא מורגש שמשפחה כל כך גדולה מתגוררת בו.

הכי מיוחד בפרויקט
האילוצים הארכיטקטוניים שהיוו את עקב אכילס של הפרויקט הם בסופו של דבר העניקו לפרויקט את ייחודו הרב: חיפוי קיר הפטיו באבן שהוכנס אל הבית יוצר אפקט רב רושם, כמו גם גובה התקרה במטבח שהינה תקרת זכוכית הפתוחה אל השמים.

פלטת החומרים
גרניט פורצלן, בחדרי האמבט-- אריחים צרים וארוכים של גרניט פורצלן בגימור של פישבון (אדרת הדג) במטבח שיצרו שילוב בין הצבע ההיפוקסי לגוון העץ האגוזי.

פלטת הצבעים
צבעוניות מונוכרומטית. מה שנותן את החום וההרמוניה זה הריהוט, התאורה, הטקסטיל ובמיוחד הוילונות. היה לי חשוב שהרקע יהיה רגוע ולחמם את הבית באמצעות אקססוריז. הצבעוניות העזה יותר משלבת נגיעות צבע של סגולים כחולים ומטאל.

סגנון
סגנון מודרני אך עם זאת הוא לא קר.

על הציר

על ציר הזמן
בתחילת הדרך עבדתי כאדריכלית שינויי דיירים ללקוחות פרטיים שרכשו דירות בפרויקטים של בניה רוויה. התחלתי את הדרך עם חברת חבס ובשלב מאוחר יותר עברתי לעבוד עם אפריקה ישראל. מה שנתן לי את החשיפה הגדולה היתה דירה לדוגמה שעשיתי ושממנה הגיעו לקוחות פרטיים רבים.  משם התחלתי לעבוד עם חברות בניה נוספות בתכנון משרדי מכירות ולובאים. העבודה עם חברות בניה, ובעיקר העבודה על דירות לדוגמה ומשרדי המכירות, חשפה אותי לקהל רחב יותר. משרד המכירות בסביון שתכננתי את עיצובו עם צביה לבייב, מאפריקה ישראל הוא אחד מפרויקטי הדגל שלי. מדובר במשרד ייחודי בו הבאנו רהוט ממילאנו בשיתוף ערן רולס ממרכז הבנייה.

על ציר העשייה
הכי מרגש אותי כשלקוח אומר לי "את קוסמת". כשאני מצליחה ליישם ולהגשים את החלום שלו במהלך תהליך התכנון עצמו, כשאני מצליחה ליצור וליישם את מה שהוא רצה וחלם עליו.

על ציר החומר
החומר המועדף עלי הוא עץ. לעץ פנים רבות וכל פעם הוא משנה את האופן בו הוא בא לידי ביטוי. בשל כך מתאים העץ לקהל רחב מאוד. הוא יכול להיות חם או קר, עם טקסטורה או בלעדיה בשילוב עם חומר קר כמו ברזל או זכוכית. העץ מרגש אותי, הוא וורסטילי והתוצאות שלו אף פעם לא חוזרות על עצמן ותמיד שונות אחת מהשניה.

על ציר ההשראה
אני מקבלת השראה מתערוכות עיצוב וממקומות שונים בהם אני מסתובבת בעולם. מאחר ומחצית מהזמן אני נמצאת באירופה, שם חי בעלי, אני מתמלאת השראה ממפגש עם מקומות אחרים וצורות חיים שונות.

אלוני בבית

ריצוף גרניט פורצלן 2.40

בחדרי האמבט גרניט פורצלן דמוי פרקט וחיפוי קיר אריחים גדולים 10/30

כלים סניטרים בכל הבית