הציפייה לבית

בתים פתוחים // ספיר לוי מאורי

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

שאלות היכרות

לפני הכל, איפה אנחנו?

ביבנה, בבית של זוג הורים עם ילדה בת ארבע וחצי ותינוק קטן בדרך. מדובר בדופלקס בקומות 9 ו-10, בגודל 160 מ"ר עם 6 חדרים.

שאלות על התהליך

מה היה ה-Vision העיצובי של הפרויקט? האם עוצב בסגנון ייחודי?

הלקוחות רצו בית שבו הם ירגישו בבית, אחרי שהם לא הרגישו ככה בבית הקודם בו הם חיו. רצו בית שהעיצוב שלו יביא לידי ביטוי אותם. הרעיון היה ליצור סדר וארגון באמצעות נגרות בהתאמה אישית שנתפרה למידות ולצרכי הלקוחות, תוך שימוש בפלטת צבעים שלא נרתעת משימוש בצבע השחור. סגנון מודרני נורדי.
 

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט?

מדובר בדירה שיצאה לשוק החופשי אחרי שבפרויקט 'מחיר למשתכן' לא נקנתה. כך שלאורך כל תקופת תהליך התכנון שביצענו (למעלה משנה) לא הייתה לנו את הגישה אליה. (על פי הכללים בפרויקט מחיר למשתכן ניתן להגיע לדירה רק עם קבלת מפתח). כמו כן, רק עם קבלת המפתח יכולנו להתחיל ולבצע בה שינויים- הן מבנית והן מבחינת חומרי הגמר. כלומר, מדובר בסדר עבודה הרבה פחות הגיוני ומוכר בתהליכי עבודה בתחום – מה שעיכב מן הסתם את כניסת הדיירים לביתם. 
 

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

הלקוחות העידו על עצמם כאנשים מבולגנים אך יחד עם זאת אוהבי סדר ואסתטיקה. היה להם חשוב מאוד בבית החדש לאפשר לעצמם לחיות במובן מסוים בבלגן שלהם - אך שיישאר רק שלהם. כזה שלא נראה לעין למי שלא גר בו ומשתמש בו. על כן נוצרו המון פתרונות אחסון ונגרות בהתאמה אישית, כזו שמכילה את הבלגן בפנים ובחוץ שומרת על חללים מסודרים, אסתטיים ומאורגנים תמיד.
 

אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

התהליך התחיל כאשר אני הייתי אחרי לידה של הבן הקטן שלי (היום בן שנתיים) ולאורך התהליך כולו הייתה שם הילה קיימת–לא קיימת של הכמיהה לילד נוסף מצד הלקוחות. השיח על הרחבת המשפחה תמיד נכח שם וליווה את התהליך באופנים שונים. עד כדי כך שלאורך התהליך- את החדר של התינוק המיועד התבקשתי תחילה בכלל לא לתכנן, לאחר מכן לתכנן כחדר משחקים ואז לנסות לשלב בין חדר משחקים לחדר תינוק. הכל מתוך אותה כמיהה שקטה אבל עוצמתית. לבסוף, החדר באמת לא צולם בשלב הראשוני ונשאר באופן יחסי ערום ולא בשימוש. היום, כשהם מצפים לתינוק החדר מתחיל לקום לתחייה והופך להיות חלק משמעותי וחשוב מכלל הבית.

קצת על החומרים

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?
גרניט פורצלן דמוי בטון בריצוף הבית ובריצוף וחיפוי חדר הרחצה הכללי. גרניט פורצלן בגוונים וגדלים בעלי שונות רבה בחדר רחצה במאסטר הורים. כל הנגרות – גמר צבע בתנור במניפת גוונים שנבחרה בקפידה רבה.
שימוש במשטח דקטון שחור כמשטח עבודה במטבח ובחדרי הרחצה.
ברזל שחור במקומות רבים בחלל ובאיזכורים שונים

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

אפורים , שחורים, לבנים, כחול כהה, מעט ניוד וורוד פודרה עדין

צילום: שירן כרמל

אלוני בבית:
ריצוף כללי: FODER GREY  MAT 100/100
כיור מטבח גרניט מונסטון 78/51 שחור
ברז מטבח נשלף PIANA 1041 שחור מט
ריצוף אמבטיית ילדים: FODER GREY  MAT 100/100
חיפוי: SUMTER CINZA REC R11  20/160
ריצוף מקלחת הורים: BAL-GRAFTON ANTHRACITE MAT REC 80/80
חיפוי: FODER GREY  MAT 100/100
כיור רחצה מונח שפה דקה 59/39 263 לבן מט
אסלה תלויה רים פרי גאליס-פוינט 50 לבן מט