הבית של השכן

עדי זילברברג //בתים פתוחים

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

היי עדי! לפני הכל, איפה אנחנו?

ביקנעם עילית. בבית דו משפחתי בן 18 שנה שעבר שיפוץ מלא, כולל הגינה. גרה כאן משפחה בת 5 נפשות – זוג הורים ושלושה ילדים מתבגרים. לאחר השיפוץ, גודל הבית הוא 200 מ"ר בנוי, תוספת של 50 מ"ר לבית המקורי.

מה עשיתם כאן?

מטרת השיפוץ היתה להפריד בין יחידת ההורים לקומת חדרי הילדים ולהגדיל את החדרים. בנוסף רצינו לתכנן חדר רחצה גדול יותר שיכלול גם פינת כביסה.
השיפוץ כלל תכנון מחדש של החלל הציבורי, פירוק גרם מדרגות מבטון ותכנון מחדש למדרגות קלות (שילוב של עץ וברזל), ריצוף לכל הבית, חלונות, דלתות, הגדלת דלת כניסה, מיזוג, תאורה, פרגולות וגינה חדשה.

מה היה ה-Vision העיצובי של הפרויקט? האם עוצב בסגנון ייחודי?

הלקוחות ביקשו סגנון מודרני, נקי מאוד ומינימליסטי. כל אחד מחדרי הרחצה קיבל אפיון שונה. בקומת הכניסה הוספנו לשירותי האורחים עוד מקלחון - השתמשנו בחיפוי גרניט פורצלן 120/60  והדגשנו את הקיר מאחורי האסלה עם אריח 90/30 תלת ממד. בקומת החדרים השתמשנו בשלושה סוגי חיפויים. אריח 90/30 בגוון ירוק אפור, ריצוף 60/60 שאיתו חיפינו גם את קיר מיכל ההדחה עד התקרה ובשאר הקירות שילבנו טיח מינרלי במראה מהודק וחלק. ביחידת ההורים השתמשנו בשניים מאותם החומרים כמו בחדר הרחצה - ריצוף וקירות, אריח 60/60 ושאר הקירות בטיח מינרלי שנתנו לו טקסטורה עבה יותר ( כמו שליכט). את המקלחון חיפינו באריחים דמוי עץ.

במטבח השתמשנו בשני סוגי פורמייקות. הארונות הגבוהים בחזיתות פורמייקה דמוי נירוסטה ומגירות תחתונות בפורמייקה ננו בהירה. גם המטבח עוצב בקווים מאוד נקיים, משטחי עבודה חופו בשני בסוגי גרניט פורצלן ונבחר לאי דגם פראי יותר מאשר למשטח של הכיור והכיריים.

היו אתגרים מיוחדים במהלך הפרויקט?

התחלנו את תכנון הפרוייקט באמצע 2019 וחיכינו לקבלת היתר, בינתיים התחילה הקורונה ששיבשה לנו את לוחות הזמנים לתחילת העבודה. העבודות בשטח התחילו כשנה לאחר תחילת התכנון שארך כ-8 חודשים עד שהלקוחות חזרו לביתם.

ומה לגבי רגעים מרגשים?

קיימים הרבה רגעים מרגשים בפרויקט, בעיקר לנוכח העובדה שהפרויקט היה מעבר לגדר ביתי - למעשה השכנים שלי הם גם הלקוחות שלי ככה ששנינו זכינו לפיקוח צמוד על הפרויקט. יותר מזה, אני נהנית במיוחד לצאת לגינה עכשיו ולהסתכל על הפרויקט  או לקפוץ אליהם בערבים לקפה, להנות מהחלל ולהתבונן בלקוחות שחיים ביצירה שלי.

ספרי קצת על עצמך. איך הגעת לתחום עיצוב הפנים?

לאחר שסיימתי תואר בסוציולגיה ארגונית הבנתי שאני לא רוצה לעבוד בתחום, אחרי שנה מצאתי את עצמי בלימודי עיצוב פנים. כבר תוך כדי השנה השניה התחלתי לעבוד על פרויקטים פרטיים ומשם דרכי החלה להיסלל. כיום אני מתמחה בפרטיים, מסחריים ובעיקר פרויקטים ייחודים.

מהיכן את שואבת את ההשראה לעיצובים שלך?

מבחינתי, ההשראה יכולה להגיע מכל דבר ומקום מספר שקראתי, שיר, בגד, אנשים, קומפוזיציה שאהבתי ומשילוב כל כמה אלמנטים יחד.
שלושה מוטיבים מרכיבים את הגישה העיצובית שלי: נקי , אישי ויצירתי. עיצוב ללא מניירות, ביטוי לחומרים וניקיון צורני עם התאמת העיצוב לצרכי הלקוח והפרויקט עם רעיונות מאתגרים וחדשניים.

צילום: עינת דקל

אלוני בבית:

ריצוף כללי: BAYONA SILVER NATURAL REC 120/120
כיור מטבח גרניט יהלום 75 ART בודד 76/47 סמ' שחור
ריצוף חדרי שינה: BAYONA SILVER MATE REC 60/120
חיפוי חדר רחצה ילדים: METALLIC GREEN PLATE MATT REC. 29.75/99.5
ריצוף מקלחת הורים: ARTWOOD RIBBON NATURAL REC 60/120 R11
ברז STEEL 316 WALL ROUND HEAD 25 INOX