חלום ישראלי בקרית אונו

בתים פתוחים // גינזבורג מיכל

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

איפה אנחנו? 

בקרית אונו, בדירת פנטהאוז לדוגמה עבור משפחות עם 3 ילדים, בפרויקט מגורים יוקרתי של חברת "אאורה ישראל יזמות והשקעות בע"מ".

הדירה המוארת והמרווחת היא בגודל של 126 מ"ר, עם סלון/חלל מרכזי ובהמשכו 4 חדרי שינה. חלוקת החלל נעשתה בצורה פונקציונאלית כאשר יחידת ההורים מופרדת מאזור ה"לילה" של הילדים.

בחלל הציבורי, סלון ומטבח מרווחים הפונים לנוף של אזור סביון, מרחבים פתוחים עם הרבה ירוק בעיניים. מרפסת גג עצומה עוטפת את הדירה.

מה היה החזון העיצובי של הפרויקט?

התפיסה העיצובית שלי נבעה מהכרת הצרכים של משפחה ישראלית טיפוסית עם שלושה ילדים. בדרך כלל, קיים רצון בחלל מרכזי מרווח ומזמין, עם גבולות מטושטשים בין המטבח לסלון. המטבח הופך להיות אלמנט דומיננטי בחוויה המשפחתית. זו הסיבה שהוספתי יחידת אי מרווחת המתאימה ל-4 סועדים.

היה לי חשוב לתת תחושת נוחות מרבית, לענות על צרכים פונקציונליים בסיסיים בלי התפשרות על קווי עיצוב מודרניים ומינימליסטיים ועל תחושה חזקה של חמימות ואלגנטיות.

 האם עיצבת את הדירה בסגנון ייחודי? הדירה עוצבה בקו מודרני מינימליסטי בלי לוותר על תחושת המשפחתיות החמימה.

היה לי חשוב להביא לידי ביטוי חומרי גמר ייחודיים ומקוריים של חברת "אלוני" בהם אני מאמינה.

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט?

מעטפת הבית הייתה בנויה כתוכנית בסיסית עם חללים שמבחינתי לא היו פונקציונליים. לכן העדפתי לוותר עליהם ולשנות את התוכנית הבסיסית וכך להגדיל את החלל הציבורי.

בדירה לדוגמה נושא התקציב הוא משמעותי מאוד. כדי להצליח ולעמוד ביעדים, התבססתי בעיקר על חומרי גמר מנצחים מבחינת הסטנדרט. עשיתי בחירות עיצוביות שאמורות לשקף את הטעם של הרוכש הפוטנציאלי. בחירות קלאסיות וניטרליות ברובן.

לוח הזמנים גם לא עבד לטובתי עם כל הקשיים שתקופת הקורונה העמידה בפניי: סגר, הפסקת עבודות ועמידה בתאריך יעד לחוץ מאוד, כולל התחייבות לרוכשים פוטנציאלים והעמדת הדירה עד לטקס ההשקה בנוכחות עו"ד יעקב אטרקצי-מנכ"ל "אאורה ישראל" וכן ראש עיריית קריית אונו.

מה היה חשוב ללקוחות?

במקרה הזה הלקוחות היו היזם "אאורה ישראל" והם ביקשו שאעצב דירה לדוגמה שתעזור להם לקדם את מכירות הפנטהאוזים וגם תעביר תחושה אמיתית ואותנטית של  איך נראית דירה מרוהטת ומאובזרת שמתאימה לסגנון של המשפחה הישראלית.

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?

מבחינת פלטת חומרי הגמר: הבחירה הייתה של ריצוף מאוד שקט ואלגנטי במידות 100X100

פורצלן  פלנט גריי 100X100

מרפסת השמש- באריח דמוי פרקט: פורצלן סאן R10 בראון חום 33X33

יחידת הורים בפרקט לימינציה משכנע במראהו :רומא אלון

חדר רחצה -ריצוף פוזיטאנו בלו בגודל 33X33

וחיפוי קירות בגוון  בז בהיר: קרמה לידס סילבר מט

בחירה אחידה של חומרי גמר בחדרי הרחצה למעט גוון הריצוף שמשתנה

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

 פלטת הצבעים מורכת מגוונים מונוכרומטיים. התעוזה מגיעה מתוספת גוון בריצוף חדרי הרחצה וכן בקיר הכוח בסלון- ביונה גריי מט 60/120.

איך הגעת לתחום וכמה זמן את עושה את זה?

אני עוסקת בתחום עיצוב הפנים מחצית מחיי. הגישה שלי נובעת מתוך הבנה מעמיקה של החלל והכרת הצרכים הפונקציונליים. רק לאחר שאני נותנת מענה לפונקציות הנדרשות אני עובר לטפל בכל נושא העיצוב תוך מענה יצירתי של בחירת החומרים.

באיזה סוג של פרויקטים את או המשרד שלך מתמחים?

אנחנו עוסקים במספר תחומים : בתים  פרטיים, דירות יוקרה, משרדים, עבור חברות בניה מובילות: "אפריקה ישראל" "קבוצת חגג" "שכון ובינוי", "קבוצת הורוביץ" ועוד. הפרויקטים מתמקדים בתכנון : לובאים, משרדי מכירות ודירות לדוגמא.

מהם מקורות ההשראה שלך?

מקורות ההשראה שלי מגיעים בעיקר מתחושות של אנשים, ביקור בתערוכות מקצועיות, כנסים, חשיפה לחומרי גמר מעניינים ונסיעות לחו"ל.  

 

אלוני בבית:

ריצוף דירה: פורצ' פלנט גריי 100/100

קיר כח בסלון: פורצ' ביונה גריי מט 60/120

חדר שינה הורים: פרקט לימנציה רומא אלון

מקלחת מאסטר: ריצוף פוזטינו בלו מיקס 30/30 אנטי סליפ, חיפוי טאון אייבורי מט 30/90, אסלה רים לס, ברזי מדגל, ארון דולב 120 אפוקסי לבן.

מקלחת כללית: ריצוף פוזיטנו בלו מיקס 30/30 אנטי סליפ, חיפוי וואן גריס 30/60, אסלה רים ליס, ברזי מדגל, ארון דולב 80 אפוקסי לבן.

מרפסת שמש: ריצוף סאן בראון 30/30 אנטי סליפ.

 

ליצירת קשר עם מיכל>>>

צילום: ערן תורגמן