תנו לגדול בשקט! טיפים לעיצוב חדרי ילדים

תאריך: 26/02/2017

איך משלבים אווירה רגועה ושלווה עם סגנון צבעוני ושמח? אילו גוונים מנפצים את קביעת ה- "כחול לבנים ורוד לבנות" המוכרת? איך מתחשבים בצעצועים? ואיך יוצרים חדר דינמי שיצמח עם הילד? כל התשובות לפניכם!
טיפים לעיצוב חדרי ילדים, מאת רביד גרינשפן – מעצבת פנים ומנהלת קשרי אדריכלים באלוני.

1. חושבים קדימה- "הם גדלים כלכך מהר!" בטח מצאתם את עצמכם אומרים לא פעם.עם השנים צרכי הילדים, האהבות שלהם והסגנון שלהם משתנים, לכן כדאי לבחור מראש ברהיטים בגוון נייטרלי (לבן, שמנת, מוקה, אפור בהיר וכד') שיהוו בסיס לשינויים שיקרו בחדר

2. זה מדבק!- כדי להוסיף עניין לחדר שהריהוט בו בגוונים נייטרליים, תוכלו לבחור בטפט מיוחד. מגוון הטפטים בשוק הוא כמעט אינסופי ומציע איורים, טקסטורות וצבעים משתנים לצד אפשרויות המתאימות לשני המינים למקרה שהחדר עובר בין אח לאחות. 

3. אווירה חמימה- לרצפת עץ יש את הכוח להוסיף חמימות נעימה לאווירת החדר. בחרו את פרקט העץ או פרקט הלמינציה בהתאם לאופי החדר שתרצו לעצב: עץ ווש לבן- יתאים לאווירה של ים, בשילוב טפט עוגנים ואקססוריז של ספינות ומשוטים, וגוון עץ אלון טבעי יתאים לכל סגנון שתבחרו וישאיר את הבמה לצבעי הצעצועים והאקססוריז.

4. ילדות בשחורלבן- העיצוב הסקנדינבי שמתאפיין במינימליות עם קריצה מיוחדת והומוריסטית משתלב חזק בעיצוב הבתים, ונכנס גם לחדרי הילדים. גווני שחור, לבן, ואפור כבסיס ושילוב של נגיעות צבע מעליהם.  השתמשו לדוג' בטפט לבן עם ציורי טיפות שחורות קטנות, ואת הצבע הכניסו בסדרת תמונות קטנות על הקיר, או בשרשרת דגלונים בצבעוניות הרצויה.

5. נעים להקיר- שחקו עם צבעי הקירות- אותם תמיד אפשר להחליף בקלות! קירות בגוון עדין ישתלבו טוב עם שטיח צבעוני במיוחד, קיר אחד צבעוני בחדר ייצר עניין ואופי,  ותמיד תוכלו להרחיק עם היצירתיות ולצבוע קיר בצבע שהופך אותו ללוח שאפשר לקשקש עליו בגירים ולשלב אותו בפינת היצירה.

6. הכל מתחיל מלמטה- לאווירה של חום ביתי ולסגירת המעטפת העיצובית של החדר, שלבו בו שטיח באופי ובצבעוניות המתאימה. שטיחים סרוגים בגוונים עדינים יכניסו רוך לחלל, ושטיחים עם הדפסים מיוחדים או צורות גיאומטריות יהיו עוד אלמנט עיצובי בולט בחדר. 

עיצוב חדר ילדים שבתמונה - דדי ויפית ראובני
צילום - ישראל כהן

אריחי גרניט פורצלן דמוי עץ בהיר- סדרת בלנד ארט