כך תיצרו לילדכם את החדר שבו הייתם רוצים לגדול

תאריך: 10/10/2017

ריצוף חדר הילדים

בשלב ראשון, נרצה שהחלל יעניק לילד תחושה של נינוחות, של חווית משחק נעימה שתגרום לו לרצות לבלות בו. כדי להעניק חמימות לחדר, רצוי לרצף בפרקט עץ טבעי או למינציה. כדי להעניק עמידות מפני "מפגעים" כגון צבעי גועש או גירי פנדה, אפשר לרצף עם פורצלן דמוי פרקט מסדרת בלנד ארט של המותג סנט אגוסטינו, המגיעים בשלל צבעים, גימורים וגדלים שונים.
אפשרות מעניינת נוספת היא אריח גרניט פורצלן מסדרת FABRIC של רוקה, אריח אשר מדמה אריג בד כדוגמת שטיח המעניק לחדר חמימות ואופי, יחד עם פרקטיות ועמידות.

צבעוניות בחלל

במיוחד בחדר ילדים, יש חשיבות רבה לבחירת הצבעים השולטים בחלל. מומלץ מאוד לבחור קיר אחד שיהווה "נקודת פוקוס"  ולצבוע אותו בצבע דומיננטי שיחזק את אופי הסגנון העיצובי שנבחר לחדר. את שאר החלל מומלץ לצבוע בפלטת גוונים שקטה ובהירה, מאחר ומשחקי הילדים מוסיפים צבעוניות יתרה לחלל.

פתרונות אחסון

בחדר ילדים אף פעם לא יכולים להיות יותר מידי פתרונות אחסון. בנוסף ליחידות אחסון מודולריות מומלץ לאחסן חלק מהמשחקים, בעיקר משחקי קופסא בארון סגור. מידי פעם ניתן לגוון ולהוציא מבחר קטן יותר ליחידות האחסון הפתוחות לשימוש הילדים. זאת משום שעודף משחקים לבחירה יוצר רעש ויזואלי ועודף גירויים, המקשים על יכולת הריכוז ומייצרים אי שקט.

יצירת חלל מרופד

ילדים אוהבים להשתולל ותפקידנו הוא לרפד להם את החלל כדי שיהיה גם נעים וגם בטוח.
כדי לרכך את החלל מומלץ להוסיף טקסטיל, וכמה שיותר: וילונות בגוונים רכים, הרבה כריות ופופים בגדלים שונים ושטיחים נעימים מכותנה שניתן להכניס למכונת הכביסה. 

קירות עם אופי

על קיר גדול מומלץ  ליישם טפט שיכול לספר סיפור רקע ולהכתיב את אופי החלל.
ניתן לשלב מדבקות קיר עם אימרות המתאימות לחדר המשחקים ולמשפחה הספציפית, שיותאמו למוטיבים האחרים בחלל וכך ישתלבו באופן מושלם.
פינות ייעודיות למשחק ופעילות בהתאם לאופי הילד ותחביביו ניתן לייצר בחדר פינות יעודיות בהן יוכל לשחק, לבד או עם חברים, כגון: איזור יצירה ולידו לוח מחיק או לוח גיר. קיר יעודי שעליו אפשר לצייר ולקשקש. איזור יעודי לתחפושות עם האביזרים הנילווים ואפילו וילון שידמה במה. פינת מדיה עם משחקיxbox , טלויזיה וכד'. פינת קריאה עם מידוף של ספרים וכורסת קריאה או פופים לשקוע בהם עם ספר, ועוד כיד הדמיון.

במה ליצירתיות

לילדים חשוב להרגיש שמעריכים את היצירה שלהם. לכן חדר המשחקים הוא המקום המושלם לתצוגה של היצירות שהכינו בגן או בבית  (הרבה יותר מומלץ מאשר על המקרר העמוס במטבח). לצורך כך ניתן להשתמש במתלה המיועד לתליית וילונות או חוט אלומיניום שעליו ניתן לתלות עם אטבים ציורים של הילדים ולשלב גם תמונות מטיולים משפחתיים.

עיצוב: מיכל מטלון
צילום: אורית ארנון