צ'רסאי: סקירת המגמות הבולטות

תאריך: 09/12/2021
נגיעות מוזהבות, אגרגטים בצבעוניות מפתיעה, פסיפס בצורניות מקורית – כל המגמות החשובות שזיהינו בתערוכת צ'רסאי האחרונה >>

התערוכה בצ'רסאי היא מהחשובות שמתקיימות בעולם החומרים לעיצוב הבית. בתערוכה מציגים מפעלים של אריחי פורצלן וקרמיקה, לצד פרקט, כלים סניטריים, ארונות אמבט וברזים.
בדומה לשבועות האופנה הבינלאומיים, התערוכה מהווה אבן שואבת לבעלי מקצוע בתחום העיצוב בכלל והאבן בפרט, כשהיא חושפת את המגמות הבולטות שיאפיינו את השוק בתחום, ומאפשרת לקולקציות להיבנות בהתאם.
ענת אגסי מנהלת תחום אדריכלים ושיווק בחברת אלוני, חזרה עם תובנות מהביקור בתערוכה. היא מצביעה על מגמות קיימות שימשיכו להתפתח ועל כאלו בראשיתן שמבססות את מקומן.

פלטת גוונים עזה


FOR SEASONS 60X120

התערוכה האחרונה הדגישה את המקום שמקבלת הצבעוניות העזה. ניכר שימוש בטונים עמוקים של ירוק כהה, בורדו וכחול, לצד טורכיז, צהוב וורוד. הפרשנות שמקבלים הצבעים על גבי האריחים, משלבת אלמנטים נוסטלגיים משנות ה-70. בשוק המקומי, הולכת ומתפתחת המודעות לשימוש בצבע, לצד הפלטה המונוכרומטית, הצרכן הישראלי נפתח יותר ויותר לשימוש בפלטות צבעים רחבות יותר. חשוב להבין שהצבעוני אינו מצועצע בהכרח וניתן לשלבו בחללים הקלאסיים ביותר.

מראה גרניט וטרוורטין


 ELYSIAN 120X278

בין סדרות עשירות של מוצרים, בלטו במיוחד סדרות שהדגישו את מראה הגרניט והטרוורטין, שקיבלו אינטרפרטציות עכשוויות, ויצרו פרשנות מעודכנת לחומרים הקלאסיים.

הטראצו מעמיק נוכחות – משחק צבעוני וצורני עם האגרגטים


I COCCI 90X90

אחרי שנדחק לפינה, הרים הטראצו ראש לפני כ-5 שנים ומאז הוא במגמת עליה מתמדת. הטראצו במתכונתו המודרנית, מציע משחק יוצר עניין עם האגרגטים שבו, הן מבחינת הצבעוניות שלהם והן מבחינת גודלם. התערוכה העניקה לטראצו מקום ניכר, מתוך הבנה שהמגמה הזאת עוד רחוקה מלמצות את עצמה.

נגיעות זהב


ARKISTONE 60X120

שילוב זהב הוא בבחינת מדגיש קו אסתטי ומחדד נימה מוקפדת, יוקרתית, מלאת שיק. הזהב משתלב במינונים שונים, בעיקר בתחום הריצוף והחיפוי. אפשר ללכת על כל הקופה או לבחור אריחים שמשלבים אותו בנגיעות סולידיות יותר, אך לא פחות משמעותיות וניכרות לעין. הזהב אינו חדש, אך התערוכה הדגישה העמקה בשימוש בו והתרחבות שלו אל תוך חללי הבית, יותר מבעבר.

האינטרפרטציה המחודשת של הפסיפס

אומרים שההיסטוריה תמיד חוזרת, והחזרה של הפסיפס היתה מהדוגמאות הבולטות לכך, בתערוכה. הפסיפס חוזר בחליפה מהודקת ומתוחכמת, כשמציע צורות מיוחדות, בהן צורות אובליות וצורות מעניינות נוספות. בדומה לטראצו, מרתק לראות כיצד שני מוצרים מוכרים וקלאסיים מקבלים אינטרפרטציות עכשוויות וממציאים את עצמם מחדש.

