חלל הרחצה: כחול עמוק

תאריך: 13/06/2023

עיצוב חלל הרחצה בבית האח שואב השראות מעולמות של ספא וים פתוח. האלמנט המרכזי והנוכח ביותר בחלל הוא גוון הים הכחול, שבא לידי ביטוי באמצעות אריחים שמחפים את הקירות ואת הרצפה. העובדה שאותו האריח נבחר גם לחיפוי וגם לריצוף, יוצר עומק, ומטשטש את הגבול שבין תקרה לרצפה. באופן הזה מתקבלת תחושה של מרחב אינסופי.


צילום: ליאור גרונדמן
חיפוי וריצוף (אריחים כחולים) - CLAY 60/120

האריחים הכחולים שנבחרו לבית האח הם דוגמה טובה לרושם שמתקבל בחלל שבו גם החיפוי וגם הריצוף הם מאותו האריח, אבל גם אם כחול אינה הבחירה של כולם, כדאי לאמץ את הרעיון- אפשר לבחור כל גוון או דוגמה אחרים, לריצוף וחיפוי החלל לקבלת מראה עמוק שיוצר תחושת מרחב.


חיפוי קיר בגוון טורקיז - TONALITY 60/120

בחירת האריחים ושילוב כלים סניטריים מבית מותגי האיכות האיטלקים GLOBO ו- NEWFORM יוצרים יחדיו, מראה מוקפד ומהודק.


כיורים - קולקציית GENESIS מבית GLOBO
ברזים - קולקציית XT מבית NEWFORM 
את הכחול בחלל הרחצה שבבית האח מאזנת פלטת גוונים שכוללת גווני אפור, עץ בגוון בהיר ונגיעות שחורות. על הקיר, ביציאה מאזור השירותים והרחצה, שולב חיפוי זכוכית עם הדפסים בוטניים, במראה עץ מגולף, שמהווים רקע למקבץ עשיר במיוחד של עציצים. התחושה המתקבלת היא של חופשה, שקצת כמו חדר האח, מזכירה את הנופים והעיצובים שהתרגלנו לראות ב- 'לוטוס הלבן'. בהמשך, ממוקמת שידת שירות מעץ בהיר ועליה מקבץ כיורים בגוון אפור אבן, בצורניות מעוגלת, שמתכתבת עם הצורות האמורפיות שמלוות את החללים השונים בבית. הכיורים מדגם GENESIS של GLOBO הם כיורים מונחים, בגימור שמשדר איכות במיטבה, מגדירים קו עיצובי חף מעומס ונטול כל קישוטיות, ובכך ייחודם הרב.

כיור GENESIS 

בגב השידה, לרוחב הקיר מוקמה מראה שמשרתת את מי ששוטף ידים או פנים, אך יש לה בנוסף גם תפקיד אסתטי כשהיא משקפת את מה שנמצא מולה ומכניסה לחלל המעוצב ממד חשוב נוסף.

הכלים הסניטריים שנבחרו מאופיינים בקווים ישרים, מינימליסטים, במראה עכשווי מאוד, מדגישים עוד את הקו המוקפד ואת הבחירות האיכותיות שמגדירות את חלל הרחצה. הבחירה בגוון השחור מכניסה רמיזות אורבניות, בארשת מאופקת שמחמיאה למראה כולו–האסלה בשחור מט, גם היא מסדרת GENESIS מבית GLOBO האיטלקית, ממוקמת לצד ראש מקלחת עגול וסט שכולל מזלף, צינור ומאחז – כולם מבית NEWFORM.
 


אסלה שחורה מדגם GENESIS 
סט למקלחת קוקלציית LINFA 

הבחירה באסלה שחורה אינה בחירה טרוויאלית, אך ניתן לראות ששילובה בחדר השירותים נעים לעין ומתקבל היטב עם העיצוב כולו.

ראש המקלחת שנבחר הוא ראש רחב שיוצר תחושה של גשם ברכה, ומעניק חוויית רחצה כייפית ומרגיעה למי שמשתמש בו. חשוב להבין כי מספיק לבחור בראש גשם כזה כדי לשנות ללא היכר את חוויית הרחצה במקלחת הפרטית ולשוות לחלל מראה מעוצב ומשודרג. גם אם לא משפצים את החלל כולו, די למקם ראש גשם עוצמתי כדי לייצר שינוי מהותי.

הבחירה במותגי איכות איטלקיים אחראית על קבלת מראה מעודן ומלא סטייל, כזה שיורד לפרטים הקטנים ומבטיח חוויית משתמש איכותית ופונקציונאלית כאחד.

 

צילום: ליאור גרונדמן