מפגש של קווים גאומטריים ונקודות צבע

בתים פתוחים// ליז זומר

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

מ"ר בנוי: 160 מ"ר, 2 קומות

עבור מי תוכנן:  משפחה – הורים + 4 ילדים

מיקום גיאוגרפי:  אלעד

הדרישה המרכזית בפרויקט: נרכשה דירה בת 80 מ"ר ישנה ומתפרקת. הרצון היה להגדיל את החלל באופן משמעותי, כדי ליצור חלל מרווח ומפנק.

הכי מורכב בפרויקט: שלב הבניה וההריסה היה המאתגר ביותר. היה צורך להתמודד עם מגבלות קונסטרוקטיביות משמעותיות תוך כדי תנועה, שהשפיעו על התכנון של הבית.

הכי מרגש בפרויקט: הרכבת הספרייה שהיא ה Piece  המרכזי בבית. מבחינה עיצובית משמשת הספריה כקיר כח. היא ממוקמת בחלל המרכזי של הבית ומשמשת פריט מרכזי ומשמעותי בחלל, ועם זאת יש לה משמעות למשפחה. הספריה משמשת כלב של הבית כשמהווה פתרון אחסון אלגנטי לספרי הקודש שהם בעלי חשיבות גבוהה לבני המשפחה.

הכי מיוחד בפרויקט: התאורה והשילוב בין החומרים והצבעים.

פלטת החומרים: השימוש בבטון, הן מבחינת הריצוף וה Top של פינת האוכל, שימוש בבדים וטקסטילים בעלי נוכחות כגון קטיפה (ספה, כריות)  ואריחים המדמים בד גם בחדר הרחצה של ההורים, שילוב זהב במבנה השולחן וכן בנגיעות בתאורה ואביזרים בבית, שימוש בזכוכית – חיפוי קיר במטבח שבוצע בהתאמה אישית ומעקה המדרגות, שיוצר תחושה של ניקיון עיצובי.

פלטת הצבעים: בחלל המרכזי: אפור בטון, כחול, זהב ולבן.

סגנון: מודרני, הכולל פריטים קלאסיים. קווים נקיים המשלבים צורות גיאומטריות שיוצרות תחושה של חלל מרווח וגדול יותר מכפי שהוא.

על הציר

על ציר הזמן: כל פרויקט מהווה אבן דרך לנקודה בה אני נמצאת היום. בזכות ההתמודדות עם מגוון מכשולים בפרויקטים השונים צברתי את הניסיון והידע המצוי אצלי כיום.

על ציר ההכרה: בפרוייקט של עיצוב דירת יוקרה בתל אביב, שם הושקע סכום כסף משמעותי ברכישת פריטים ייחודיים בהתאמה אישית ובעלי חותמת ייחודית. ניתנה לי יד חופשית בתכנון ועיצוב הבית והתוצאה הייתה בהתאם. הפרויקט קיבל חשיפה במגזינים, תוכנית טלוויזיה ובתחרות עיצוב.

על ציר העשייה: הכי מרגש אותי הוא שלב התכנון. בשלב זה אני מקבלת דף נקי ומשתוללת עם מגוון רעיונות שמתהווים לכדי מספר סקיצות. מרגש אותי תמיד לחשוב שיש לי יד והשפעה בחיי היומיום של מגוון לקוחות שרואים את החותמת של עבודה משותפת שלנו מידי יום כשהם שנכנסים לבית.

על ציר החומר: אין לי חומר מועדף, אני מקבלת השראה ממגוון חומרים בתערוכות, סיורים בחו"ל ומיצרנים שונים בארץ ובעולם. אני לומדת ומתנסה במגוון גדול של חומרים ומשלבת אותם במגוון פרוייקטים. ההעדפה הכללית היא שילוב של מגוון חומרים וטקסטורות היוצרים עניין ומיקוד.

על ציר ההשראה: אני מקבלת השראה מכל דבר, זה יכול להיות ממקום מיוחד שראיתי בחו"ל, מתערוכות, ממסעדה בעלת אופי ייחודי, זה יכול להיות מבגד עם שילוב צבעים ייחודי, מחלון ראווה שראיתי. השראה היא תחושה יומיומית שאני מתרגמת אותה לשפה עיצובית בכל פרויקט בצורה שונה וייחודית.

אלוני בבית

ריצוף כללי: פורצ' אוורסט גריי מט 100*100

ריצוף אמבט: פורצ' פלסתר פריים גריס R10 מנוסר 60*120

חיפוי אמבט: קר' סקאל פאן לייט גריימבריק 12*10.6

ריצוף אמבט הורים: פורצ' פבריק גריס מנוסר 60*120

פינת נטילת ידיים: קר' סקאל פאן וואיט מט 10.6*12

כיור רחצה מונח אובלי TALSSA  לבן מט 47*28

ליצירת קשר עם ליז >>

צילום: אלעד גונן