פרוייקטיםפרוייקטים

הפרוייקטים שלנו

סעו לשלום!

תאריך: 12/06/2017

המבנה המפואר שהוקם באזור התעשייה הצפוני בלוד ירכז את כל פעילות חברת אוויס בישראל תחת השם קמפוס AVIS, והוא כולל משרד ראשי, מרכז לוגיסטי, מוסך מרכזי ומרכז אחסון והפצת כלי רכב של חברת אוויס, וכן משרדי ההנהלה של חברת UMI. חברת אלוני היא שותפה לפרויקט המרשים בכל ההיבטים. 

מדובר בקומפלקס המרכז את כל המותגים של קבוצת UMI – יוניברסל מוטרוס ישראל, יבואנית הרכבים האמריקאים, שהעתיקו את מתקני ההנהלה מראשון לציון, בני ברק ועוד כדי לרכז את כל הפעילות במוקד אחד המותאם לצורכיהם. מדובר בפרויקט בקנה מידה גדול בעלות של כ-250 מיליוני שקלים, ומאחורי ההקמה עומד משרד הוק אדריכלים, בבעלות דורית ודורון הוק. "חברת UMI רכשה את הקרקע והקימה את כל הקמפוס החדיש, הכולל מבנה של משרדים, מבנה של רווחה לעובדים עם חדר אוכל ופונקציות נוספות, אולם תצוגה לכלי הרכב של מותגי החברה - בהם איסוזו, שברולט וקדילק - וכן מוסך מרכזי", מספר אדריכל ארנון אוקסנברג ממשרד הוק אדריכלים. "המוסך המרכזי עדיין נמצא בשלבי הקמה, אולם יתר הפונקציות כבר פעילות ומאכלסות מאות עובדים ומבקרים הפוקדים את המתחם מדי יום".

מה הקונספט של הפרויקט?

"בפרויקט נוצר דיאלוג בין החוץ לפנים. כל הקומפלקס נבנה סביב גן ירוק ויפה, וכל המבנים בנויים בצורה מעוגלת סביב הגן ופונים אליו. החלונות הרבים במבנים פונים אף הם לעבר הגן. אומנם מדובר בבניינים נפרדים בעלי הגדרות תפקיד נבדלות, אך המוטיב המרכזי המקשר הוא הגן הפורח המהווה מוקד מרכזי שדרכו עוברים כל העובדים והאורחים בקומפלקס. ביצענו פרויקט המשקף את התפיסה כי גם באזור תעשייה אפשר ליצור נוף ירוק. הפרויקט עצמו מאופיין בקו מודרני ועכשווי, ומשלב שורה של חומרים כמו אבן, בטון, זכוכית, אלומיניום, עץ ועוד. הוק אדריכלים אחראים על אדריכלות הבניין ועל אדריכלות הפנים", מסביר ארנון.

מה היה הממשק עם חברת אלוני?

"החומרים של חברת אלוני באים לידי ביטוי הן בחיפויי החוץ של המבנים - חיפוי אבן בגוונים אפורים - והן בחיפויי הפנים. הכלים הסניטריים, הפרקטים השונים, הריצוף, הקרמיקה ועוד - הגיעו כולם מחברת אלוני, תוך שיתוף פעולה מלא איתנו בבחירת החומרים הנכונים והמדויקים לכל חלל", הוא אומר.

בין החומרים שבהם נעשה שימוש אפשר למנות: פרקט למינציה נובלס הנובר לכל המשרדים; פרקט עץ טבעי אגוז אמריקאי בציפוי לכה בגימור מט למשרדי הנהלה; קרמיקה שחורה מבריקה עם פסים, כיורים מונחים בצבע לבן, ברזי פרח גבוהים במגוון טקסטורות כמו ניקל, מוברש וברונזה, כולם עם ידיות לבנות, אסלות וכן חיפויים של גרניט פורצלן טורו קונקריט אפור בגודל של 60*60 ס"מ לרצפה בחדרי הרחצה ובחללים נוספים, בראשם חדר האוכל המעוצב והמושקע. החומרים של אלוני הם גם פונקציונליים ופרקטיים, שכן הם עתידים לשמש במשך זמן רב מאות עובדים, וגם מעוצבים בקו מודרני בצבעוניות קלאסית של שחור, לבן, אפור ורצפות עץ – טבעי ולמינציה – כדי להוסיף מימד של חום. עיצוב על זמני.

המתחם, המתפרש על פני שטח של כ-65 דונם, כולל כ-2,000 מקומות חנייה ושלושה מבנים בשטח כולל של כ-25,000 מ"ר: מבנה מרכזי בשטח של כ-8,000 מ"ר, המאופיין בעיצוב מתקדם, איכותי ומודרני; מבנה רווחה הכולל חדר אוכל וכן את מרכז האנרגיה של המתחם; ומתחם תפעולי בשטח של כ-6,000 מ"ר הכולל מוסך, פחחיה, מחסנים ומשרדי תפעול. בפרויקט נעשה איחוד של המטה של קבוצת UMI, בהן מחלקות שיווק, כספים, שירות, בינוי ותשתיות, מכירות ומחלקות חברת AVIS: שירות ותפעול, כספים, מכירות, משפטית, השבחה, ליסינג, אולמות תצוגה למכירת רכב חדש ומשומש וסניף השכרת כלי רכב.

עיצוב ותכנון: הוק אדריכלים
צילום: עמית גרון