זה הזמן לבוהו-שיק - הטיפים של שריתה וינברג

תאריך: 08/03/2021

הוא נעים, משפחתי, לא מתאמץ, טבעי ולאן שלא מפנים את המבט נתקלים בו - הבוהו-שיק הפך בשנים האחרונות לאחד מסגנונות העיצוב האהובים והפופולריים ביותר בישראל ולמרות שזה נראה כאילו אין לו חוקים או גבולות, גם לבוהו-שיק יש כמה עקרונות ברורים. ביקשנו מהמעצבת שריתה וינברג, שמתמחה בעיצוב באווירת בוהו, לתת לנו כמה טיפים לעיצוב בסגנון הכי נינוח שיש:  

 

אריחים -

"אני רואה בבוהו שיק את הרצון של אנשים שנמצאים כל יום במירוץ של הטכנולוגיה והמודרניזיציה, להגיע בסוף היום למקום נעים, מואר וחם. בוהו-שיק הוא סגנון שמגיע פשוט, מחובר לטבע והכי ארצי שיש. לכן, כשמדובר באריחים, נעדיף לבחור כאלה במראה עץ טבעי, בגווני דבש או לבן משופשף."


אריחי ESPELTA במידה 30/150. עיצוב: שריתה וינברג

 

מיקס בין ישן לחדש -

"אקלקטיות היא שם המשחק כשמדובר בבוהו-שיק, לכן השילוב בין וינטג' לריהוט מודרני הוא כל כך מוצלח. כל עוד מדובר ברהיטים שעושים לכם טוב ויש להם "קטע" עיצובי, זה יעבוד מצוין."  


אריחי Tuscania FJORD במידה 20/123


אריחים לחיפוי Eco Ceramic ECLECTIC במידה 25/70

 

פלטת גוונים -

"פלטת צבעים בוהו-שיקית תכלול הרבה גוונים של לבן, צבעים טבעיים וניטרליים וגווני אדמה, עליהם מומלץ "לזרוק" נגיעות של גוונים מעט רווים יותר כמו צהוב, ירוק, כתום, סגול או ורוד."


אריחים לחיפוי Marca Corona VICTORIA במידה 40/80

 

קש וראטן -

"ריהוט וגופי תאורה מחומרים טבעיים דוגמת קש וראטן משדרים הרגשה נינוחה ושלווה שמתאימה כמעט לכל חדר.  אגב, לא חייבים לקנות חדש או במיוחד. גם סלסלת קש פשוטה יכולה להפוך בקלות יחסית למנורה מהממת."


אריחי Rondine TIMELESS במידה 24/150


אריחי Fabresa ARLES במידה 10/30

 

צמחי בית -

"צמחייה ביתית ירוקה מתאימה ומומלצת כמעט לכל סגנון עיצובי אבל לבוהו-שיק היא מתאימה במיוחד. מעבר לעובדה שהמראה שלהם משמח ותורם לאווירה הבוהמיינית, חלק מהצמחים בבית גם עוזרים לשפר את איכות האוויר שאנחנו נושמים."


אריחי Sant' Agostino FUSIONART במידה 30/120


פרקט Floorify FISHBONE במידה 4.5/125/750