טיפים לעיצוב ושיפוץ הבית

תאריך: 11/05/2022

איך שלא תסתכלו על זה, שיפוץ של הבית זה אירוע מרגש. לא משנה אם זה שיפוץ מקיף או מתיחת פנים קלה, בסוף, זאת הזדמנות לעצב במו ידיכם את העתיד שלכם ושל המשפחה שלכם. כדי שתצליחו ליהנות לא רק מהתוצאה הסופית אלא גם מהדרך אליה, ביקשנו ממספר מעצבות פנים מובילות את הטיפים החשובים שלהן לעיצוב ושיפוץ הבית:

הטיפים של רווית אוסקר

לשפץ בלי לצאת מהמסגרת –

"החלטתם לשפץ את הדירה או המשרד? מעולה, אתם לקראת תקופה עמוסה אבל כיפית ומספקת לא פחות. אחרי שבניתם תוכנית שיפוץ ורגע לפני שאתם יוצאים לטיול בדמיון ומדמיינים איך הבית או המשרד יראה בסוף השיפוץ, בנו תקציב על בסיס כתב הכמויות שלכם והכניסו לתקציב הכל - בעלי מקצוע, חומרים ושרותים ובקשו הצעות מחיר. צפו לחריגה של 10־15 אחוז מהתקציב והגדירו תקציב לתיקונים שעלולים לקרות בדרך. הנה משהו שבדרך כלל לא מייחסים לו חשיבות במהלך הכנת התקציב – קחו בחשבון את עלויות הניקיון. קבלנים לא ידועים בצחצוח הבית אחריהם."


עיצוב: רווית אוסקר צילום: מאור מויאל

חשמל לפני הכל
"כדאי לתכנן את החשמל כבר בשלבים הראשונים של העיצוב, אחרי שהחלטתם מה יהיו המכשירים החשמליים בבית ואיפה הם יהיו ממוקמים. חשוב להתייחס גם למיקום הצפוי של הרהיטים בבית, ולהכין את התכנית מראש, כדי למנוע מצב של אילוצים שישפיעו על המראה הכללי או ייקרו משמעותית את הוספת השקעים והמתגים.
מומלץ לדאוג לגובה שקעים נוח. שקע נמוך מדי או שקע גבוה מדי יקשו על ההתנהלות שלכם בבית. ההמלצה היא למקם את המתגים בגובה של 1.10 מטר מהרצפה ואת השקעים בגובה של 30-50 ס"מ מגובה הרצפה, כך שיהיו נסתרים ויוכלו בקלות להתמקם מאחורי רהיטים. "


עיצוב: רווית אוסקר צילום: מאור מויאל

הטיפים של מזל גלבוע

סודות מהמטבח
"המטבח הוא אחד המקומות המרכזיים וחשוב לתכנן אותו בצורה מוקפדת ונכונה. כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון -
מצב תשתיות המטבח: אינסטלציה, חשמל איטום -  האם המערכות תקינות ? האם צריך להחליף אותן? האם יש צורך בתוספת למערכת חשמל קיימת ( ישנם מכשירי חשמל שדורשים תלת פאזי ועוד)."
בחירת חומרי הגלם: "חשוב לקבל החלטות מושכלות על חומרי הגמר - פרזול, ריצוף תואם , שיש, מוצרי חשמל ועוד. טווח מחירי המטבחים רחב ושונה מחברה לחברה והכל בהתאם לחומרי הגמר לעיצוב שנבחר. את חומרי הגמר יש לבחור בהתאם לסגנון המשפחה:  כמה המטבח פעיל במהלך היום? מי מבשל בו? האם יש ילדים קטנים? אלה חלק מהפרמטרים שיקבעו את אופי המטבח ואת חומרי הגלם שירכיבו אותו. כדאי להשקיע מחשבה ולבדוק לפני בחירה סופית של המטבח ולהתייעץ עם אנשי מקצוע שזו המומחיות שלהם."


