מדרום תיפתח הטובה

בתים פתוחים // סיגל מלכה

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

איפה אנחנו? צמוד קרקע בגודל של 220 מ"ר בישוב הקהילתי כרמית שבדרום

מי גר בבית?  זוג + ילד אחד. היא כלכלנית ברשות המיסים והוא מפקח בחברת בניה גדולה.  

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

הם ביקשו בית שיהיה מעוצב בקפידה, אבל שלא ייראה כמו "מוזיאון". שיהיה בית מזמין, שנראה שחיים בו אנשים, אך שכן יראו שנעשתה פה חשיבה מקדימה, ושהיה פה תכנון נכון.

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט?

היו 2 בעיות איתן התמודדתי- עמודים לא שווים בין החלונות, שיצרו חוסר סימטריה ונראות לא מדויקת. כדי להתגבר על כך ולהסוות את חוסר הסימטריה, עיביתי את העמודים ככל האפשר. כמו כן, בחרנו לחפות את העמודים באבן בריקים, שנתנה אופי מיוחד, שהפך את העמודים לאלמנט יפהפה ומודגש. מורכבות נוספת בפרויקט, הייתה קיר גבוה בחזית האחורית שתוכנן בלית ברירה, וממש חסם את הנוף. הקיר הזה הפך להיות פנינה ירוקה, בחרתי להפוך אותו ל'קיר ירוק' יפהפה, קיר שנראה כמעט מכל מקום בבית, וחודר פנימה.

אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

העיצוב של חדר הבן. זהו בן יחיד ומיוחד לזוג הזה, והם ביקשו שאכן יהיה עיצוב אחר, כזה שלא רואים הרבה. ניסיתי לעצב לו חלל ילדותי ובוגר כאחד, כזה שיגדל איתו עם השנים. יצא חדר בצבעים רכים, עם נגיעה סקנדינבית, שריגש אותי מאוד בתוצאה הסופית, ובמיוחד כשראיתי את תגובתו של הילד (במיוחד כשראה את הנדנדה התלויה מהתקרה...).

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?

חומרים טבעיים שמחברים לטבע- עץ על סוגיו, ברזל שחור, אבן שיש טבעית וכמובן שילוב הצומח.

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

גווני האדמה, לבן, צבעי עץ והירוק על גווניו.

איך הגעת לתחום וכמה זמן אתה עושה את זה? 

לעיצוב הפנים הגעתי לאחר הסבת קריירה, ולאחר 2 תארים מהאוניברסיטה, מתחומים אחרים לחלוטין. ניהלתי תחום פיתוח בחברת תרופות עולמית, שנים ארוכות, שנים בהן בער בי "חיידק" העיצוב, ולכן בחרתי ללמוד את תחום העיצוב. לאחר ההסבה, כבר מההתחלה, וכנראה בגלל שהייתי מוכנה ובשלה לשינוי, קצב העבודה היה מהיר, וכמעט כל פרויקט גדול שלי, הגיע לחשיפה גדולה ולפרסום כזה או אחר. כמו כן, בחרתי להמשיך וללמוד ולפתח תחום נוסף- עיצוב חללים מסחריים, דבר שגיוון מאוד את עבודתי, ופתח לי דלת לאפשרויות נוספות.

מהם הפרויקטים המשמעותיים שבזכותם ועל בסיסם קיבלת הכרה מקצועית?

וילה בבניה בבאר שבע, אותה ליוויתי משלב התוכניות. סיום הפרויקט תועד בצילום מקצועי, והגיע להרבה מקומות, הוא קיבל חשיפה אורגנית מטורפת במדיה החברתית. כמו כן, פרויקט זה פורסם בכתבה גדולה במגזין (דירה נאה), על פני 6 עמודים, ובעוד מגזינים ומדיות ( לאישה, הארץ, ידיעות...). פרויקט נוסף בו נבחרתי להשתתף בתחרות עיצוב מטעם "סוויס סיסטם", קמפיין שפורסם וקיבל הד רציני.

כמובן, הפרויקט הנוכחי (הוילה בכרמית), שבעקבותיו הופעתי בתוכנית הטלוויזיה "טרנדים", בערוץ 13, שם הסברתי על העיצוב האקלקטי. כבוד גדול, וציון דרך עבורי.

בנוסף, פרויקט שיפוץ גדול בוילה בעומר, גם הביא לחשיפה יוצאת דופן, שגררה פניות רבות הן מלקוחות והן מספקים. בזכות פרויקט זה, הופעתי בקמפיין בעיתון "לאישה" מטעם חברת סמג, עבורי זו הייתה אבן דרך.

האם יש מוטיבים, אלמנטים או סוגי חומרים שאופיינים לעבודות שלך?

אני מתחברת מאוד לחומרים טבעיים! כנות החומרים חשובה לי, ותמיד אעדיף את הדבר האמיתי ולא את החיקוי. לדוגמא, עץ טבעי, ברזל שחור, אבן- חומרים במראה מט וטבעי שלהם, במראה פחות מנצנץ ומלאכותי.

מהם מקורות ההשראה שלך?

את ההשראה אני אוהבת לקבל מביקורים בחו"ל, בעיקר באירופה! שיטוטים ברחובות קטנים, עם בתי קפה ציוריים, גלריות, חנויות בוטיק...תאורת רחוב. אלה הדברים שממלאים אותי ברעיונות ואנרגיות לבאות.

מה בכל תהליך העשיה והעבודה על פרויקט מסוים מרגש אותך במיוחד?

הכי מרגש אותי, אלה החיבורים בסוף! לא תמיד הלקוחות מבינים ורואים את מה שאני כבר מדמיינת מההתחלה, ובסיום הפרויקט, אני מתרגשת לראות את השמחה הגדולה והכרת התודה, של הלקוחות שלי! אין שני להרגשה הזו.

 

אלוני בבית:

ריצוף חוץ: ביאנקו אוטרנטו משולב ב- 3 גדלים.

ריצוף בית: איימיגן בז לפאטו  120*60 

ריצוף חדרים: פרקט לימנציה אלון בהיר וושץ

מקלחת הורים: ריצוף וחיפוי פלמנטו אפאטו + פלמנטו אפאטו דקו 19.5/84, ברזים איטלקים M&Z אסלות תלויות רים לס לבן מבריק, כיור מונח, תעלת ניקוז לאריחים.

מקלחת ילדים: ריצוף מצויר טאנגו גוואנה נטורל 60/60, חיפוי מטרו בלנקו לבן 10/20, ברזים איטלקים M&Z אסלות תלויות רים לס לבן מבריק, כיור מונח, תעלת ניקוז לאריחים.

מטבח: כיור מטבח יהלום בגודל 75 לבן

ליצירת קשר עם סיגל <<<