טרצו - לא מה שחשבתם

תאריך: 07/09/2016

האיכות של פעם בעיצוב חדשני 

חברת איטונג שרכשה לפני כשנתיים את מפעל הטרצו של אלוני, החליטה לעשות מהפך בדגמי הטרצו ולהוסיף אל הקולקציות הקלאסיות קולקציות חדשות ורלוונטיות, השומרות על הניחוח הנוסטלגי אך מוסיפות מגע מודרני ועכשווי. שיפורים טכנולוגיים ושילוב אגרגטים ייחודיים אפשרו התאמה של אריחי סומסום וקררה למבני ציבור (מבחינת תקני שחיקה), בנוסף ניתן להתאים את אותו אריח למגוון רחב של שימושים, ברמות החלקה שונות- ריצוף פנים, חוץ, חיפוי קירות ועוד.

בין הדוגמאות השונות ניתן למצוא אריחים מיוחדים העמידים בשחיקה ומיועדים לפרויקטים ציבוריים (בתי ספר, קניונים, תחנות רכבת וכד'), קולקציה צבעונית בגוונים ייחודיים, אריחים במידות שונות, קולקציית סומסום עם אגרגטים קטנים במיוחד, אריחים של פעם לפרויקטים של שימור וקולקציה איטלקית יוקרתית העושה שימוש באגרגטים מרחבי העולם.

מגוון שיטות היישום של הטרצו הפכו את גודל האריח לבלתי רלוונטי, כיוון שלא רואים את הפוגות. ניתן ליישם את הטרצו עם דבק שיש בפוגות ליצירת מראה חלק ואחיד בכל שטח המבנה. צורת היישום השתנתה והיום ברור כי ההתייחסות לאריחי הטרצו בכל הנוגע ליישום היא בדיוק כמו לשיש או אבן.

קצת היסטוריה

שורשיו של ריצוף הטרצו נעוצים עמוק בהיסטוריה האנושית ומקורו בוונציה. שם, לפני מאות שנים, החלו בנאי העיר לחבר בין פיסות השיש למלט. מאז ועד היום, מהווה הטרצו פתרון מושלם לריצוף עמיד, קל ונוח לתחזוקה, ידידותי לסביבה ובעל יופי מיוחד במינו.

מוצר ירוק

אריחי הטרצו מיוצרים מחומרים טבעיים, בטכנולוגיה ירוקה, הכוללת מחזור של חומרי גלם ומים וחסכון באנרגיות הייצור. האלמנט אולי הירוק ביותר באריחי הטרצו הוא אורך חיי המוצר, העמיד לאורך שנים וניתן לחידוש בקלות רבה.

שילוב מושלם בין פנים לחוץ

את כל אריחי הטרצו של איטונג ניתן לייצר בגמר מסותת ליישום חוץ. בנוסף פותחה במחלקת פיתוח סביבה ונוף של איטונג קולקציית ריצוף חוץ תואם טרצו, המאפשרת התאמה לדגמי הטרצו ויוצרת שילוב מושלם בין פנים וחוץ.

 

טרצו - לא מה שחשבתםטרצו - לא מה שחשבתםטרצו - לא מה שחשבתם