חוצ - פנים

תאריך: 07/08/2018

אחת המגמות המעסיקות ביותר את האדריכלים בשנים האחרונות היא המגמה המתייחסת לשטחי החוץ כאל חלל נוסף בבית. תפיסות התכנון המתקדמות רואות בשטחי החוץ חלל נוסף המהווה המשך ישיר של חללי הפנים. היחס שמקבלים שטחי החוץ מאפשר היום לבלות מחוץ לבית בדיוק באותה הנוחות והפרקטיקה שמאפשרים חללי הפנים. כך תצרו לכם סוג של חלל מגורים נוסף.

הטיפ החשוב ביותר

התייחסו אל חוץ הבית שלכם כאל חלל נוסף בבית. את אותה החשיבות הניתנת לבחירת ריצוף ופריטי ריהוט לפנים הבית, תעניקו גם לשטחי החוץ. כסאות הפלסטיק והשולחן האובאלי, מתחלפים היום בפריטי ריהוט עשויים אריגים מיוחדים המותאמים לעמידה תחת כיפת השמים ואריחי הריצוף מספקים קולקציות מרהיבות שמעבר לקו האסתטי הן מספקות גם תשובה פונקציונאלית.

TUSCANIA north wind mélange 20 MM 45x90 

SANT AGOSTINO BLENDART GREY 40/120 20 MM

 

איזה ריצוף לבחור

עוד לפני הנושא האסתטי, חשוב לבחור בריצוף 'אנטי סליפ', המונע החלקה. בין אם יש ברשותכם בריכה ובין אם לאו, הקיץ הוא תקופה שתמיד באיזשהו שלב מעורבים מים בבילוי – בריכות מתנפחות, גיגיות משחק לילדים ועוד. אל תתפתו לבחור בריצוף בעל גימור חלק. ריצוף אנטי סליפ הוא ריצוף שפני השטח שלו מחוספסים יותר. זה לא משהו שתראו בעין, אך זה מספיק כדי ליצור התנגדות מסוימת במפגש של כף הרגל עם הרצפה.

      TUSCANIA north wind grey 20 MM 45x90

SANT AGOSTINO Shadestone Grey 40/120 20 MM

 

גרניט פורצלן

 הבחירה בגרניט פורצלן היא בחירה בטוחה. החומר עמיד מאוד ומגיע גם בוורסיה של אנטי סליפ. הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת בשנים האחרונות לייצר קולקציות שמדמות חומרים טבעיים, כך למשל תוכלו למצוא אריחי גרניט פורצלן במראה בטון, פרקט עץ, מראה מתכתי, מראה שיש ואבן טבעית ונוספים. באופן הזה המראה יהיה מראה של החומר שבחרתם, אך בניגוד לחומר טבעי שלעיתים קרובות רגיש, אריחי הגרניט פורצלן הם אריחים עמידים, אינם דורשים תחזוקה מיוחדת ומאפשרים לנקות אותם בחומרי ניקוי פעילים.

CERCOM gravity titan 60/60 20 MM

 

אריחי בטון

 אריחי בטון הם אריחים מרהיבים, בעלי מראה נוסטלגי, אך חשוב להבין שהם סופגים ועם השנים החולפות ניכרים עליהם סימני הזמן. יש מי שרואה בסימני הזמן קסם גדול ומידה של אותנטיות, אך מי שנלחץ מכל כתם שלא ניתן להסיר, עדיף לוותר על הרעיון ולבחור אריחי גרניט פורצלן מעוטרים המדמים את מראה אריחי הבטון. אריחי הבטון, כמו אריחי הגרניט פורצלן, יכולים גם הם להגיע עם גימור נגד החלקה.

סדרת SOUL, דגם Versaille, מידות: 60X60 ס״מ

סדרת SOUL, דגם Hexagon, מידות: 50x48 ס"מ

סדרת SOUL, דגם Hexagon, מידות: 50x48 ס"מ

 

מיזוג חללים

המיזוג בין חללי הפנים והחוץ הוא אחד האלמנטים המרכזיים המדגישים את הקשר בין החוץ לפנים. ריצוף אחיד לחלל המגורים ולמשטח הבית החיצוני, יוצר מראה של אינסופ, המטשטש את הגבול בין הפנים לחוץ ומייצר מסר של חלל אחד גדול. מיזוג החללים מעניק תחושה רחבה של גודל והוא תמיד יעניק נימה מובחנת ומתוחכמת יותר לחלל. מי שמבקש להדגיש עוד את המיזוג יבחר במערכות ישיבה הגולשות מהסלון אל שטחי החוץ או שדרת עציצים דקורטיביים שמתחילה בפנים הבית וממשיכה אל המשטח שבחוץ.

ריצוף אריחי בלדוסר, סדרת BRUNSWICH, מידות: 60X120

RONDINA, סדרת Hard and Soft.