טובים השניים - שילובי גוונים שתמיד נראים מצוין יחד

תאריך: 10/02/2021

כמו בכל שנה מאז שנת 2000, גם השנה בחרה חברת הצבע האמריקאית פנטון את צבע השנה שלה לשנה הקרובה. הבחירה של מומחי הצבע של החברה אמורה לסמל את רוח התקופה, לייצג תופעות חברתיות ותרבותיות ולהביא בחשבון טרנדים אופנתיים. השנה, בפעם השנייה בלבד בהיסטוריה, הלכו בפנטון על שני צבעים, Ultimate Grey ו-Illuminating, אפור נייטרלי וצהוב בוהק. 


(צילום: אתר רשמי, Pantone)

 

אז בהשראת הבחירה של פנטון, הנה עוד 4 זוגות של צבעים שיראו מצוין אם תשלבו אותם יחד בעיצוב הבית: 

שחור וזהב 

צמד קלאסי ויוקרתי שיוצר שילוב מעודן, עשיר ומתוחכם שמחמיא לכל החלל. מדובר על זוג גוונים שיכול להתאים לסקאלה רחבה של סגנונות עיצוב, מהמודרני העדכני, לסטייל הוינטאג'י וכמובן לעיצוב קלאסי, אפילו ויקטוריאני אם תרצו. 


ברז מטבח נשלף O'RAMA


ברז פרח נמוך O'RAMA

 

ורוד וכחול

השילוב בין ורוד לכחול עובד כל כך טוב לא בגלל שהם גוונים משלימים, אלא מסיבה חברתית/תרבותית יותר. בתרבות הפופולרית התקבעה מוסכמה (מיושנת, אם תשאלו אותנו) שורוד הוא צבע נשי וכחול הוא צבע גברי כך שהשילוב ביניהם בבית יוצר הרמוניה מיוחדת. מומלץ לשלב בין גוונים כהים יותר של כחול (נייבי למשל) לורודים פסטליים.


אריח Kerradeco במידה 30/270


אריח Sao Luis במידה 59.2/59.2


אריח Roca Art Multicolor במידה 20/20

 

כתום ושחור

אחד מביא איתו שמחה, חום וקלילות, השני מאזן עם בגרות חכמה וקלאס ויחד הם יוצרים שילוב עדכני שעובד מצוין.   


אריח Sant' Agostino FUN JOY במידה 20/20

 

חום וירוק

הטבע הוא ההשראה הגדולה ביותר על הצמד הזה. קיימות אינספור אפשרויות לשילובים של חום וירוק - גוונים כהים יותר של שני הצבעים מתכתבים עם עיצובים בסגנון קלאסי ויספקו מראה עמוק ויוקרתי, בעוד שבחירה בספקטרום הבהיר יותר של השניים תיקח את המראה של הבית למקום אחר לגמרי, נועז וצעיר יותר.  


אריח Fabrisa UNICOLOR במידה 10/30


כיור T-EDGE בקוטר 37 ס"מ