בית מחודש ומואר

תאריך: 03/04/2018

בית חיפאי ותיק שתוכנן ונבנה אי שם בשנות ה-70 זכה לחיים חדשים בזכות תכנון מדויק וחומרי גמר משובחים. בבית הפרטי המשתרע על פני כ-120 מ"ר תכננו אופיר כץ ומור שיפר מסטודיו מרובעים אדריכלים בית מואר ומרווח ביחס למה שהיה בעבר. הבית התאפיין בהתאם לסטנדרטים של שנות ה-70 כאשר כל פונקציה נתחמה בארבעה קירות, מה שיצר תחושה של סגירות ואף קלסטרופוביות למרות השטח המרווח. בני הזוג פנו למרובעים אדריכלים במטרה לשדרג את הבית עבורם ועבור שני ילדיהם הצעירים.

העקרונות שהנחו את מרובעים אדריכלים בתכנון היו לשמור על מרחב כדי שתיווצר תחושת פתיחות, לתכנן פינת אוכל רחבת ידיים שתהווה את מרכז הבית ולשמור על פשטות בסגנון העיצובי. ואת כל זאת הם דאגו ללוות בחומרי הגמר של אלוני שנבחרו בקפידה.

הבית מתאפיין בבחירת חומרים הרמוניים כשניתן דגש מיוחד לעבודות הנגרות המותאמת במיוחד לצרכים של בני המשפחה ולסגנון העיצובי המנחה. כך למשל יש ספריית עץ לכל אורך הקיר של החלל המרכזי והיא מסתיימת בפינת עבודה המשקיפה על הגינה. ארונות רבים שולבו בחדרי השינה. ארון הילדים שתוכנן עם יחידת אחסון תחתונה ומחולק לארבע דלתות בשתי קומות - זוג דלתות לכל ילד - כשהתחתונות מותאמות לגובה הילדים. גם בקיר שלם בחדר השינה הזוגי מתפרש ארון גדול שנעשה בנגרות אישית.

לדברי שיפר וכץ יש בדירה אלמנט של "מסגור" קונספטואלי, למשל ביחידת האחסון שחוצצת בין הסלון לפינת האוכל ויוצרת מסגרת שתוחמת את החללים הפונקציונליים השונים, אך לא אוטמת ומנתקת ביניהן. בחדר הרחצה יש אלמנט דומה מעץ שמפריד בין אזור הרחצה מחד ומעניק פרטיות למי שנמצא בשירותים.

החלל המרכזי מחופה בשני סוגי ריצוף שונים שמשתלבים היטב יחד. הלקוחות ביקשו רצפת פרקט טבעי שתוסיף חום. המעצבים בחרו עבורם באלוני פרקט נעים וחם, לא צהוב מדי ולא חום מדי, בצבע שיהיה ניטרלי ונקי ויהווה מצע טוב לרהיטים שלהם. את אזור המטבח והכניסה בחרו לרצף בריצוף טראצו פרקטי ואיכותי, המשתלב טוב עם רצפת העץ מבלי ליצור קטיעה משמעותית. "אני מאוד מתחברת לחומר הזה שבעיני מייצג ישראליות וקיבל טוויסט יפה בשנים האחרונות", אומרת שיפר, "הלכנו על אריחי טראצו בצבע אפור בהיר שזה גוון יותר מודרני וקר שייתן קונטרסט יפה לחמימות של הבית. כמו כן גם סידור האריחים בצורת בנייה נותנים ייחוד נוסף".

חדרי הרחצה הבהירים והנקיים בסגנונם רוצפו גם הם באריחי טראצו של אלוני, במטרה להעניק אחידות לכל האזורים. חדר הרחצה של הילדים ואף דופן אמבטיית הילדים רוצפו באריחי טראצו בשני גוונים - אפור בהיר ואפור כהה - עם גריד אלכסוני, מראה פחות שמרני אך עדיין סולידי וקלאסי. האריחים מושכים את העין לרצפה ומהווים את וקד העניין בחלל. הכלים הסניטריים הם לבנים בעלי קו נקי, הברזים מאופיינים במראה מודרני והארונות עשויים בעץ בהיר וטבעי. הקירות מחופים באריחים מהסדרה הקלאסית עם מסגרות תבליט ופס דקור, מה שיוצר מראה יוקרתי וקלאסי עם קריצה לשנות ה-90.

חדר המקלחת ושירותי האורחים רוצפו בטראצו בגוון אפור כהה, במראה אורבני ומודרני. הטוויסט הוא באריחי גרניט פורצלן מלבניים שיושמו לגובה במראה של טקסטורת עץ. הקיר הצמוד מחופה באריחים מרובעים לבנים קלאסיים עם רובה בצבע אפור כהה המתכתבת עם הרצפה. המראה שנוצר מעניין ומודרני.

הרהיטים בחדרי השינה הם לבנים ובהירים ואור טבעי רב שוטף את החדרים. הרהיטים בחלל המרכזי הוא כפרי יותר ומאופיין בגוני עץ חמים עם נגיעות של כחולים הן בארונות והן בספות ובטקסטיל. הבית משובץ בעציצים מוריקים המתחברים ויזואליות לירוק המקיף את הבית מבחוץ.

כל מוצרי הגמר בפרויקט זה נרכשו באלוני

אדריכלות ועיצוב פנים: מרובעים אדריכלים

צילום: גלימפס

קבלן מבצע: פואד קופטי

נגרות: נגריית סלמאן ומועד

מרובעים אדריכליםמרובעים אדריכליםמרובעים אדריכליםמרובעים אדריכלים