בית האח מעיניו של מי שעיצב אותו

תאריך: 11/07/2022
שאלנו את שימרי גל, מעצב בית האח, את השאלות הכי מעניינות על הבית הכי מדובר בביצה. הנה התשובות שלו >>

אין כמו להכנס לראשו של מי שעיצב את הבית הכי מדובר והכי נצפה בימים אלו על המרקע. שימרי גל, מעצב את בית האח היה במהלך יותר מעשור המעצב האמנותי של המשימות בבית האח ובשלוש השנים האחרונות הוא אמון על עיצוב חללי הבית. גל הוא בוגר המכון הטכנולוגי חולון במסלול עיצוב פנים, מעצב תפאורה וטלוויזיה כבר 12 שנים וברקורד שלו נרשמו גם הניהול האמנותי לסדרות שטיסל, צומת מילר.

מה הקונספט העיצובי שנבחר השנה לבית?

התמה של העונה הוא מעגל החיים- הטבע כמסמל את היותו של היקום מעגלי. מעבר אינסופי של אנרגיה, משהו נגמר ונותן חיים חדשים לאחר. מעגלים, בלי התחלה או סוף. אם נתחיל במקום כלשהו במעגל ונעקוב אחריו מסביב, בסופו של דבר נחזור למקום בו התחלנו. כך גם החללים בבית משפיעים זה על זה. 


צילום: ליאור גרונדמן
ריצוף דמוי עץ -  FUSIONART SAND 30/120 R10

החצר היא שילוב של עץ ובטון בגאומטריה משלימה עם דימוי של עצים פורחים כאשר הענפים על הקירות והשורשים על האדמה ממשיכים זה את זה בתנועה מעגלית. קירות החצר ממשיכים וחודרים אל תוך הסלון. האלמנטים של הפרחים בחצר נכנסים אל הסלון יחד עם החומריות של עץ ובטון ברצפה ובקירות. קירות הסלון נכנסים אל המטבח. רצפת עץ משולב בטון מהסלון משתלבת ברצפת הבטון של המטבח. המטבח יוצר אדוות גלים בשטיח שמגיעות עד לפינת האוכל ומטפסות על גרם המדרגות. השטיח משתלב בשטיח חדר השינה ומשלים לצבעוניות של חדר הרחצה. 


צילום: ליאור גרונדמן
 ריצוף דמוי עץ -  FUSIONART SAND 30/120 R10

שמנו לב לשימוש ניכר במוטיבים גאומטריים. מה עומד מאחורי הבחירה הזאת?

יש השנה שימוש רב בצורות גאומטריות בחצר, בסלון, במטבח ובחדר השינה. יש שימוש רב במשולשים שמופיעים אמנם כל פעם באופן קצת שונה אבל עדיין החזרה על הצורות מייצרת תחושה של המשכיות ומאחדת את החללים לכדי בית אחד.

צילום: ליאור גרונדמן 
חיפוי:  STROMBOLI GLASSY BLUE 9.2/36.8
ריצוף: GLAMSTONE WHITE MT 120X120
ברז MAKI

מהי הפינה האהובה עליך בבית?

פינת הישיבה מול המטבח. היא נמצאת במיקום מרכזי בבית. הקיר עם טפט הפרחים ומסגרות העץ המוארות, והריהוט המזמין מצליחים לייצר חלל נעים למרות שהוא בעצם מעבר בין החללים החשובים בבית.

מה האלמנט העיצובי שאתה הכי אוהב בבית?

המטבח. החלטנו השנה ללכת על משהו שונה לחלוטין מכל האיים השונים שהיו לאורך השנים. השנה המטבח עגול והוא משולב עץ טבעי, עץ צבוע בגוון כחול עמוק ומשטח פורצלן בהיר עם נימים עדינים בגוונים טבעיים של חום אפור וסלמון. מטבח שונה לגמרי ממה שאנחנו רגילים.


צילום: ליאור גרונדמן 
חיפוי:  STROMBOLI GLASSY BLUE 9.2/36.8
ברז MAKI

מהי הפינה שלדעתך הדיירים הכי יאהבו?
הנסט. השנה הוא רחב יותר אבל עדיין מייצר תחושה אינטימית.

יש בו שילוב של הרבה עץ טבעי עם קונסטרוקציית מתכת בגוון טורקיז וצמחייה חיה, נשפכת. הצורה שלו מעוגלת ומחבקת ונותנת תחושה עוטפת ומרגיעה. יש בו ספות וכורסאות מעוגלות נעימות ומפנקות.

כיצד אלוני באה לידי ביטוי בהתאמה לקוסנפט העיצובי?

אלוני משתלבת תוך שימוש בחומרים שמבטאים את הטבע . שילוב בין הבטון לעץ שממשיך מקירות החצר לרצפת הסלון ולרצפת המטבח. ריצוף בגוונים טורקיזיים, כחולים וכלים סניטריים בגווני ירוק זית, שמבטאים את החומרים שקיימים בטבע- אדמה, שמיים, עץ, מים.


צילום: ליאור גרונדמן 
חיפוי וריצוף: CLAY 04 KARMA 60/120 
ברז XY
כיור T-EDGE


צילום: ליאור גרונדמן
חיפוי וריצוף: CLAY 04 KARMA 60/120 
חיפוי גוון סלמון: VICTORIA 40X80
אסלה+מושב 4ALL