אבן, עץ וטורקיז בלהבים

סיגל מלכה // בתים פתוחים

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

קודם כל, איפה אנחנו?

בוילה של משפחת חי – זוג הורים + שלושה ילדים – בלהבים. הבית משתרע על פני דונם, עם 600 מ"ר בנוי ושלושה מפלסים.

מה היה ה-Vision העיצובי של הפרויקט?

הקונספט שליווה אותי לאורך תכנון העיצוב בבית, היה של ריזורט באחד מהאיים האקזוטיים בעולם זה אומר טבע ירוק שנכנס הביתה, עץ חמים, ברזל שחור, בטון, חלודה וכמובן גוון הטורקיז, החוזר כמוטיב, גם במי הבריכה החוצה את כל הבית, ומשתקפת מהחלונות, וממשיך במטבח ובחדרים נוספים בבית.

יש פה בית עם אופי, ללא כותרות, עם חיבורים ייחודיים שיוצרים משהו אחר. בית עם חיבור לטבע, חומרים שבעיניי יצרו סגנון חדש לגמרי - סגנון חם וטבעי, שלא ניתן להגדירו ככפרי או מודרני מובהק.

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט (מבחינת תצורת הבית, הסביבה, לוחות זמנים וכו')?

למעשה זה היה אחד הפרויקטים שזרמו בצורה חלקה ומעוררת השראה ודי מובן למה - מדובר על וילה שבעל הבית שלה הוא קבלן מוכשר, בעל ידי זהב, שניהל את כל הפרויקט המורכב הזה. הוא ידע להגשים את כל החלומות העיצוביים בצורה מדויקת, לנהל את הפרויקט ביד רמה ולגרום לכך שהכל "יתקתק" בצורה הנכונה ולפי לו"ז מוקפד.

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

הם ביקשו לקבל בית אמיתי, בית עם אופי, אחר. בעיקר לא קר ומנוכר כפי שקורה לעיתים בבתים מודרניים. לכן בחירת החומרים כאן הייתה קריטית, ומההתחלה נצמדתי לבקשה הזו, וזה מה שהוביל והנחה אותי בפרויקט, בכל שלב ושלב.
 

אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

היו כמה רגעים כאלה. למשל כשהבית רוצף וסיימנו את חיפוי המקלחות, פתאום ראינו את חיבור החומרים, ובני הבית התחילו להבין את הרעיון שמאחורי כל חדר וחדר. כך גם בשלב הרכבת האלומיניום, שנתן לבית את המראה המיוחד לו כיוונו. גם הנגרות, אחרי שהורכבה, ריגשה מאוד, כי זה בעצם היה שלב שבו היה אפשר כבר לראות את הקונספט העיצובי, את הצבעים ואת החיבורים המיוחדים שתוכננו לבית.

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?

הבית כולו מרוצף באריחים מלבניים גדולים של 180*60, אפור במראה טבעי שכאילו נחצב מהטבע. האפור הבטוני חוזר בעוד מקומות בבית, בפנים ומחוצה לו, גם כטיח מינרלי מיוחד בשני גוונים בפרגולה החיצונית. ישנו חיפוי של פרקט פישבון בסוויטת ההורים ובקומה העליונה. ישנן קורות עץ החוצות את התקרה ויורדות כלפי מטה, בחלל הציבורי, והחיבור לעץ ניכר בפינות רבות בבית - בנגרות, במדרגות ובפריטי ריהוט בבית.

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

פלטת הצבעים מורכבת מהאפור הבטוני, הברזל השחור, העץ הטבעי, הטורקיז שחוזר כמוטיב בכל הבית - במטבח, בחדר ההורים, במקלחת הבן, וכמובן במי בבריכה הארוכה, הנשקפת וחוצה את כל הבית.

אי אפשר לדבר על צבעי הבית בלי להזכיר את צבע החלודה המיוחד, המופיע אף הוא בשילוב חומרי הטבע. דלת הכניסה שהינה דלת על ציר (PIVOT), עשויה מברזל שנצבע בצורה מיוחדת, כדי ליצור מראה חלודה וכך גם במנורות המיוחדות שעוצבו במיוחד באותה הטכניקה..

צילום: עמית גושר