חדרים מולטי פונקציונאליים

תאריך: 08/12/0019


עיצוב: דדי ויפית ראובני צילום: אלעד גונן

בניגוד לסוויטת ההורים המשמשת בעיקר לשינה ולמנוחה, חדר הילדים מרכז בתוכו מגוון פונקציות ונדרשת חשיבה כדי לתכננו היטב. קיימות שלוש נקודות התייחסות שיסייעו לחדר הילדים לשרת את מגוון הפונקציות.

המיטה ושולחן העבודה:

המיטה לשינה ושולחן העבודה ישרת את הילד להכנת שיעורי בית, אך עוד לפני שנות בית הספר, שולחן שכזה יכול לשרת לציור ולעבודה. הישיבה ליד שולחן יוצרת הרגלים נכונים ומסייעת בריכוז ובארגון.

קיים מגוון רחב מאוד של שולחנות ומיטות- שני דברים שכדאי לקפיד עליהם:

1. על השולחן להיות רחב, כך שיתאפשר להניח עליו מחשב, ספרים ועזרים נוספים בלי לחוש צפיפות. וכן, מומלץ בחום לבחור בשולחן עם מגירות אחסון הממוקמות מתחת לפלטה. מגירות אלו נגישות מאוד ומאפשרות לילד שיושב סמוך לשולחן, לפתוח אותן בקלות מבלי שיצטרך לקום מהכיסא.

2. המיטה היא פריט ריהוט דומינטי בחלל ועליה להיות בעלת קו אסתטי, אך הרבה יותר חשוב מכך הוא המזרן. שינה טובה מבטיחה רוגע וריכוז וחשוב להקפיד לבחור במזרן אורטופדי. כשמדובר במיטה עצמה, מומלץ לבחור באחת שכוללת מגירות אחסון המסייעות בשמירה על הסדר והארגון בחלל.


עיצוב: דדי ויפית ראובני צילום: אלעד גונן

ריצוף חמים:

אווירה נעימה ועוטפת היא אווירה שכיף להיות חלק ממנה. רצפת פרקט יוצרת תחושה ביתית, כייפית ומחבקת. הפרקט יכול להיות בגוונים של חום - מהבהיר ביותר ועד הכהה. הבחירה בגוון תלויה באופי החדר ובגיל הילד. תחושת הפרקט מאפשרת לדרוך עליו יחפים, לשבת עליו בנוחות, ומבחינה אסתטית הוא יוצק חמימות ביתית לחלל. קיימים פרקטי למינציה ופרקטים מעץ מלא. הבחירה ביניהם היא בעיקר על בסיס הטעם האישי. הדור החדש של פרקטי הלמינציה מציע פרקט שנראה כמו פרקט עץ טבעי והוא עמיד ומאפשר שימוש למשך שנים ארוכות.


עיצוב: דדי ויפית ראובני צילום: אלעד גונן

צבעוניות אופטימית:

צבע הוא מרכיב חשוב ביצירת האווירה. הצבעוניות אינה חייבת להיות מצועצעת, גם כשמדובר בחדרי ילדים, אך רצוי שתיבחר פלטת גוונים רכה. על המינונים ניתן לשלוט- יכול להיות שבחדר של ילד מתבגר, הצבעוניות תהיה רכה, אך רצפת הפרקט תהיה כהה. לעומת זאת בחדר של ילד או  ילדה צעירים יותר, הצבעוניות תהיה רכה וגם רצפת הפרקט תהיה בגוון בהיר. השילוב הזה יעצים מראה רך מאוד.


עיצוב: דלית ונגרובסקי צילום: אלעד גונן