זה יכול לעבוד: שילוב של זוגיות ועבודה בעולם העיצוב

תאריך: 30/07/2023
ליעד ואביעד משאירים את הסטודיו מחוץ לבית, הילה ודן מעבירים משימות אחד לשניה ודדי ויפית מאמינים שכשהתקשורת טובה, הכל עובד מעולה. לכבוד ט"ו באב, דיברנו עם שלושה זוגות מתחום העיצוב שעובדים יחד ושמענו איך אפשר לשלב עבודה עם זוגיות וגם לגרום לזה להצליח.


ליעד ואביעד יוסף שרון צילום: אלעד גונן

ליעד ואביעד יוסף שרון

"התחלנו לעבוד יחד לפני שנולדה עופרי" משתף אותנו ליעד יוסף. "הסטודיו שלי התרחב וחיפשתי מנהל פרויקטים. אביעד עבד בניהול פרויקטים רק בתחום אחר. הצעתי לו, הוא כמובן רצה להתמקצע - לכן נרשם ללימודי פיקוח בניה וניהול ומשם הכל היסטוריה.
היתרון הגדול בעבודה יחד הוא שאפשר לגדל ילדים בנוחות. הבוס מאפשר לצאת מוקדם כדי להוציא את הילדה מהגן, ואם רוצים לצאת לחופשה קטנה אין צורך באישור מהבוס. כיף ;)
תמיד ידענו שאנחנו טובים יחד אבל העבודה המשותפת רק חיזקה את ההבנה הזאת אצלנו ולמדנו כמה אנחנו כוח עוצמתי.
המיתוס הכי גדול לגבי שילוב של זוגיות ועבודה הוא שאין זמן בית והעבודה נוכחת תמיד ובכל מקום. במקרה שלנו, זה ממש לא נכון! שנינו יודעים שהסטודיו פתוח כל ראשון עד חמישי מהשעה 09:00 ועד השעה 18:00. שניה לפני ודקה אחרי אין שיח על עבודה."


הילה ודן המאירי 

הילה ודן המאירי

"דן ואני עובדים יחד כבר משנת 2011" מספרת הילה המאירי. "זה התחיל כחברות כשסיימנו את הלימודים והגענו לימי עיון והרצאות. לכל אחד היה עסק עצמאי לעיצוב פנים, הקשר שלנו התהדק והחברות הפכה לזוגיות. באופן טבעי, התחלנו להיות מעורבים בפרויקטים אחד של השניה, התייעצנו, עזרנו והבנו שזה עובד טוב אז למה לא לאחד את העסקים? וזה מה שעשינו - סגרנו כל אחד את העסק שלו ופתחנו אחד חדש, משותף, שנקרא המאירי מעצבים. במקצוע כמו עיצוב פנים יש הרבה תהיות והתלבטויות. כשיש לידך מישהו שאת סומכת עליו, על הדעה המקצועית והטכנית שלו ועל הטעם העיצובי שלו זה יכול לחסוך שעות. אחד מאיתנו יכול להגיע, להסתכל על התכנית של השני ולהכריע. פתאום הכל הופך להגיוני. במשרד שלנו כל אחד מוביל פרוייקט מסויים אך מעורבים באופן מלא יחד בכל הפרויקטים. בגלל שאנחנו שניים בעסק יש לנו תמיד פניות ללקוחות שלנו ותמיד יכולים לקבל פרויקטים חדשים. סוד קטן שאני יכולה לגלות על העבודה בזוגיות היא שאני מעבירה לדן את כל התכניות הטכניות שאני פחות אוהבת לעשות. בשבילו זה כיף ואתגר. וגם הפוך - דן מעביר אליי משימות של התאמת גוונים וחומרים וזה מוריד המון סטרס מהעבודה והופך את הכל להרבה יותר כיף.

מה למדנו אחד על השנייה? אני למדתי על דן שיש לו משמעת עבודה מאוד חזקה, משהו שאני כאשתו מאוד מעריכה ואוהבת ובעיקר יודעת שיש על מי לסמוך."
דן: "מה אני למדתי על הילה? שהיא פרפקציוניסטית מתחילת הפרויקט עד לסופו. היא לא מדלגת על שום שלב. היא מאוד מסודרת - כל דבר צריך להיות בול וזה תרם לתחושת הביטחון שלי בה. בכלל, אני מעריץ את היכולות שלה. רוב האנשים ששומעים שאנחנו עובדים יחד ועוד באותו המשרד אומרים לנו שאם הם היו עובדים עם בני הזוג שלהם כבר מזמן היו מתגרשים. את המיתוס הזה אנחנו מנפצים בכל יום כמעט (חוץ מכמה רגעים). כיף לנו יחד, אנחנו מפרים אחד את השנייה, העבודה זורמת לנו, יש המון שיתוף ופתרונות שנולדים מסיעורי מוחות וגיבויים בזמנים לחוצים ועומסים. זכינו :)


דדי ויפית ראובני צילום: אלעד גונן

דדי ויפית ראובני:
"אני ויפית שנינו באנו מעולמות אחרים" מגלה לנו דדי ראובני. "יפית במקור היא שפית שהייתה בעלת קייטרינג, ואני באתי מעולם ההייטק. תמיד ידענו שאנחנו רוצים לעבוד ביחד אבל לא ידענו במה. עיצוב תמיד היה בלבנו ואהבנו את זה מאוד. במהלך עבודתי בהייטק קיבלתי החלטה שאני הולך ללמוד עיצוב פנים ומשכתי את יפית איתי. מאז הכל היסטוריה, כבר למעלה מ 14 שנה. היתרון הגדול בעבודה כזוג זה שיש שתי דעות (לפעמים שוות ולפעמים לא), אבל כמו שאומרים "טובים השניים מן האחד" ולכן כל פרויקט זוכה ליחס כפול. כמובן שגם חלוקת העבודה מתפצלת בין שנינו ולכל אחד יש תחומי אחריות אבל אנחנו תמיד מציגים חזית אחידה מול הלקוח. למען האמת, העבודה יחד לא חידשה לנו יותר מידי אחד על השנייה כי אנחנו ביחד 28 שנה, אבל זה היתרון - אנחנו מכירים את החוזקות של כל צד במשוואה ולכן אנחנו שותפים לכל דבר. הדבר הכי חשוב, הן בזוגיות והן בעבודה ביחד הוא תקשורת - כשיש תקשורת טובה הכל מתנהל כמו שצריך."