איך יוצרים קיץ בבית

תאריך: 18/04/2018
הקיץ כבר בפתח ואחרי הסתגרות של החורף – הגיע הזמן לפתוח את הבתים, לרענן את המראה, לחדש ולשדרג. יש לנו 5 טיפים איך ליצור מראה קליל ומאוורר בבית

לפנינו תקופה די ארוכה של ימים שטופי שמש, מלאי אור והתרחשות. הסביבה הטבעית פורחת ומתחדשת ומשפיעה גם על מגמות העיצוב בכל חללי הבית. לרגל עונת  הקיץ, מעניקה רביד גרינשפן מעצבת פנים ומנהלת קשרי אדריכלים בחברת אלוני, טיפים לעיצוב הבית במראה קליל, מאוורר וקייצי. לפעמים שינויים קטנים מובילים להשפעה משמעותית ב-Look&Feel במרחב המשפחתי והאישי.

"למי שמתכנן לשדרג, לעצב מחדש את הבית או לשפץ, אין צורך להשקיע הון, באמצעות נגיעות קלות, ניתן ליצור מראה חדש, רענן וקליל לימי הקיץ", אומרת רביד. הנה הטיפים המנצחים שלה:

שימוש בצבעים (ובמידה): באביב ובקיץ יש שינויים מפליגים בטבע בדמות פריחה וצמיחה והם מהווים השראה גם בחללים הפנימיים. על ידי שימוש בגוונים קלילים וצבעוניים אפשר ליצור מראה רענן ומאוורר לחללי הבית. חשוב להישאר בגוונים אחידים ולא לשלב הרבה גוונים כדי לא ליצור עומס ויזואלי. המטרה היא לפשט ולהקליל את המראה. הצבעים הדרמטיים והעוצמתיים כמו אפור, שחור וברונזה כבר יחכו לנו לעונה הקרה, לתקופה יותר סגרירית. קיץ 2018 מתאפיין בגוונים פסטליים בניחוח מעושן, גוונים עדינים עם הרבה מאוד תחכום כמו ורוד פודרה, מנטה, טורקיז וכדומה. ואת הצבעוניות הזו כדאי לשלב באריחי קיר, בשילובי אריחים לרצפה או ליצור אווירה מיוחדת בחדרי רחצה.


חיפוי: SCALE, 12X12

חומרים בהירים: פרקט / פורצלן דמוי פרקט / אריחים בדוגמת פרקט עץ מוכרים יותר בגוונים הטבעיים שלהם - עץ טבעי הנוטה לכהה. כדי ליצור מראה קליל, קייצי, בהיר, כזה המזכיר בתי נופש בעולם, אפשר לבחור באותם חומרי חיפוי אך בגוונים הבהירים שלהם, למשל לבן ווש המעניק תחושה של ים וחופש וכמובן יוצר קלילות לחלל אם זה לחדרי שינה, חדרי רחצה או מרפסת הפונה לנוף. גם עץ טבעי בהיר מאוד יעניק תחושה של טבע וחומריות טבעית וישרה, עיצוב נקי, פשוט, מאוורר וקליל המתאים לעונה החמה ולאקלים של הארץ.


ריצוף פורצלן דמוי פרקט: BLEND ART, 120X15

מידות גדולות: שימוש בריצוף ובאריחים במידות גדולות יקנו מראה פתוח, מואר ונקי לחדרי הבית, גם לחדרים הקטנים. כיום יש דרישה לכמה שפחות קווים, קטיעות וחלוקות ויזואליות,  קרי פוגות בין האריחים. ככל שיהיו פחות מרווחים בין האריחים כך תהיה זרימה נעימה יותר בחלל, תחושה של מרחב, של גודל וייווצר מראה יוקרתי, נקי ומוקפד יותר. כדי לקבל את התוצאה המבוקשת מומלץ להשתמש באריחים גדולים הנקראים XL. במקרה הזה, הגודל בהחלט קובע את העיצוב.


ריצוף וחיפוי: ARKETY, 240X120


ריצוף: CREAM CHAMBER, 240X120

טקסטורות: מרקמים, דוגמאות והדפסים יוצרים את האופי בחלל. אריחים מצוירים בטקסטורות פרחוניות עם עומס של פרטים כבר קצת אאוט ובכל מקרה, אם משתמשים בהם אז במתינות ובנגיעות מדודות. לעומת זאת, יותר ויותר טקסטורות גאומטריות נכנסות למגרש העיצובי והן בהחלט הקו המנחה לקיץ הקרוב. אריחים בדוגמאות גאומטריות מודפסות או חרוטות, בחיתוך גאומטרי (למשל סקייל אלהמברה בסגנון אנדלוסי, משושים, משולשים, מעוינים, אריחים מעוגלים ועוד), ביישום גאומטרי וכך הלאה, יוצרים קונספט של קווים נקיים, רעננות וקלילות וזיקה לעיצוב מודרני, טרנדי ועכשווי.


חיפוי קיר: CAVA 60X30