צבע בחללי אמבט קטנים

תאריך: 20/02/2019

צבעוניות יכולה ליצור אשליה של מרחב או של צפיפות. כשמדובר בחללי אמבט קטנים אנו מבקשים ליצור תחושת מרחב. במקרים רבים אנחנו נוטים לאמץ את השימוש בלבן, שאגב, הוא שימוש מבורך, אך בפירוש אינו היחיד על הפלנטה. דווקא בחללים הקטנים, ישתלבו היטב צבעים נועזים יותר ולעיתים הם ישתלבו טוב יותר בחלל הקטן בהשוואה לזה הגדול.


abita 20x60

הסיבה היא שגוון עז בחלל רחב ידיים יכול להיות מעט מעייף בעוד שכשמדובר בחלל קטן הוא יתקבל כסוג של כתם צבע. את הצבע כדאי לשלב באופן כזה שיצור את אותה תחושה מבוקשת של מרחב. אם בחרתם בגוון מסוים, הגדירו מראש כיצד תשלבו אותו בחלל. תחמו את קטע הקיר בו תבקשו לטפל למשל- בחירה באריח צבעוני יכולה לתחום את גבולות המקלחון.


NEWDOT 25x75

שאר הקירות בחלל יהיו מתונים יותר בגוונים מונוכרומטיים של לבן ואפור ובכך תשמר מידה נכונה של פרופורציה ואיזון. אם אתם מאוהבי האריחים המעוטרים, שוב, בחרו קטע קיר וחפו אותו באריחים המעוטרים.


   PATCHWORK BLACK&WHITE 20X20

את הקיר שליד חפו באריחים בעלי גוון אחיד וטקסטורה חלקה. צבע האריחים לא חייב להיות לבן, הוא יכול להיות בכל אחד מהגוונים שמופיעים בעיטורים שעל גבי האריחים, אך כדאי להקפיד על צביע חלק, בגוון אחד, ללא שילוב דוגמאות כלשהן.

Tailorart Light 3060

גם שימוש בטונים שונים של אותו הצבע, יאפשר תחושה רב שכבתית, בנימה תלת ממדית שתוסיף לתחושת המרחב – אם קיר אחד שמהווה 20% משטח החלל, חופה באריחים בטון עמוק מאוד של הגוון,  שטח ניכר יותר יחופה באריחים בעלי טון רך יותר של אותו הגוון. באופן הזה ניתן ליצור משחקי אינסופיים, אך חשוב להקפיד תמיד שהמשקל הרב ביותר מבחינת שטח הפנים, יחופה באריחים בטונים רכים ובהירים, כך מצד אחד תעשו שילוב של גוונים נועזים ומצד שני תשמרו על תחושת המרחב.

פתרון אפוף סטייל יכול להגיע גם מכיוון הברזים. קיימים ברזים רבים בגוונים משמחים ביותר. כדי לשמור על איזון, נכון יהיה לשלב ברזים שידיות הפיקוד שלהם צבעוניות, כך שיווצר סוג של כתמי צבע קטנים אך משמעותיים מאוד בחלל.

    
ברזים מקולקציית מCapitello