פרוייקטיםפרוייקטים

מרינה רכטר

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

מאפיית "קציר החיטים"// מרינה רכטר

מ"ר בנוי: כ- 120 מ"ר

עבור מי תוכנן: מאפיית 'קציר החיטים'

מיקום גיאוגרפי: פתח תקווה

 

הדרישה המרכזית בפרויקט: להגדיל באופן משמעותי את המקום המוקדש לתצוגת מגוון המוצרים וליצור אווירה מזמינה יותר לקהל הרחב.

הכי מורכב בפרויקט: לא לתת לעיצוב להעפיל על המוצרים, אלה לשמש רקע מעוצב כך שידגיש אותם. עיצוב שנותן במה מרכזית לשפע של מוצרים ויחד עם זאת  יוצר אווירה קלילה ומזמינה.

הכי מרגש בפרויקט: זאת הייתה מאפיה קיימת שעברה מתיחת פנים רצינית, ולראות את המהפך של המקום היה מאוד מרגש.

הכי מיוחד בפרויקט: יצרנו מאפיה חדשה, עם אווירה שונה לגמרי מהמאפיה הקיימת. המאפיה המשופצת מרווחת יותר, מכילה הרבה יותר מוצרים והכל עם שינוים מינימליים.

פלטת החומרים: כפי שמוצרי מאפיה זה מוצר בסיס, כך גם החומרים שהשתמשנו בהם היו חומרים בסיסים – עץ טבעי, מתכת, בריקים צבועים בלבן וחיפוי קירות בגרניט פורצלן דמוי פשתן.

פלטת הצבעים: צבעים בסיסים כלבן, שחור, פשתן עם נגיעות של ירקרק מעודן

סגנון: מודרני קלאסי

 

על הציר

על ציר הזמן: ניסיון מקצועי של למעלה מ- 20 שנה בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים, כולל הוראה ב"שנקר"- בי''ס גבוה להנדסה ולעיצוב.

לפני כשש וחצי שנים קיבלתי החלטה שלא הייתה פשוטה, החלטתי לצאת לדרך עצמאית וייסדתי משרד בשם  ReMa אדריכלים, זאת לאחר כ-17 שנים עבודה כאדריכלית בכירה במשרד "סתר אדריכלים". גם בהיותי שכירה במשרד השתתפתי וכן זכיתי באופן עצמאי בתחרות מקצועית.

השאיפה שלי כאדריכלית, היא ליצור סביבה מתאימה וייחודית לכל לקוח, בין אם זו חברה ובין אם זו דירה קטנה.

הפרויקטים שלנו זכו בהכרה. נבחרתי להציג אותם ולהרצות במרתון אדריכלים בסגנון ה"פצ'ה-קוצ'ה", במסגרת אירועי "אות העיצוב" 2016.

ב- 2017 נבחר אחד הפרויקטים שלי על ידי מגזין "אדריכלות ישראלית" כאחד מעשרת הפרויקטים הטובים במסגרת תחרות פרויקט השנה.

ב-2018 זכה אחד הפרויקטים שלי במקום הראשן בקטגוריית עיצוב פנים, בתחרות פרויקט השנה של מגזין "אדריכלות ישראלית". היה נחמד לקבל פניה של עתונאית איטלקית עם בקשה לפרסם את הפרויקט במגזין עיצוב במילנו.

אל המקום בו אני נמצאת היום, הגעתי כאישה עצמאית ובכוחות עצמי בתור דור ראשון באדריכלות.

כנראה שאהבתי למקצוע עברה גם לדור הבא. בני הבכור סיים לימודי אדריכלות בטכניון וזכה בפרס עזריאלי על פרויקט הגמר שלו. בני הקטן לומד היום עיצוב תעשייתי בבצלאל, והאחיינית שלי גם היא סיימה לימודי אדריכלות באוניברסיטת תל אביב וכיום עובדת איתי במשרד. אני בעלת תואר שני באדריכלות  ובעלת רישיון אדריכל.

על ציר ההכרה: 2018 - פרויקט משרדי חב' קסלמן קסלמן PWC  של ReMa  אדריכלים נבחר להיות מוצג בתערוכת הפרויקטים INNO- הכנס בינלאומי לעיצוב משרדים ע"י "בית ונוי" שאמור להתקיים בקרוב. הפרויקט נעשה עם מוצרים של אלוני.

2018 - פרויקט של ReMa  אדריכלים -מאפיית אופרה של 'שלושת האופים' בחדרה זכה מקום ראשון בתחום עיצוב פנים בתחרות פרויקט השנה- מגזין 'אדריכלות ישראלית' בתחום העיצוב פנים וזכה גם לפרסום בחוברת עיצוב במילנו (פרויקט נעשה עם מוצרים של אלוני).

2017 פרויקט משרדי חב' Viacces Orca של ReMa  אדריכלים נבחר להיות הוצג בתערוכת הפרויקטים INNO- הכנס בינלאומי לעיצוב משרדים ע"י 'בית ונוי'. הפרויקט נעשה עם מוצרים של אלוני.

ב 2016 נבחרתי להציג פרויקטים של המשרד ולהרצות במרתון אדריכלים בסגנון ה"פצ'ה-קוצ'ה", במסגרת אירועי 'אות העיצוב'. הפרויקטים הנבחרים היו: בשיתוף עם שגיא רכטר עבור דיסק-אין פרו. פרויקט הנעשה עם מוצרי אלוני.

ב 2015 פרויקט של ReMa אדריכלים דירה לאומן בתל אביב- נבחר לאירוע 'בתים מבפנים בתל אביב' בתחרות לקונספט פארק באשדוד, זכה הפרויקט שלי במקום הראשון.

על ציר העשיה: החלק המרגש בשבילי בתהליך העשייה זה תכנון ראשוני קונספטואלי, שמהווה בעצם את השלב העיקרי ומכתיב את הקונספט לכל התהליכים והקשרים של מי שיגור במבנה, וכן, נותן קווים מנחים לעיצוב החללים. זה השלב שנקרא לרוב במילה אחת -  סקיצה. מילה שבכלל לא משקפת את חשיבות, את עומק והשקעת הידע והזמן ביצירת התכנון הראשוני.

על ציר החומר: אין לי חומר אהוב ,כפי שאין לי צבע אהוב. השאיפה למצוא בכל פעם מחדש שילובים נכונים של חומרים וצבעים שמשלימים אחד את השני ויוצרים הרמוניה.

על ציר ההשראה: כל פרויקט חדש מעורר בי השראה מחדש. ההרגשה הזאת שיש לי את היכולת לשפר משמעותית את רמת החיים של אנשים, לעשות אותם יותר מאושרים אם זה בבית או במקומות העבודה או בכל סביבה אחרת שאנשים נמצאים בה.

אלוני בבית

כל החיפוי קירות  והכלים הסניטרים בפרויקט נבחרו בחברת אלוני.

צילום: אלעד גונן

לפרופיל האדריכל של מרינה רכטר לחצו כאן