אמנות במטבח

בתים פתוחים// אווה סמואלוב

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

בתים פתוחים// אווה סמואלוב

מ"ר בנוי:  135 דירה  ו- 120 גג.
עבור מי תוכנן:  דירה להשקעה שתוכננה עבור משפחה מלונדון שעיסוקה בקניה, שיפוץ והשכרת דירות בעולם. כמו כן בני המשפחה מגיעים לחופשות תכופות בישראל.
מיקום גיאוגרפי: הרצליה פיתוח, במתחם של כמה בניינים עם בריכה.

הדרישה המרכזית בפרויקט
דירה מזמינה בתקציב בינוני וברמת גימור גבוהה. הדירה תוכננה כדירת נופש, דירה מפנקת ונוחה לתחזוק, כיוון שתושכר לתקופות קצרות של שבועיים, חודש וכדומה.

הכי מורכב בפרויקט
עמידה בתקציב ובלוחות הזמנים.

הכי מרגש בפרויקט
הלקוחות! ששכרו את שירותיי מלונדון, מבלי שנפגשנו. כשהתחלנו לעבוד נוצרו אמון וכבוד הדדי. עבדנו יחד בשיתוף פעולה מלא ועשינו את הדירה למה שהיא היום. בנוסף הלקוחות הם אספני אמנות ומורגשת האמנות בדירה.

הכי מיוחד בפרויקט
מחיצה כחולה בין המטבח לסלון עם פסי לד שקועים בצדדים ותאורה נסתרת בתקרה סביבה. בצד אחד טלוויזיה ובצד המטבח אמנות.

פלטת החומרים
בסלון ומטבח - רצפת שיש חברון, מקורית של הדירה, בחדרים ובחדרי הרחצה. ריצוף אריחי קרמיקה אפורים במקלחות – קירות קרמיקה לבנים, דלתות זכוכית, מקלחוני זכוכית, ארונות אמבטיה תואמים. במקלחת המאסטר- אריחי קרמיקה שחורים, מבריקים, דמוי שיש.

פלטת הצבעים:
אפור,שחור, לבן, כחול רויאל ונגיעות כתום.

סגנון:
מודרני אקלקטי.

על הציר

על ציר הזמן
אני מעצבת ותיקה, כ- 40 שנה במקצוע. לפני 20 שנה חשבתי שאשנה מקצוע ולמדתי רפואה סינית ודרכי טיפול אנרגטיות שונות. מספר שנים עסקתי במקביל בעיצוב ובטיפול ובסופו של יום, העיצוב ניצח ובגדול! מזה 13 שנה יש לי משרד בדן דיזיין סנטר ואני מעצבת פנים במשרה מלאה.

על ציר ההכרה
לאורך הקריירה שלי עיצבתי פרויקטים פרטיים, ציבוריים ומסחריים. דירות ובתי יוקרה, דירות לתושבי חוץ ודירות להשקעה ברחבי הארץ, וכן פרויקטים מסחריים ומשרדים, למשל, חנויות לרשת הולנדיה, רשת קאטלן איטליה, פריד, משרדי ההנהלה בדן דיזיין סנטר וקפה הדס המיתולוגי עם הקיר הסגול, גם הוא ממוקם בדיזיין סנטר. כמו כן תכננתי עם שותף, את האולמות הראשונים של שיש אלוני מול נתנאל אלוני ז"ל. כשפירקנו את השותפות הפכתי למעצבת הבית  של שיש אלוני ובזמן לימודי הרפואה הסינית טיפלתי באולמות אלוני בכל הארץ- אולמות תצוגה חדשים, שיפוץ אולמות קיימים ותכנון תאי תצוגה. בהמשך תכננתי את האולם בלח"י יחד עם בני, יובל סמואלוב, שמשמש היום מעצב הבית של אלוני.
היום בחרתי לעסוק בתכנון דירות ובתי מגורים.

על ציר העשייה:
מה שמרגש אותי בתהליך העבודה הוא השלב שמתחילים לראות את החלום והחזון של הלקוח ושלי קמים למציאות. השלד של המבנה שכולל בתוכו את ההבטחה לעתיד...

על ציר החומר:
החומר החביב עלי הוא לא ממש חומר, אלא צבע. אני אוהבת לשחק בצבע ולתת בנגיעה הנכונה את הייחוד של הבית והמקום.

על ציר ההשראה:
את ההשראה אני יכולה לקבל מכל מצב, מקום ואפילו אמירה. יש לי את היכולת לקרוא את הלקוחות שלי (אני מניחה שהשנים שלי כמטפלת עוזרות לי בזה...) ואני יודעת לפעמים לפניהם מה הם באמת רוצים וחולמים לקבל בביתם.

אלוני בבית:
ריצוף לחדרי השינה, פנלים פוליאוריטן,  ריצוף לגג , ריצוף וחיפוי לשלושת חדרי הרחצה.כלים  סניטריים, ברזים, ארונות אמבטיה, כיור מטבח, ברז מטבח, טוחן אשפה.

צילום: אלעד גונן