לעצב ילדות מאושרת

תאריך: 30/06/2021

חדר הילדים הוא ממלכה קטנה בתוך הבית, המקום האישי והבטוח של הילד, הפינה שבה הוא שומר את הסודות שלו ומפתח את עולמו הפנימי. כל ילד או ילדה הם עולם ומלואו וכך גם כל חדר. יחד עם זאת, יש מספר עקרונות עיצוביים שנכונים לכולם:

טיפים לעיצוב חדרי ילדים של המעצבת שרון דוד:

כמו בתכנון של כל חלל, לפני שמתחילים אני ממליצה לברר מה הצרכים של הילד
(אלה תלויים מן הסתם בגיל שלו).

בדרך כלל ילד צריך מיטה, ארון, שולחן למחשב או הכנת שיעורים ומקום לאחסון ספרים, חומר לימודי, צעצועים ועוד.

מומלץ למקם את המיטה בפינה האלכסונית מול הדלת. כך לא יראו אותה כשעוברים במסדרון, החלל  של החדר ינוצל יותר טוב והמיטה לא תחסום את הכניסה לחדר.


עיצוב: שרון דוד צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם

אחסון – חלק גדול מהחפצים של הילד יכול להיות מאוחסן בארון. ילד לא חייב ארון בגדים גדול ולעיתים מספיק להם אפילו 2 או 3 דלתות. במצב כזה, אפשר לנצל את שאר מרחב הארון לאחסון צעצועים וספרים.


עיצוב: שרון דוד צילום: שירן כרמל

מדפים סגורים או פתוחים – כיוון שחדר הילדים יכול להיות עמוס מאוד ומלא בפריטים כמו צעצועים, ספרים, משחקי קופסא ועוד, אני ממליצה לאחסן את רוב הדברים במדפים או ארונות סגורים, כדי לשמור על הסדר. 


עיצוב: שרון דוד צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם

אפשר בהחלט להשאיר 2 או 3 מדפים פתוחים לאקססוריז כמו בובות, אביזרי איפור, יצירה ואוספים, אבל לא יותר מזה. כשהכל סגור מאחורי דלתות, קל יותר לשמור את החדר מסודר.

שולחן הכתיבה לא חייב להיות ענק, 1.20-1.60 מטר מקסימום. בדרך כלל זה גודל מספיק לצרכים של ילד. חשוב למקם את השולחן עם הפנים לדלת, כך שהילד או הילדה ייראו את מי שנכנס לחדר. מסביב לשולחן מומלץ למקם מדפים או רהיטי אחסון, בין אם תלויים מעל השולחן או ממוקמים מצדדיו.

עיצוב: שרון דוד צילום: ליאור טייטלר

קיר כוח – גם בחדר הילדים קיר כזה עושה את כל העיצוב. זה יכול להיות קיר עם טפט, צבע מיוחד לכל החדר, טפט בחצי גובה סביב כל היקף החדר ועוד רעיונות. זה בדיוק הדבר הקטן שהופך את החדר למיוחד ושונה ויכול להביא לידי ביטוי את מה שהילדים אוהבים.

עיצוב: שרון דוד צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם

אחרון חביב אבל אולי הכי חשוב - תשאלו את ילדיכם מה הם אוהבים, זה החדר שלהם והם אלה שהולכים לבלות כאן רוב הזמן. זו הזדמנות לתת להם להתבטא ולהרגיש שהם לוקחים חלק בעיצוב הממלכה האישית שלהם. תנו להם לקחת את זה למקום שלהם, עם הצבעים, התחביבים ותחומי העניין שלהם. שירגישו בבית :)

הטיפים של נועה אביטן ואודי עשור:

כמו כל חלל בבית גם עיצוב חדרי הילדים דורש תכנון קפדני מראש.

יש לבחור קו עיצובי וקונספט שמתאימים לילד, להתייחס לגודל החדר, צורכי אחסון והעמדה נכונה.

עיצוב: נועה אביטן ואודי עשור צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם

מומלץ לבחור בגוונים רכים שנותנים תחושה נעימה יותר בחלל 


עיצוב: נועה אביטן ואודי עשור צילום: מאור מויאל - סטודיו רותם