בין מילאנו לבזל

תאריך: 08/07/2018

ספירת העומר של עולמות העיצוב והאמנות

 

 

Artist- Ohad Tsfati, Pho- Gidon Levin

 

ספירת העומר של עולמות העיצוב והאמנות מתרחשת בין תערוכת SALONE DEL MOBILE המתקיימת אחת לשנה במילאנו, איטליה ובין MIAMI –BAZEL, המתקיימת פעמיים בשנה במיאמי ובבזל. גל גאון, בעל גלריה הנושאת את שמו ומובילי מגמת ה- DESIGN ART בישראל מסביר שבטווח שבין שתי התערוכות מתרחשים אינסופ תהליכים ותמורות שניתן להבחין בהם וללמוד מהם בעיקר בהיבטים האנתרופולוגיים, תרבותיים. באופן כללי מציג גאון אג'נדה על פיה צריכה של אמנות היא סוג של יסוד תרבותי. גאון מסביר שאמנות היא אשנב לתרבות מקומית, גלובלית והיא מעניקה כלים לפתח באמצעותה טעם וסגנון אישיים.


Artist-Gal Gaon, Pho- Gidon Levin

 

הילה נבו, מרצה יועצת ואוצרת אמנות, מסבירה שמתקיים מרקם שלם של תתי תהליכים המלווים התפתחות של אמן מסוים, מהסטודיו שלו, לחשיפה בגלריות ומאוחר יותר בבתי מכירות פומביות. התהליך הזה הוא תהליך מרתק במהלכו הופכת האמנות מסחרית, אך מבלי לפגוע בערכה כיצירה. התהליך הזה שהיווצרותו היא מהמקומות הראדילקיים ביותר ועד ספה העומדת בסופו, שהיא למעשהפיס אמנותי לכל דבר, פרי מוחו הקודח של אותו אמן הוא תהליך שמגדיר את בסיסה של מגמת ה- DESIGN ART.

 

Artist- Dor Carmon, Pho- Gidon Levin 

 

במהלך שלושה מפגשים שמנחים גאון ונבו במסגרת פעילות שמעניקה אלוני לאדריכלים ומעצבי פנים, סוקרים השניים את התמורות שבין מילאנו לבזל, תוך נגיעה במגמות מהיבטים טכנולוגיים, אסתטיים, כלכליים ואידאולוגיים. במהלך המפגשים יעסקו גאון ונבו בתרגום השפה האסתטית הנגזרת מהמגמות השונות המגדירות את השוק, לכדי כלים מעשיים למעצבים. השניים מתבוננים לעומק, בשורש התרבותי המשפיע על היווצרותה של מגמה מסוימת ומספקים בכך סביבה מרתקת המאפשרת לחוות אותה ממקומות מהותיים יותר המאפשרים לה להשפיע מתוך מקום עמוק יותר, המייצר חשיבה רחבה ודיון מפרה סביבה.

 

Artist-  Ron Kedmi, Pho- Gidon Levin

 

גלריה גל גאון היא אחד המקומות המציע אוסף נרחב של פריטי DESIGN ART, המעניק במה ליוצרים מקומיים. האופן בו מוצגים הפריטים והמגוון, מייצרים חוויית DESIGN ART במיטבה.


 

Artist- Gal Gaon, Pho- Gidon Levin

 

 

 

Artist- Gil Zohar, Pho- Gidon Levin

 

 

 

Artist- Ilan Pivko, Pho- Gidon Levin

 

Artist- Ilan Garibi, Pho- Gidon Levin

 

אימג'ים: באדיבות גלריה גל גאון