חיים בבועה - עיצוב חדר הרחצה המושלם

תאריך: 04/10/2021

לכולנו בבית יש את הפינה הזאת שבה אנחנו נרגעים בסוף יום ארוך, מרפים את הגוף ומנקים את הראש. חלק מוצאים אותה על הספה מול הטלוויזיה (עם הרגליים למעלה, ברור), אצל אחרים הפינה הזאת נמצאת במרפסת ויש את "אנשי המים" שאוהבים להתפנק במקלחת חמה וארוכה או באמבטיה ריחנית ומלאת בועות. 

אם אתם שייכים לסוג האחרון, הכתבה הזאת היא בדיוק בשבילכם. שאלנו שלושה מעצבים מובילים מה עולה להם בראש כשהם חושבים על חדר הרחצה המושלם
איך בכל בית או דירה אפשר לתכנן חדר רחצה מעוצב, נוח ונעים.

דדי ויפית ראובני:

"בכל חדר רחצה שאנחנו מעצבים, המטרה שלנו היא לתת הרגשה של בית מלון. אנחנו מבינים שעבור הלקוחות שלנו, חדר הרחצה הוא פינה שמעניקה רוגע ושלווה. לכן, אנחנו אוהבים לעצב חדרי רחצה נעימים, בגוונים רגועים ולא צעקניים. כדי ליצור הרמוניה בחדר הרחצה, בהרבה מהמקרים נבחר באריחים מדוקקים גדולים במיוחד, כדי שלא יראו כמעט חיבורים על הקיר. מעבר לפן האסתטי שלהם, האריחים הגדולים הם גם פרקטים יותר - פחות חיבורים בין אריחים = פחות רובה שצריך לנקות. "

אפשר בהחלט לבחור אריחים לחיפוי וריצוף בגוון דומה, אפילו באותו דגם. הסוד הוא לבחור אריחים מיוחדים, עם טקסטורה או דוגמה מעניינת וכאלה שהחיבור ביניהם על הקיר נראה טבעי וזורם.
מבחינה בטיחותית, נמנע מאריחים מבריקים ונעדיף גימור מט או בדוגמת משי.

נקודת תורפה מוכרת בעיצוב חדרי רחצה היא התאורה. אחת הדרישות הנפוצות של לקוחות היא שחדר הרחצה יהיה מואר היטב, לכן אנחנו תמיד מקפידים לשים על זה דגש. 

בנוסף, תמיד נתאים את הכלים הסניטריים לאריחים שנבחרו. מהבחינה הזאת אנחנו אוהבים מאוד את הפריטים של חברת Newform מהקטלוג של אלוני. הם מספקים לנו את "השילוש הקדוש" של הכלים הסניטריים - פונקציונליות, פינוק וסטייל. 

בכל מקרה, היחס בין "מעוצב" ל"פרקטי" חייב להיות שווה לגמרי ועם הדגמים והאביזרים שיש כיום, אין סיבה להתפשר על אחד מהם."


עיצוב: דדי ויפית ראובני צילום: אלעד גונן

נטע פאר דולב:

"בעיניי, חדר רחצה מושלם הוא כזה שהושקעו בו הרבה מחשבה, תכנון מוקפד ותעוזה. עיצוב של חדר רחצה כזה הוא דרמטי וקונטרסטי, אוורירי ומפנק והוא מתחיל בבחירת חומרים איכותיים. 

אריחים גדולים לחיפוי עד התקרה, בשילוב מינימליסטי אבל מדויק של פסי דקור דקים לאורך האריח יתנו נגיעות נכונות של אופי לחדר הרחצה. שימוש באריחים זהים לריצוף ייצור וטשטוש של נקודות המפגש בין הרצפה לקיר וייתן תחושה של גובה ומרחב.
חשוב לא לשכוח לחפות גם את תעלת הניקוז עם האריחים שבחרנו.

ברזים הם "תכשיטים" בחדר הרחצה לכן כדאי לבחור אותם בתשומת לב מרובה ולהשקיע במותגים איכותיים. באופן כללי כשמדובר על כלים סניטריים,
כדאי להקפיד על צבעוניות ומרקמים שישתלבו בעיצוב הכולל של חדר הרחצה.  

לעומת זאת, את חדר הרחצה רצוי לעצב במנותק מהעיצוב הכללי של הבית. כך תיצרו בחדר הרחצה "אוטונומיה" עיצובית נפרדת, באווירה שונה ועם חוויה אחרת.  


עיצוב: נטע פאר דולב צילום: אלעד גונן