על השיש לבדו

תאריך: 01/05/2019

תערוכת האבן באיזמיר היא מהתערוכות החשובות המגדירות את המגמות שיאפיינו את השתלבותה של האבן בחללי הרחצה והמגורים. הנוכחות של 'אלוני' בתערוכות העיצוב והחומר מייצרת יכולת להצמד למגמות ולרחשי השוק הבינלאומי. מבזק טרנדים קצר, מסכם את הדברים החשובים שנראו בתערוכת האבן באיזמיר, שאת חלקם כבר ניתן לפגוש היום באולמות התצוגה.

האבן שקבלה דחיקה מסוימת בשנים האחרונות, בעיקר באמצעות חומרים המחקים את הטבע, מייצרת חזרה למרכז הבמה. לשם הדיוק, האבן הטבעית לעולם לא הלכה לשום מקום, אך נאלצה להתמודד עם אלטרנטיבות ראויות, ומבת יחידה הפכה למי שמתמודדת על מקומה במשפחה המתרחבת. תערוכת האבן באיזמיר העניקה תצוגה מרהיבה של חומרים טבעיים. התערוכה הדגישה שימוש במשטחי שיש דרמטיים הן בשל הדוגמאות הסוערות שעל פני השטח והן בשל הצורניות שהתקבלה מחיתוכים אלכסוניים ונוספים מעוררי עניין. החיבור בין החיתוך המיוחד ובין הדגש שמקבלים הגוונים והגידים, יצרו מראות מרהיבים המתאימים ללובאים, חללי רחצה, חנויות וחללי מגורים רחבי ידיים. התערוכה באיזמיר כיוונה את הזרקור גם לפריסת ה- BOOKMATCH  המכונה גם BUTTERFLY המייצרת תמונת ראי לפיסת האבן הפרוסה כספר פתוח או ככנפי פרפר. המראה המתקבל מרהיב ומהווה סוג של FOCAL POINT בחלל בו ממוקם. באופן הזה ניתן לרצף חלל או לחפות קיר במבואות מלונאיות או בבתים רחבי מידות.

התערוכה המחישה שימוש הולך ועולה בשיש ואבן טבעיים, מרובי גידים ובצבעוניות נוכחת, סוג של תשובה מעט קונטרסטית לצבעוניות ההומוגנית המונוכרומטית.

 

 
פוקוס על ה- BOOKMATCH . מתוך תערוכת האבן באיזמיר


דגש ניכר על ריצוף וחיפוי - BOOKMATCH  מתוך תערוכת האבן באיזמיר


העניין העיצובי נוצר מזוויות חיתוך ומצבעוניות ועושר הגידים שמציג השיש הטבעי. מתוך תערוכת האבן באיזמירחללים מרוצפים שיש במראה עשיר ומסעיר מהווים את הלב הדקורטיבי בלובי של בניין מגורים ובלאונג' במלון. מתוך תערוכת האבן באיזמיר


ריצוף שיש מדגיש שימוש מרהיב בצורניות ובאופן הנחת האריחים. מתוך תערוכת האבן באיזמירהתערוכה באיזמיר הדגישה שימוש בשיש כמחיצות דקורטיביות בין חללים.