מתכון לקיץ שקט

תאריך: 20/07/2020

פרקט מתוך קולקציית הפרקטים של אלוני, בעל מידת שונות גבוהה, יוצר מראה אחיד לחלל.

תכנון: לטיסיה שיינקמן

פרקט מתוך קולקציית הפרקטים של אלוני, בגוון אפור שטוף, מדגיש פלטת צבעים מבוססת אבן ואקווה

תכנון: סיגל מלכה

אין ספק שבימי החופש הגדול, אתגר הילדים בבית הופכת להיות מאתגרת יותר ודורשת יצירתיות. כיוונו את הספוט אל חדר הילדים, שהפך בימים האלו, בין החשובים בבית. ככל שזה יתאים לצרכים כך יזכו כולם בשקט המיוחל.

שלושת האלמנטים המשפיעים ביותר על יצירת חלל שקט הם טמפרטורה, פלטה צבעונית וריצוף. האלמנטים הללו מהווים את הבסיס לכל חדר ילדים, ובחירה נכונה, תייצר בו שקט מרגיע. ריצוף הפרקט מעניק לחלל סוג של אחידות ושקט עיצובי, מראה העץ הוא מראה חמים ונעים שמזמין לשבת עליו, מעבר לאלו, הפרקטים האיכותיים ניחנים בתכונות אקוסטיות, כך שהחלל כולו סופג את הדי הקול ושומר על ווליום נמוך. ברמה הפרקטית, קיימים פרקטים שאינם סופגים נוזלים וכשמדובר בחדרי ילדים , כדאי לקחת את השיקול הזה בחשבון. אם נשפכה כוס מים, לפרקט לא יקרה דבר והוא ימשיך לשמור על מראה מעוצב ושלם, לאורך זמן רב.  פלטת הצבעים תורמת עוד למוד המרגיע. צבעי הניוד והפסטלים למיניהם, הם צבעים שיוצרים מראה רך. זה לא אומר שאי אפשר לשלב צבעוניות עזה יותר, אבל חשוב שתהיה במינון מאוד מסוים, ככתמי צבע ולא כעיקר. טמפרטורה מדויקת, תשלים את האווירה המבוקשת – חשוב ליצור טמפרטורה שנעים לשהות בה, לא קרה מדי ולא חמה מדי. כל אלו יחדיו ייצרו חדר ילדים שיזמין לשהות בו. השלב הבא, הוא יצירת גירויים קוגנטיביים, יוצרי סקרנות, אבל זה שייך לפוסט אחר.

באולמות התצוגה של אלוני, קולקציית פרקטים עשירה, המשלבת פרקטים מעץ מלא, פרקטי למינציה, פרקטים אקוסטיים, פרקטים שאינם חדירים ללחות ולנוזלים ורבים נוספים, המגיעים במנעד רחב של גוונים וטקסטורות. בחרנו ארבעה חדרי ילדים שעשו שימוש בסוגי פרקט שונים ויצרו חללים שגם המבוגרים היו מוכנים להיות חלק מהם >>

פרקט מתוך קולקציית הפרקטים של אלוני, בגוון טבעי, מכניס חמימות מחבקת לחלל.

תכנון: נינה לובושיץ

פרקט מתוך קולקציית הפרקטים של אלוני, במראה טבעי בגוון המשלב טון עדין מאוד של אפרפר, מתכתב היטב עם גווני הפסטל הילדותיים ומעניק להם רקע הרמוני.

תכנון: לטיסיה שיינקמן

תכנון: לטיסיה שיינקמן