לא שוברים קירות

תאריך: 11/07/2018

שבירת קירות במהלך שיפוץ היא לא הכרח. ניתן לחסוך כ- 35% מעלויות השיפוץ כשמשפצים ללא שבירת קירות, וזה ממש לא אומר שצריך להתפשר על התוצאה

הרצון לרענן ולחדש את מראה הבית לא בהכרח מוביל לשיפוץ מסיבי בו מחליפים את מיקום חדר האמבטיה עם חדר השינה. זיהוי צרכים בסיסי בשלב התכנון יכול להוביל לשיפוץ קוסמטי משמעותי ללא שבירת קיר אחד או החלפת מערכת החשמל והאינסטלציה. תחום הלבשת הבית מציע בדיוק פתרון שכזה. הלבשת הבית שנתפסה בעבר כאלמנט משלים לבניה או לשיפוץ מסיבי היא כיום הדבר עצמו ונחשבת למגמה הולכת ומתפתחת.

עלות ממוצעת לשיפוץ דירה בשטח 100 מ"ר בישראל נאמדת בכ- 300-350 אלף שקל, והיא נעשית לעיתים יותר מפעם אחת במהלך החיים. תחום הלבשת הבית מציע חיסכון ניכר בעלויות אלה. הלבשת בית אינה מכוונת לעיצוב באמצעות טקסטיל וטפטים בלבד אלא לכל אלמנט שניתן להחליף בחלל מבלי לשבור קירות, ובכלל זה ברזים, משטח העבודה של האי במטבח, החלפת גופי תאורה, הדבקת ריצוף על ריצוף קיים, ביצוע נישות דקורטיביות, צביעה מיוחד ועוד.

מעצבי המוצר מיישרים קו עם המגמה המתחזקת ומייצרים מוצרים תואמים. כך למשל ניתן למצוא קולקציות טפטים  הניתנים להסרה בקלות בדומה למדבקה, מבלי לפחד שהקיר יתקלף כשמעוניינים להתחדש.
חברות הקרמיקה מציעות אריחים מדוקקים בעובי שאינו עולה על 3 מ"מ המאפשרים הדבקה על גבי ריצוף קיים כך שאין צורך לעקור את הריצוף ממקומו אלא פשוט להדביק עליו את האריח החדש.

ברזים וכיורים הנם דוגמא נוספת. מעבר לפונקציונאליות, מהווים הברזים והכיורים אלמנטים דקורטיביים במיוחד בחללים מרכזיים כחלל המטבח ושירותי האורחים, אך לא רק. החלפת הברזים והכיורים יעניקו תחושה מרעננת של התחדשות, וכמוהם החלפת משטח העבודה של האי במטבח שאינו מצריך שבירה והריסה ובו בזמן מעניק רווח מיידי של תחושה מעודכנת.

הבחירה בהלבשת בית כתחליף לשיפוץ תביא לחסכון של כ- 35% מעלות שיפוץ הכולל שבירת קירות ומצריך בין השאר טיפול באינסטלציית החשמל העובר בקירות, תיקון הריצוף,  ולא פחות מכך תחסוך את הלכלוך הבלגן הכרוך בהריסה.

שיפוץ קוסמטי כזה מתאים מאוד גם למי שחי בשכירות ארוכת טווח ומבקש לשדרג את חלל המגורים, גם אם לא מדובר בנכס הנמצא בבעלותו.

חווית החיים הנשקפת אלינו מבין עמודי האינסטגרם והפינטרסט היא דינמית, מהירה ועטופה באשליות. הקצב הדינמי של התקופה מתבטא גם ברצון גובר לשנות, להתחדש ולהתעדכן תדיר והשיפוץ הקוסמטי מעניק את האפשרות לערוך את השינוי במהירות ובהתאמה לטעם ולצורך שלנו.


ניתן למצוא קולקציות טפטים  הניתנים להסרה בקלות בדומה למדבקה,
מבלי לפחד שהקיר יתקלף כשמעוניינים להתחדש. טפט של  Cole&son, אורית טראוב.