טורקיז עם עומק

הלל אדריכלות // בתים פתוחים

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

קודם כל, איפה אנחנו?

בדירת חמישה חדרים בגודל 140 מ"ר, בקומה החמישית של בניין שנמצא במרכז הארץ. גרים כאן זוג הורים עם שני ילדים. בשנתיים האחרונות ההורים עובדים מהבית ככה שהדירה משמשת גם כמשרד עבורם.

מה היה ה-Vision העיצובי של הפרויקט?

הפרויקט נוטה יותר לכיוון המודרני. בני הזוג מטורפים על הצבע טורקיז אז המטבח הפתוח, שהוא מאוד דומיננטי בדירה, נצבע כולו בטורקיז וסביבו נבחרו יתר האלמנטים העיצוביים. שילבנו עוד נגיעות של טורקיז גם בגב הספרייה ובתמונה שנבחרה לחלל המרכזי.

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט?

החלל הציבורי היה מחולק לסלון ופינת משפחה נפרדים שהיו סגורים וחסומים מאוד וזה ייצר תחושה של דירה קטנה וצפופה. החלטנו לשבור את כל קירות הדירה ולתכנן מחדש. ביטלנו אלמנטים של מסדרונות, הוספנו עוד פתח למרפסת שיכניס אור ויקשר יותר את הפנים. הגדלנו מאוד את המטבח והעברנו את פינת האוכל לאזור הציבורי וממש יצרנו סביבה פינת תרבות קטנה של ספרייה ופסנתר שמשתלבים באזור הזה בצורה הרמונית.
כל המבנה של חדר ההורים תוכנן סביב עמוד "נסתר" שגילינו כששברנו את הקירות. בנוסף, בגלל שמדובר על שיפוץ של דירה, אין אפשרות לעשות יותר מדי שינויים באינסטלציה והיה צריך להתגמש בתכנון סביב העובדה הזאת.

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

הדירה הייתה מאוד סגורה, ישנה ומוזנחת. ללקוחות היה חשוב לפתוח את החלל ולהכניס אור וצבע. הם מאוד מחוברים לספרות וקריאה אז מיקמנו ספרייה עם גב בצבע בחלל המרכזי. היה להם חשוב לשלב את הפסנתר בחלל שעבר איתם מבתים קודמים ותכננו עבורו מקום מראש בחלל. נוצר איזור תרבות קטן באזור של פינת האוכל שמכניס המון אופי לחלל. בנוסף, הדירה הפכה בתקופת הקורונה גם למשרד והיה חשוב לייצר פינה שתתאים לכך.


אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

כשנכנסנו לתהליך וראינו שלבעלי הדירה יש טעם מובהק ורעיונות מגובשים, זה ייצר דיאלוג מעניין בינינו. הפעם הראשונה שבה נכנסנו עם הלקוחות לדירה וראינו איך התהליך שעברנו יחד מתחבר הייתה מרגשת מאוד. מצד אחד, האופי והטעם של הדיירים מורגש כאן מאוד -  מדובר על דירה בעיצוב פחות קונבנציונלי מהממוצע, עם ניחוח של חו"ל. מצד שני, גם העבודה שעשינו כדי ליצור איזונים ולהכניס צבע במקומות הנכונים, נוכחת מאוד.

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?

הרבה חומרים טבעיים עם נגיעות של טורקיז. לוחות חיפוי גרניט פורצלן דמוי אבן בחדרי הרחצה, טקסטורות שונות בחדרי הרחצה של חלודה ועץ, פרקט פישבון.
פלטת הצבעים של הבית מורכבת מטורקיז ועץ חם והיא ייחודית מאוד לבעלי הבית שאוהבים צבע. בשנים האחרונות אנחנו רואים נטייה גדולה למונוכרומטיות וכאן להיפך -  הדירה הזו קיבלה המון זריקות צבע מעוררות השראה.

צילום: מאור מויאל