מרפסות או לא להיות - מה חשוב לדעת כשבוחרים ריצוף למרפסת

תאריך: 20/03/2022

הקלישאה הישראלית המפורסמת "כל בית צריך מרפסת" מוכיחה כל פעם מחדש את הרלוונטיות שלה, בין אם בצמוד קרקע רחב ידיים עם נוף ירוק או דירת קבלן אורבנית. הצורך במקום מפלט שמאפשר לקחת נשימה עמוקה, לספוג ויטמין די מהשמש או לראות קצת ירוק בעיניים משותף לכולנו וזה כנראה לא הולך להשתנות בקרוב.  

כשהמרפסת מעוצבת ומזמינה, מהר מאוד היא הופכת לאזור המועדף על כל דיירי הבית. כאן באלוני אנחנו מאמינים שעיצוב יפיפה מתחיל מלמטה, אז דאגנו למספר טיפים, מאיתנו אליכם, שחשוב להכיר לפני שבוחרים ריצוף למרפסת או לחצר:

לשמור על הרצף - ריצוף המרפסת באותם אריחים שבהם בחרנו לריצוף הבית יוסיף לה עניין וישמור על רצף עיצובי שנותן תחושה של מרחב וספייס


עיצוב: ורד ברטל צילום: אלעד גונן

זהירות החלקה  - רוב המרפסת חשופות במידה כזאת או אחרת לגשמים ולחות, לכן, כדי להקטין את הסיכוי להחלקה, מומלץ לבחור אריחים עם מקדם החלקה R10 לפי תו תקן ישראלי 2279.

לכו על המיקס - שילובי חומרים במרפסת, למשל המראה הטבעי של פרקט, רהיטי אבן והמון צמחייה מסביב, יכולים להוביל לתוצאות מרהיבות עין ומרחיבות לב


עיצוב: דלית ונגרובסקי צילום: אלעד גונן

על איזה סוג ללכת?

אריחי קרמיקה - זמינים בסקאלה רחבה של דוגמאות, מידות, צבעים וסגנונות. אריחי הקרמיקה עמידים במיוחד, חזקים וקלים לניקוי.
 גרניט פורצלן - שומר על המראה שלו לאורך זמן, קל לתחזוקה ומגיע במגוון גדול של סגנונות. מומלץ אם רוצים לשמור על ריצוף במראה אחיד בין פנים הבית לחוץ.


עיצוב: עדי זילברברג צילום: עינת דקל

 אבן טבעית - נותנת מראה ואופי ייחודים לחצר או המרפסת. מעט קשה יותר לניקוי ונוטה לשנות את המראה שלה עם השנים.


עיצוב: איה ושני צילום: עינת דקל

טיק בורמזי - למי שרוצה ליהנות מ-Look And Feel טבעי של עץ. הטיק הבורמזי עמיד במיוחד מול פגעי מזג האוויר ושומר על המראה שלו גם בתנאים מאתגרים.

עיצוב: איילת שבו צילום: שי אפשטיין


עיצוב: סיגל מלכה צילום: מאור מויאל


עיצוב: רווית אוסקר צילום: מאור מויאל

עיצוב: אתי עובדיה צילום: מירב פלברג

עיצוב: דדי ויפית ראובני צילום: אלעד גונן