להתאהב בטרנד החלודה

תאריך: 30/04/2018
לקראת ל"ג בעומר – חג של אש עוצמתית וחום אדיר – אפשר לשלב גם בעיצוב הבית את התחושות החמות והטבעיות. שימוש במראה חלוד ובנחושת טרנדיים מתמיד

הנחושת והחלודה נכנסים בהדרגה לבתים שלנו.  ישנה כמיהה חדשה לשימוש בחומרי גלם בסיסיים, ליופי הטמון בהתפתחות החומר לאורך זמן, במראה טבעי, גס, לא מלוטש.
אחד החומרים הבולטים כיום הוא הברזל המגולוון, המשדר חוזק ואלגנטיות ונמצא באלמנטים שונים של הבית כגון חלונות, מעקות, ידיות ועוד. לעומתו, נמצא את הברזל הטבעי אשר עובר עם השנים תהליך של חמצון ומקבל גוונים אדומים וכתומים המשדרים חום. המראה חלוד מתכתב עם חומרים טבעיים אחרים כמו בטון, עץ ואבן.

המתכת האדמונית מוסיפה לחלל חמימות, רבדים ועומק לחלל וביכולתה להפיח חיים ולהתחבר לכל צורה, צבע וחומר. אנחנו בהחלט נראה את הנחושת בכל המחוזות ברחבי הבית – מהמטבח דרך גופי התאורה ועד להדפסי הכריות. לשימוש הגובר בנחושת מצטרפים גם גוונים מטאליים של זהב, כסף, פליז וגם ברזל ופלדה שבניגוד לעבר מוסיפים נופך אלגנטי, יוקרתי ואותנטי לכל חלל.

אז מה החידוש? החידוש הוא בשימוש הנרחב. אם בעבר מדובר היה בנגיעות של נחושת או חלודה, הרי שהיום אנחנו ערים לשימוש בה במשטחים נרחבים, חיפויים של קירות שלמים או רצפות בחלל גדול ואף של בית שלם. את מה נראה בשטח? בחדרי הרחצה נראה אריחי קיר במראה חלודה ועץ המשתלבים עם גוני השמנת והאפור, ישלימו אותם ברזי נחושת וזהב וביחד תיווצר תמונה של חלל מתוחכם אלגנטי. נראה את הנחושת והחלודה מחפים קיר כוח בחלל המרכזי בבית או בחדר השינה ומוסיפים נופח ומוקד עניין עיצובי. נראה את האריחים במראה ברזל מחפים חלל שלם ויוצרים תשתית למראה בית מחוספס, מלא אופי ומלא עוצמה ותשוקה.

אם הדבר עצמו – ברזל חלוד – מהווה מקור לחשש עבורכם, אל דאגה: היכולות הטכנולוגיות המשוכללות הקיימות היום מאפשרות הדפסת אריחים במראה ובטקסטורה כה מדויקים עד שקשה להבחין שמדובר בפורצלן.

בתערוכות העיצוב שנערכו בשנים האחרונות נראה שאין חשש משילוב של טקסטורות, חומרים וסגנונות, והערבוב של אותם סגנונות, ללא חוקים יוצר סגנון חדש, אקלקטי ומותאם אישית. השילוב של חדש וישן, דרמה מול שקט, מחוספס עם עדין, יוצרים חלל מעניין וייחודי.

המלצתנו היא כמובן לשמור על ראש פתוח, להעז, לייצר חלל מרגש בבית הפרטי שלנו.

בתמונות:
 GLOCAL 160X320
 OXIDUM LAPPATO 45X90
RUST 60.5X605X
CAUST IRON 60X120
CAST IRON 30X60
 

 

/>
מראה />
מראה />
מראה />
מראה />
/>