עיצוב הוא עיצוב הוא עיצוב

תאריך: 11/03/2019

אנו עדים באופן מתמיד לזליגת טרנדים ממסלולי התצוגה אל עולמות עיצוב הבית. שני עולמות הנבדלים זה מזה, אך במקביל מדגישים קווים משיקים. שבוע האופנה תל אביב 2019 הוא סיבה מצוינת לעמוד על כמה מהקווים המשיקים הבולטים.

הטבע עומד במרכז מקורות ההשראה הן של מעצבי האופנה והן של מעצבי המוצר בעולמות עיצוב הבית. ההשראות באות לידי ביטוי בפאטרנים השאובים מהטבע – הדפסים בוטניים, עורות של חיות כמו נחש, נמר או ג'ירפות, ומעיבודים המחקים את סימני הזמן שמשאיר הטבע – אוקסידציה וקילוף.

גם מגמת הנוחות הנחשבת לאחת ממגמות העל הבולטות של העשור הנוכחי, מקבלת ביטוי מעולמות האופנה והעיצוב. כשמדובר באופנה, ניתן לראות על מסלולי התצוגה הנחשקים ביותר דוגמנים ודוגמניות צועדים בבגדי נוחות. רבים מהם אף צועדים בסנדלים שטוחים המזכירים את סנדלי השורש הישראליים. הנוחות כשמה כן היא, מכתיבה אורח חיים נוח, נגיש ופרקטי. בעולמות העיצוב תדגיש מגמה זו שימוש באריחים המדמים מראות של הטבע אך כאלו שעשויים מגרניט פורצלן המציב אותם כאריחים פרקטיים המאפשרים תחזוקה קלה ומונעים את ההתייחסות המיוחדת שדורש החומר הטבעי.

הטקסטיל מייצר תחושה ביתית נעימה, רכה ומזמינה. אנחנו אוהבים לשבת על ספה מרופדת בטקסטיל משובח ומבקשים לייצר את אותה מידת נעימות גם כשמדובר בריצוף וחיפוי. הטכנולוגיות המתקדמות יצרו ז'אנר חדש של אריחים השואבים השראה מעולמות הטקסטיל. העבודה המדויקת במקרים רבים, מייצרת אריחים בעלי מראה פני שטח של בד, שרק בנגיעה פיזית ניתן לעמוד על ההבדל ולחוש כי בעצם מדובר באריח גרניט פורצלן.DIGITAL TWEED 60X60
 אריחים בגימור פני שטח השואב השראתו מעולמות הטקסטיל


Fabric Grafito 60x60
מרבד אריחים המייצרים מראה של שטיח טקסטיל


הטבע עומד בבסיס ההשראה של מעצבי האופנה ומעצבי המוצר. מימין: אינטרפטציה שהעניק המעצב שי שלום לעולם החי. משמאל: אריחים מבית אלוני המייצרים מראה של זמן שחלף החושף את הסימנים בדומה לתהליכים שעובר החומר בטבע.