פרוייקטיםפרוייקטים

סנטרל פארק אשקלון

עיצוב לובי נשמע כמו פרויקט פשוט. רבים חושבים שהחלל הפתוח והרחב למעבר, לא מצריך התייחסות מיוחדת או חשיבה מעמיקה, אבל בשני הפרויקטים הבאים מוכיח האדריכל, טל אוחיון, שגם הלובי יכול להיות הובי.

עיצוב לובי

חללי מגורים, משרדים או מסחר הם חללים מוגדרים. בדרך כלל אנחנו יודעים איפה צריכה לעמוד ספה, איפה תיתלה הטלוויזיה ואיפה יונח השולחן - ובהתאם לכך בונים את הסביבה כולה כך שתהיה זורמת, נוחה ופרקטית. אבל מה אם מדובר בחלל ריק לחלוטין? עיצוב לוביים היא משימה מאתגרת.

ברוב המקרים חלל הלובי הוא "עירום" ומכיל רק קירות. לכן, עלינו ליצור חוויה וויזואלית אסתטית תוך שימוש בחומרי גלם שונים המשתלבים יחד בהרמוניה או יוצרים ניגודים המעצימים ומדגישים אזורים שנרצה לשים בהם דגש.

בשני הפרויקטים הבאים בחרו טל אוחיון וצוות המשרד טכניקות שונות, חומרי גלם שונים ומשחקי תאורה יוצאי דופן שהצליחו לטשטש את ה "עירום" של החלל ולהפוך את הלובי למקום שכיף להיכנס אליו, ונעים לעבור בו. 

לובי בניין 1 - פרויקט סנטרל פארק באשקלון ,הלובי הזה הוא שילוב חכם בין חומרים וטקסטורות שונות: 

חלק מהקירות מחופים באריחי שיש בגודל 80/80 שנחתכו ע״פ התכנית וביניהם חריצי ניתוק מאלומיניום. קירות נוספים מחופים באריחים קטנים יותר של שיש.

החלקים הפנימיים של הנישות בקירות חופו באריחי קרמיקה דמוי עץ שמוסיפים לחלל תחושה אינטימית ונעימה, פיר המעלית כולו חופה בזכוכית שנחתכה לפי דרישה וריצפת הלובי מורכבת משילוב של שני סוגי שיש שונים בצבעים אפור ושחור שתוכננו בצורת מסגרות התוחמות את החללים השונים.
כל כך הרבה חומרים, טכניקות וצבעים ובכל זאת - צעד אחד אל תוך הלובי נותן תחושה שלמה
והרמונית, אווירה חמימה ונעימה ותוצאה מושלמת של מקום שכיף להיכנס אליו.

לובי בניין 2 - פרויקט סנטרל פארק באשקלון, בלובי הזה נעשה שימוש בחומרי גלם שונים בעלי טקסטורות, השתקפויות וגוונים שונים תוך שילוב רבדים של תלת מימד הנראים כ"יצירה" גיאומטרית על פני החומר ומעצימים את החוויה הוויזואלית לאדם המסייר בלובי.
קירות הלובי חופו בשיש לבן בשני גדלים ועוביים שונים היוצרים תבליט תלת ממדי יוצא דופן. לחיפוי פיר המעלית נבחרה זכוכית לבנה ובוהקת, ואת אפקט התלת ממד הכללי בחלל בחר אוחיון להעצים עם משחקי אור וצל באמצעות תאורה.
השיש השחור שהוצב ברצפת הלובי יצר ניגוד עם הקירות הלבנים ובנה דרמה וויזואלית בלתי נשכחת.

כל המוצרים ששולבו בפרויקט הינם מבית אלוני

עיצוב ותכנון: טל אוחיון
צילום: עודד סמדר

 

סנטרל />
סנטרל />
סנטרל />
סנטרל />
סנטרל />
סנטרל />
סנטרל />