העיצוב האורבני

לגור בבית שלכם, להרגיש בלופט ניו יורקי

/>
/>
/>

הסגנון העיצובי האורבני שואב את השראתו מקצב החיים העירוני המודרני, המכתיב חללים מרווחים ופתוחים המאפשרים זרימה אנרגטית, לצד מינימליזם ופונקציונליות. הקווים נקיים וישרים, האלמנטים פשוטים וחפים מטקסטורות או צבעים עזים, החומרים מהירים ליישום ודורשים פחות תחזוקה.

המוטו הוא לס איז מור:
לצד זה, בשנים האחרונות תופס תאוצה הסגנון האורבני –אקלקטי, המבטא יצירתיות ונועזות ומשלב מגוון סגנונות: פרטי אמנות לצד חפצים אישיים בעלי ערך רגשי גבוה, ריהוט עתיק לצד מודרני וכד'.

התחושה בבית:
מינימליזם עוצמתי, אנרגיה זורמת, עדכניות חמימה.

סקאלת הצבעים:
גווני בטון, מתכת וצבעים חלקים. מונוכרומטיות הנשלטת ע"י אפור, אפור גראז', בז', לבן ושחור. את פאלטת הגוונים הקרים ניתן להשלים באמצעות שימוש בחומרים טבעיים כגון עץ, ובעזרת נגיעות חמימות של תאורה וטקסטיל, ליצירת אוירה חמה ופתוחה.

גימור האריחים:
אריחים המשדרים יוקרה, בעלי קו נקי ואחיד וקלים לתחזוקה .
בעלי פאות מנוסרות, בגימור מט או לפאטו, שבעזרת התאמת הרובה לצבע האריח יוצרים תחושה של משטח נקי ואחיד המטשטש את החיבור בין האריחים.

סגנונות של חומרים:

  • אבן – אבנים שחורות ואפורות, כגון "בזלת" וה"טורוס", או אבנים לבנות כגון "הקררה" וה"נולי וויט". אבן בהירה כגון "האלסקה קרם" או אפורה כגון ה"שיי גריי". לאחר ליטוש האבן נוצר מרקם אחיד ושלם, ובעזרתו לא רואים את קווי המתאר של האריחים התחומים ברובה.
  • אריחי גרניט פורצלן – אריחים גדולים ומדוקקים בגוונים של לבן מט, אפור ואריחים דמויי בטון, היוצרים רצפה הנותנת תחושה של משטח שלם והומוגני. כמו כן ניתן לשלב את האריחים עם אריחים דמויי מתכת, עץ וכן אריחים בהדפסה דיגיטאלית עם כיתוב גרפיטי.
  • עיצוב מינימלי ונקי - הניקיון בעיצוב המינימליסטי מתבטא במיעוט חפצים, הרחקה של חפצים מהעין ואחסונם של החפצים ברהיטים סגורים, הממשיכים את קו העיצוב הכללי.
  • אחידות, זרימה וצבעוניות - אריחים דקים 100x300 ש"עולים" מהרצפה לקיר – מעניקים תחושה זורמת של מקשה אחת. שימוש בצבע זהה בכל האלמנטים המרכיבים את החדר - ריצוף, קירות, רהיטים וטקסטיל, תורמים לאחידות העיצובית. כמו כן, בחירה בצורה או דוגמא שחוזרת על עצמה, יוצרת "שקט ויזואלי" בעיניים.

הטאץ' המינימליסטי לבית - חדר הרחצה

המראה המינימליסטי משלב כיורים צמודים לקיר, ברזים עם פיות ארוכות וצרות היוצאים מהקיר, ראשי טוש גדולים במיוחד ואמבטיה עומדת.

  • גימור - לאפטו ומט.
  • חיפויים - אריחים בגדלים 30 1.20 xאו 30 90xלאמבטיות, בצבעים לבנים ובעיטור עדין בגווני אפור בהי . ר הטרנד כיום, הינו להשתמש באריחי הריצוף לחיפוי, מה שיוצר יחידה אחת שעולה מהרצפה לקי . באמצעות עיצוב זה ניתן ליצור מראה של חלל גדול ומרווח.
  • פרקט - מולבן עם קורות ארוכות.

הטיפ האורבאני:
כאשר יוצרים חדר שינה בשילוב חדר רחצה כיחידה אחת ובין שני החללים מפריד חצי קיר, מומלץ לשים כיורים מסוג קוראן אשר תלויים על הקיר ולא עוצרים את תחושת ה- .Open Space