חמימות משפחתית

תאריך: 17/01/2018

משפחה שרכשה דופלקס בשכונה הירוקה בכפר סבא, פנתה למעצבת הפנים גלי גתר לשנות עבורם מהיסוד את דירת הקבלן שרכשו כך שתתאים לצורכיהם. הדיירים, זוג ושני ילדיהם הבוגרים, ביקשו לשוות לדירת הדופלקס החדשה מראה מודרני שישלב צבעים ניטרליים עם נגיעות של חום. גלי שינתה את הדירה לחלוטין מבחינה עיצובית, מהחלוקה הפנימית ועד לאחרון הפריטים.

"הדרישה של הלקוחה הייתה לעצב דירה פונקציונלית, עם מקסימום פתרונות אחסון, אך לא בצבע לבן", מספרת גלי, "החלטנו לחלק את הדירה כך שבקומה הראשונה יהיו חדר השינה של ההורים עם חדר רחצה מעוצב ומפנק והאזורים הציבוריים – סלון, מטבח, פינת אוכל ושירותי אורחים, ואילו את הקומה העליונה להקדיש רק לשני הילדים הבוגרים". עם הכניסה לדירה שילבה גלי יחידת אחסון מעוצבת מעץ המלווה את הכניסה ואת המטבח ונראית מכל זווית בחלל הציבורי. המטבח מעוצב בצבעי אפור עם אי שחור דומיננטי במרכזו. פינת האוכל והסלון ממשיכים את הקו העיצובי ונוצרת הרמוניה בחלל המרכזי הודות לרצפה האחידה, לפלטת הצבעים המאוזנת ולחפצי הנוי והאמנות המשולבים בחלל.

את כל החיפויים ואת מוצרי הגמר בבית המעוצב בחרו גלי והלקוחות באלוני, כשגולת הכותרת היא חדר הרחצה הגדול של ההורים. "לבקשת הלקוחה, הגדלנו את חדר הרחצה כך שיהיה גדול מאוד, מאובזר ומפנק. הלקוחה ביקשה לשלב אמבטיה גדולה ולא סטנדרטית הן מבחינה עיצובית והן מבחינת החיפויים והכלים הסניטריים שנבחרו, הממשיכים את הקו העיצובי של הבית – שימוש בצבעוניות של שחור, גוני אפור, גוני בז' ונגיעות של עץ חם ועוטף. הגדלנו משמעותית גם את יחידת ההורים והתוצאה היא יחידת הורים גדולה ומרווחת".

גלי מרחיבה ומספרת על בחירת החומרים לבית החדש: "מבחינת בחירת המוצרים – הכנסנו צבעים קרים עם צבעים חמים. למשל בחדר שינה של ההורים יש קיר דקורטיבי בצבע שחור, וכדי לחמם את החלל הוספנו רצפת פרקט של אלוני ורהיטים בהתאמה אישית בצבע חאקי להשלמת האווירה החמימה. בגזרת הכלים הסניטריים, בחרנו בכיור אובלי מונח ובברזים היוצאים מהקיר בכל חדרי הרחצה בקומה הראשונה. בשירותי האורחים מדובר בכיור שחור ובחדר הרחצה הזוגי מדובר בכיור לבן, שניהם משתלבים היטב בצבעוניות של החלל". גם חדרי הרחצה של הילדים בקומה העליונה מאופיינים בחומרים ובצבעים דומים, של אפורים, שחורים, נגיעות בלבן ועץ טבעי.

המדרגות המובילות לקומה העליונה, קומת הילדים, מחופות בפרקט עץ. הקיר שצבוע באפור מלווה את העלייה ומהווה ניגוד ויזואלי למדרגות העץ הטבעי. "בקומה העליונה סידרנו את החלל כך שיהיה סלון לאירוח של החברים של הילדים ויציאה למרפסת עם ג'קוזי ויחידת בר. לכל ילד יש סוויטה משלו - חדר שינה עם יחידת מקלחת ושירותים", מספרת גלי, "חדר הרחצה של אחד מחדרי הילדים תוכנן כך שיהיו לו שתי דלתות – אחת מהחדר הפרטי ואחת מהסלון הקומתי כדי לשרת את האורחים של החבר'ה הצעירים. בנוסף, חדר העבודה של הילדים תוכנן ועוצב בהתאם לתחביבים השונים של כל אחד מהילדים עם פינה נפרדת לכל אחד מהם. הקיר המשותף נצבע בצבע מגנטי שחור עליו ניתן למגנט הודעות תזכורות ותמונות."

כל מוצרי הגמר בפרויקט זה הינם מבית אלוני
עיצוב: גלי גתר
פרטי הנגרות בפרויקט זה נרכשו בנגריית טאצ' - יורם גתר
תאורה מעוצבת - T&R

גלי גתרגלי גתרגלי גתרגלי גתר