חצר בית האח: טשטוש גבולות ומפגש בין סגנונות

תאריך: 19/06/2022


צילום: ליאור גרונדמן

חצר בית האח היא סוג של חלל נוסף בבית. העונות הקודמות מוכיחות עד כמה חשובה החצר וכמה סודות, תככים ומזימות מתרחשים ונרקמים בסביבתה. החצר מעוצבת כמקום רגוע, שליו ונינוח, במטרה להעניק את התחושות הללו לדיירי הבית. ככל שאלו מרגישים נוח יותר כך האקשן והדרמה מקבלים ביטוי.

אחת המגמות שמובילות כיום את עולם האדריכלות היא מגמת טשטוש הגבולות. קיימת שאיפה לטשטש בין חוץ לפנים, במטרה לייצר תחושת מרחב של חלל אחד גדול ממדים. את הטשוש ניתן לקבל באמצעות שני אלמנטים מרכזיים: מפתחים רחבים במיוחד וריצוף שגולש מהפנים החוצה. בית האח הוא דוגמה טובה לעבודת הטשטוש- ריצוף חלל המגורים גולש החוצה ומגדיר חלק מהחצר.


צילום: ליאור גרונדמן
ריצוף: FUSIONART SAND 30/120 R10

הגוון המרכזי שמוביל את המתחם, הוא גוון אקווה תכלכל שמאפיין את הבריכה שעומדת בליבו, את פינת הישיבה, ואת הנסט. ריצוף במראה בטון משופשף שבתוכו מוטבעות פיסות עץ, משלים את המראה הנינוח שמייצר הגוון השמימי, ומחזק נימה אפופת סטייל שמאפיינת את החצר כולה. לצד מראה אסתטי מרהיב, כדאי לשים לב לרמה הפרקטית. זה נכון כאן בבית האח, וזה נכון עוד יותר כשמדובר בחללי הבית הפרטי. הריצוף לדוגמה- המראה עץ טבעי מיושן, אך בפועל מדובר באריח עשוי מגרניט פורצלן, חומר עמיד שמאפשר ליהנות משני העולמות – מצד אחד מראה עץ טבעי ומצד שני פרקטי, לא מתנפח, לא סופג, לא נשרט, קל מאוד לניקוי ולא דורש כל תחזוקה מיוחדת.


אריח מדגם FUSIONART SAND 30/120 R10 

כיאה למקום שמבלים לא מעט במהלך שעות היום, היה אף נכון לשלב במתחם החצר, חדר שירותים לטובת המבלים. חדר השירותים בחצר, מרוצף בגרניט פורצלן במראה רצפת טרצו ומאובזר בברז פרח מבית NEWFORM האיטלקית. הברז בקווים נקיים, יוצר מפגש מרתק בין פשטות ליוקרה במיטבה.


ריצוף שירותי חצר
DECONCRETE 90X90

כיור נטילת הידיים לעומת זאת הוא כיור מלבני בעל קווים ישרים, מבית GLOBO במראה עכשווי שבא בניגודיות יוצרת עניין עם הריצוף הנוסטלגי. האסלה במבנה קומפקטי, תואמת לברז ולכיור. חלל השירותים החיצוני הוא חלל קטן יחסית, פונקציונאלי, בעל מראה עכשווי.


כיור T-EDGE

קיימת לעיתים נטיה לחשוב שמה שרואים בבית האח לא יכול לבוא לידי ביטוי בחללי הבית הפרטי וזאת טעות- הנה ההמלצה שלנו- ראשית, חשבו הכי גדול שאתם יכולים ללא מגבלות וללא חסמים. כך תדייקו את הרצונות והטעם האישי שלכם. בשלב הבא, תזקקו מתוך כל מה שעושה לכם את זה, את הדברים שיכולים להשתלב אצלכם בחצר ובאיזה אופן. יכול להיות, למשל, שלא תוכלו למקם בריכה כמו בריכת האח, אחד לאחד, אבל השוק מציע היום המון אלטרנטיבות שיעזרו לכם להביא את ההשראות לידי ביטוי.


צילום: ליאור גרונדמן

תסתכלו על בית האח כמקום בו תוכלו לקבל השראה מהפינות המעוצבות. פינת הישיבה בחצר למשל, היא פינה שניתן לייצר בקלות מראה שדומה לה בין אם יש לכם חצר צמודה או מרפסת קטנה יותר. ניתן לקבל השראה מהריצוף, מחיפוי הקירות, מהצבעוניות ועוד ועוד.