אריחים מדוקקים XL

JEWELS 160X160

האריחים המדוקקים הפכו להרבה מאיתנו את החיים ליותר קלים. עוביים המינימלי מאפשר ליישם אותם בקלות על הקירות, מה שפותר לעיתים מצב בו מעוניינים לצפות את החלל – רצפה וקירות באותו החומר. בתערוכה ניתן היה לראות את האריחים המדוקקים ברוב הסדרות, רובן שילבו אריחי XL, מה שמדגיש עוד את היכולת לחפות ולרצף ולקבל תחושה של משטח נקי ואחיד במראהו.

דגש על אריחי וורסאי

מראה העץ מכניס לכל חלל חמימות מלאת סטייל. בתערוכה הופיעו ארחי פורצלן במראה אריחי עץ, בטקסטורות ובשילוב צורות גיאומטריות, בדגש מיוחד על אריחי ורסאי שמדגישים משחק קלאסי של פריסת ריבועים.

ROYAL 75X75

הקולקציה בדרך לכאן - הצצה לקולקציה שהרכבנו לכם

הקולקציה הורכבה ממוצרים שתפסו את עיננו בתערוכה, כאלו שמביאים עמם בשורה עיצובית וחדשנות ייצורית. הקולקציה רחבה ועשירה, כוללת שמונה סדרות שונות, והיא תהיה זמינה ממש בקרוב באולמות התצוגה של אלוני -

סדרת KINTSUGI – סדרה שמציעה אריחים חלקים, בקשת רחבה של גוונים, שמשמשים בסיס, ושתי תת-סדרות תואמות - HIBBY ו-HIBBY JAPAN שמשלימות את המראה ומאופיינות בקו זן יפני. השילוב בין האריחים יוצר מראה קלאסי ומודרני באותה העת. שילוב של סגנונות, גוונים וצורות. 

 KINTSUGI 60x60

סדרת DOT – הסדרה מציעה אריחים במראה אותנטי של בטון. הדקור מגיע עם נקודות מוטבעות על גבי האריח שמעניקות לו בכך מידה נוספת של אותנטיות. 


DOT 60X120

סדרת I-COCCI – הסדרה מציעה סוג של חגיגה צבעונית שקושרת יחדיו אריחים חלקים עם דקורים דמויי טרצו ססגוניים עם אגרגטים בגדלים ובצעים שונים. האריחים בסדרה מאפשרים משחקים מרתקים ביישום, בריצוף ובחיפוי החלל.  


 I COCCI 90X90

סדרת BALTIC - סדרה עשירה ורחבה, במראה אבן ליימסטון מגוידת, במבחר גוונים. הסדרה מעניקה מענה רחב במיוחד כשמציעה אריחים גדולים במיוחד (120*280), ריצופי פנים (100*100) וריצופי חוץ (60*120) בגימור R10  + R11, מה שהופך אותם מתאימים גם כאריחי אנטי סליפ.

BALTIC 60X120

סדרת CORTINA  – סדרה מרהיבה של אריחים במראה פרקט טבעי בסגנון קלאסי, ובמראה וינטאג' מתוחכם יותר של אריחי משושה, אריחי פיש בון (אדרת הדג) ודוגמאות נוספות, במגוון צבעים ומידות. האריחים בסדרה מתאימים לריצוף ולחיפוי.


CORTINA 25X150


CORTINA 36X42

סדרת ELYSIAN – הסדרה מציבה במרכז את מראה הטרוורטין. מראה עשיר שקיבל פרשנות מעודכנת ועם זאת שומר על האיפוק הקלאסי שמאפיין את החומר במקור. בסדרה אריחי פורצלן במראה טרוורטין בשני גוונים – בהיר וכהה, והיא מציעה אריחים רחבים במידות 120*278 ו- 120*120.


ELYSIAN 120x278

סדרת TOSCANA –הסדרה מציעה אריחים במראה שיש עשיר ועוצמתי, שעולה ממשחקי גידים מרתק והבלחות צבע שמדגישות קו עיצובי מהודק. האריחים מתאימים לריצוף וחיפוי החלל ומגיעים בשתי מידות – 100*100 ו-75*150.


TUSCANA 100X100

סדרת URANO- אריחי הסדרה הייחודית הזאת לא יתנו לכם להישאר אדישים למולם. סדרה מרהיבה, שמציגה אריחים במראה סוער, שמזכיר יצירת אמנות מלאת תשוקה. האריח המרכזי בסדרה הוא מלך האוקיאנוסים, אריח כחול בגודל 60*120, שמהווה תוספת מרהיבה לכל חדר.


חיפוי URANO 60x120