פרוייקטיםפרוייקטים

משרדי קבוצת שניב - תעשיות נייר בע"מ

קלאסי עם טוויסט באופקים // סיגל מלכה

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

קודם כל, איפה אנחנו?

במשרדי קבוצת שניב - תעשיות נייר בע"מ. המשרדים ממוקמים באופקים. זו קבוצה העוסקת בייצור ושיווק מוצרי צריכה, ניקיון, טואלטיקה, מוצרי לבית ועוד.

מה היה החזון העיצובי בפרויקט הספציפי הזה?

החזון בראש ובראשונה היה לתכנן בצורה מוקפדת ונכונה את החלל, שהינו למעלה מ- 1000 מ"ר. היה  חשוב לענות על צרכי החברה והעובדים ולחלק את החלל כך שכל הפונקציות יתקיימו בו בצורה המיטבית ביותר. פרט לתכנון החשוב שארך חודשים רבים לפני הביצוע, החזון היה ליצור מקום שייראה מכובד ומתוחכם, אך יחד עם זאת, ייתן קריצה לעיצוב משרדים עכשווי ויהיה ייחודי בנוף.

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

ההנהלה ביקשה לקבל מקום שייתן מענה לקבלת אורחים ולקוחות רבים המגיעים למשרדים, ויחד עם זאת, ייתן את הנוחות המקסימלית לעובדי החברה. לכן היה חשוב שיהיה סגנון קלאסי, אך מתוחכם, תוך התייחסות לכל הפרמטריים הפרקטיים והעיצוביים.
כמו כן, בחברה מתקיימות פגישות חודשיות רבות משתתפים, ואחת הדרישות הייתה לתכנן חדר ישיבות מרכזי שיוכל להכיל כ- 80 איש. סביב הדרישה הזאת יצרתי רעיון מיוחד - חדר ישיבות גדול, אך לא כזה שחונק את החלל. הוא תוכנן כאקווריום מרחף בשקיפות מלאה.

האם נתקלת במורכבויות או אתגרים מיוחדים במהלך הפרויקט?

ביצוע פרויקט בסדר גודל כזה מצריך שיתוף פעולה בין גורמים רבים, וכדי שההתנהלות תהיה אופטימלית, בוצעה ישיבת מעקב שבועית בה עלו כל הבעיות, וברור שהיו בעיות, אך בכוחות משותפים יחד עם החברה הקבלנית המבצעת (פז בניה) ועם הפיקוח (אורן רז), הצלחנו להתגבר על כל האתגרים.

איזה רגע מרגש או ראוי לציון במיוחד זכור לך מהפרויקט?

היו הרבה רגעים מרגשים, ואני ידועה בתור מתרגשת.

כמעט כל שלב בו הגיע ציוד, או הותקנו דברים, גרם לדפיקות לב מואצות. שלב סיום עבודת החיפויים והריצוף, ריגש אותי מאוד.

התקנת התאורה, הגעת הריהוט והתקנות הנגרות, התקנת המחיצות ועוד ועוד....ראוי לציון השלב שבו הותקנו השילוט והמיתוג, יחד עם התקנת הצמחייה...וואו, כבר אפשר היה לראות את התמונה כולה, עם כל החיבורים והצבעוניות - זה היה רגע עוצר נשימה!

ממה מורכבת פלטת החומרים והגוונים שבה בחרת להשתמש כאן?

ראשית בבסיס הפרויקט, בחלל הציבורי ופנים המשרדים, ישנם צבעים קלאסיים של אפור בטוני, נגיעות ברזל/אלומיניום שחורות ועץ בכמה גוונים. בחללים נוספים וייחודיים, כמו חדרי ההנהלה, חדרי ישיבות, מטבחונים וחדרי שירותים, יצאנו מהקופסה. לשם נבחרו צבעים וחיבורים לא שגרתיים, דבר שיצר מראה ייחודי ולא טיפוסי כלל למשרדים.

למשל הקפיטריה הראשית, עוצבה כולה בסגנון "עליסה בארץ הפלאות", קצת פנטזיה ויזואלית בין שחור ולבן שיוצרת מראה מיוחד ואפילו מתעתע. מבחינתי, זו הייתה ההשראה!

שאלות עליך ועל המשרד

איך הגעת לתחום האדריכלות ועיצוב הפנים וכמה זמן את עושה את זה?

הגעתי לתחום העיצוב לאחר הסבת קריירה שעשיתי, לאחר 2 תארים באקדמיה ושנים רבות בתעשייה בתפקידי ניהול שונים, החלטתי ללמוד את תחום העיצוב, ומיד פתחתי סטודיו עצמאי בעומר. אני בתחום 6 שנים, מתמחה בעיקר בחללים מסחריים, בליווי בניית וילות יוקרה, ובשיפוץ בתים פרטיים, מלאי אופי.

מהם מקורות ההשראה העיקריים שלך?

אני מקבלת השראה ממקורות רבים, ראשית, מטיולים בעולם, המספקים לי הצצה למקומות מלאי אופי והשראה, בעיקר באירופה, בה ניתן לראות חיבורים מעניינים של ישן מול חדש! אוהבת לבקר בתערוכות בינלאומיות, מוזיאונים, גלריות, ואפילו קריאת ספרים עבורי, מהווה השראה ונותנת לי רעיונות רבים.

האם יש מוטיבים, חומרים או אלמנטיים עיצוביים שמאפיינים אותך או את העבודה של המשרד שלך?

אני חושבת שלפני הכל מאפיינת אותי הוורסטיליות, גמישות המחשבה- היכולת להתאים את עצמי לכל חלל, ללקוחות שונים, למשפחות מגוונות, בצורה הייחודית להם, ולא משנה באיזה סגנון יהיה העיצוב.

המוטיב החוזר אצלי הוא השקט! הוא הדבר המאפיין את עבודותיי, וכך אני רואה את זה- חיבורים בין חללים, אנשים, חפצים, בצורה שלמה, קלאסית הרמונית ושקטה. סוגי החומרים המאפיינים אותי, הם בעיקר באים מהטבע, ואם לא טבעיים, לפחות מדמים את המראה הטבעי- ברזל שחור, עץ לסוגיו ואבן בצורותיה השונות.

צילום: עמית גושר
עיצוב ותכנון: סיגל מלכה
קבלן מבצע: פז אביב יזמות ובניה