זה הקטן גדול יהיה: איך לעצב נכון חללים קטנים

תאריך: 14/10/2020

פתיחת שנת הלימודים האקדמית נמצאת כבר ממש מעבר לסופ"ש ועשרות אלפי סטודנטיות וסטודנטים יחזרו, לשגרה של הרצאות, סיכומים ומבחנים. השנה, שגרת הלימודים תתקיים ברובה הגדול דרך המחשב והזום והסטודנטים יבלו הרבה יותר בבית וכשאנחנו אומרים "בית", לרוב הכוונה היא דירות שותפים, יחידות דיור קטנות ומעונות סטודנטים צפופים. אז ישבנו וחשבנו איך אנחנו יכולים לעזור לאותם סטודנטים שקדנים, אבל לא רק להם, אלא לכל מי שרוצה לגרום לדירה קטנה להרגיש מרווחת ממידותיה האמיתיות והנה כמה רעיונות.

הרעיונות האלה, מסכימים לכם לקרוא להם "טריקים", אולי לא יגדילו פיזית את החלל, אבל בהחלט יתנו לו תחושה של מרחב, עומק וגובה. 

שנרחיב? בבקשה: 

תכנית החלוקה - אם אתם מעצבים דירת חדר או חלל אחד, מומלץ להשתמש בריצוף נפרד בין האזורים השונים כדי לתת תחושה של שני חללים נפרדים לגמרי. למשל, ריצוף מדגם אחד לאזור המטבח וריצוף אחר לאזור הסלון/שינה. 

עיצוב: שני רינג

עכשיו הכל בהיר - גוונים בהירים, בין אם בעזרת צביעת הקירות, אריחי חיפוי או ריצוף (פרקט למשל) יגרמו לחדר להרגיש גדול הרבה יותר ממימדיו האמיתיים. בנוסף, גוונים בהירים מומלצים בחללים בהם רוצים לעודד ריכוז ולמידה. 

עיצוב: סיגל מלכה

רעיון מבריק - גימור מבריק ייתן תחושת עומק לחלל בזכות כמות האור הכפולה שמשתקפת ממנו, בניגוד למשטח מט שיבלע את האור ו"יקטין" את החדר.

עיצוב: דנה חביב 

מראה מראה שעל הקיר  - מראות, המכפילות את המרחב, הן פריט חובה כשמעצבים חללים קטנים. מומלץ להציב את המראה לצד חלון שיאפשר לה לנצל את האור הטבעי שנכנס לחדר ולהאיר אותו. 

עיצוב: רחלי בן אבי 

חוויה בתלת-מימד - אריחים עם דוגמאות והדפסים המיוצרים בטכנולוגיית תלת-מימד, כמו למשל אריחי Showall, מעניקים עומק למרחב וממלאים אותו בעושר ויזואלי