עיצוב: מזל גלבוע צילום: ליאור טייטלר

הטיפים של הדר דור

פרקט PVC

"אוהבים את המראה הטבעי של הפרקט והאווירה שהוא מכניס לבית אבל פוחדים לבחור בפרקט עץ מחשש שהוא יתנפח או יינזק? אפשר לבחור "פרקט שאוהב מים", כמו שאני בוחרת ללקוחותי  - פרקט PVC שנותן תחושה של פרקט עץ."

עיצוב: הדר דור צילום: עידן גור

אריחי BIG SIZE

"כדי לתת לבית תחושה של מרחב ולגרום לו להרגיש מרווח וגדול כדאי לבחור באריחים גדולים במיוחד לריצוף. האריחים הגדולים מגיעים במידות : 300/100 או 120/120 ונותנים לבית מראה נקי וקליל."


ריצוף ASPHALT 120X260

עיצוב הסלון  
הסלון הוא מקום המפגש המרכזי של הבית, לכן הוא צריך להשרות אווירה נעימה, מרגיעה ומזמינה ולהיות מעוצב. ניתן להכניס לסלון "קיר כוח" באמצעות אריחים גדולים ומיוחדים.
ההמלצה שלי להקפיד על בחירת רהיטים יפים שיתאימו לחלל ולאריחים שנבחרו.

גופי תאורה
תאורת הסלון היא אחד האמצעים המרכזיים להשריית אווירה בסלון. שלבו בסלון מקורות אור שונים -
גוף תאורה מרכזי שיספק אור משמעותי וגופי תאורה שייצרו אווירה נעימה.

הטיפים של לטיסיה שינקמן

בואו נדבר על צבעים -
"קודם כל לבדוק - חכו רגע עם הרולר והמברשות!
אני ממליצה בחום לא לצבוע אפילו קיר אחד בבית לפני שעשיתם דוגמה וראיתם איך הצבע נראה בפועל. בכל קיר או משטח יש אור שונה והצבע יקבל גוון אחר , כך שבקיר אחד הגוון הנבחר יראה ככה אבל בקיר אחר הוא יכול להראות בהיר. אני תמיד, אבל תמיד עושה דוגמאות של ריבוע 1 מטר על 1 מטר בלפחות 2 גוונים, גם בגוונים בהירים. "


עיצוב: לטיסיה שינקמן צילום: אלעד גונן

50 גוונים של...

"כדי לקבל הרמוניה בחלל ניתן להשתמש בפלטה מונוכרומטית. זאת אומרת לקחת אותו צבע בבהירות וכהות שונים ולהשתמש בחלל. אני מאוד אוהבת להשתמש בפלטה ניטרליית של גווני אבן, שהוא צבע אפור חם. כדי להשתמש בפלטה מונוכרומטית בגוון הזה אפשר לבחור רצפה בגוון קצת יותר כהה וקירות בהירים. חשוב מאוד – כשמשתמשים בפלטה מונוכרומטית כדאי ליצור גם טקסטורות שונות לחלל. הן יוסיפו לחלל עניין ועומק. ניתן לבחור מרקמים שונים ובניגודיות כמו חומרים מבריקים ומטים, מחוספסים וחלקים, להשתמש בטקסטיל ולשחק עם אור וצל."


עיצוב: לטיסיה שינקמן צילום: אלעד גונן

הטיפ של עדי זילברברג

בחירת אריחים לחדרי רחצה

"לפני שבוחרים את המידות והצבעים של האריחים בחדר הרחצה, כדאי לקחת בחשבון את גודל החלל. כדי ליצור תחושה של מרחב בחלל קטן,  אני ממליצה לקחת אריחים גדולים ובהירים וליצור מראה של טוטאל לוק - כלומר לרצף את הרצפה והקירות עם אותו סוג אריח. אם המראה של החלל מרגיש לכם מעט חד-גוני  אפשר לבחור גוון קונטרסטי לכיור, לאסלה ולברזים וכך להדגיש את האלמנטים בחלל ולהוסיף עניין."


עיצוב: עדי זילברברג צילום: עינת דקל


עיצוב: עדי זילברברג צילום: עינת דקל