מהפך בשבעה חודשים

בתים פתוחים// שירית דרמן

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

איפה הבית?

ביישוב קדימה, (מושבה בשרון)

מי גר בבית?

משפחה. זוג בני 30+  עם 2 ילדים.

כמה מ"ר בנוי וכמה חדרים?

הנכס - בית פרטי דו-משפחתי היושב על מגרש של 330 מ"ר. 190 מ"ר בנוי על 3 קומות.

קומה 1 - קומת הכניסה - חלל ציבורי
קומה 2 - קומת מגורים (3 חדרי שינה + 2 חדרי רחצה)
קומת מרתף - חלל משפחתי OPEN SPACE

בית קרקע או דירה בבניין?

בית צמוד קרקע

באיזה סגנון הבית מעוצב?

הבית מעוצב בקווים נקיים, בסגנון מודרני-לייט.

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט 

מדובר בבית בן למעלה מ- 20 שנה שנקנה במצב מאוד מוזנח. גם חלקו הפנימי ובעיקר חלקו החיצוני סבלו מעודף הזנחה. כמעצבת האתגר הראשון מבחינתי, היה לשקף ללקוחותיי את היקפו האמיתי של עלות הפרויקט, אשר כלל לא שיערו את גודלו.

העבודה על הבית הייתה מהמסד לטפחות - "קילפנו" את הבית מכל חומריו הפנימיים (ריצוף הפנים והחוץ, החלונות והתריסים, הדלתות, המעקות, המטבח וחדרי הרחצה), והחלפנו את כל תשתיות האינסטלציה והחשמל.

סילקנו מפגעים בגינה - בור הספיגה בחזית הגינה, בו נדרשנו לטפל מבחינת שינוי הניקוז והאינסטלציה, פירוק מבנה עץ אשר שימש כמשרד/ גראז' וג'קוזי ישן שכבר לא היה בו שימוש.

לוחות זמנים - תהליך השיפוץ בכללותו ארך כ-7 חודשים (תכנון וביצוע). מעבר לתכנון הראשוני, תהליך השיפוץ כלל בנייה של תקציב, תכנון פרטני (תכנון החלל, הריסה ובנייה, תכנון מטבח, חשמל, תאורה, חדרי רחצה, אינסטלציה וכו') ובחירת חומרי הגמר, התאורה והרהיטים.

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

הלקוחות רצו לקבל בית מואר, מודרני וחם. הדגש היה על חווית מגורים נעימה ואיכותית.

ללקוחות היה חשוב שנייצר בבית מרחב לבילוי משפחתי משותף. כך,חלל המרתף שבמקור היה מורכב ממספר חדרים נפרדים, נפתח לכדי חלל אחד גדול ומפנק לכל המשפחה - עם שולחן ביליארד, אופני כושר, מטבחון, פינת ישיבה, משחקים לילדים וגיטרה חשמלית לאב המשפחה שמפליא לנגן.

אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

מעורבות הלקוחות בתהליך והדיאלוג הפורה עימם אפשר לי כמעצבת לייצר מענה מדויקים לבקשותיהם (למשל בתחום תכנון הנגרות - תכננתי ארון עם קרש גיהוץ סמוי נשלף. בחדר הרחצה של הילדים, תכננתי ארון הבנוי מ-3 תאי כביסה נפרדים, בחדר הארונות של ההורים תוכננה פינת איפור ייחודית ועוד).

מעורבות הלקוחות לא הסתכמה רק בבני הזוג, אפילו אביו של בעל הבית (שהוא "הנדימן") היה מעורב בשלב הביצוע - ונרתם בהתלהבות לתרום מהידע שלו וגם לקח חלק פעיל בחלק מעבודות הקבלן.

אלמנט מרגש בבית - החלל העובר מעל פינת האוכל מעניק לבית תחושת פתיחות נהדרת ומייצר מעברים ויזואליים יפים בין שלוש קומות המבנה. גופי התאורה העגולים שמעל פינת האוכל תלויים לאורכו של החלל הכפול ומעניקים תחושת גובה מרשימה.

השמחה של בני הזוג בתוצאה - לאחר למעלה מחצי שנת מגורים בבית קיבלתי ווטסאפ מבעלת הבית האומר: "אני לא מאמינה שאני גרה פה...זה נראה כמו מלון", אין סיפוק גדול יותר מליווי לקוחות לאורך התהליך ולחזות בשביעות רצונם בראותם את "הקצוות מתחברים", כשהתכנון לובש צבע, צורה וחומר. הלקוח הוא נקודת המוצא ונקודת הסיום של כל פרויקט, וכששני בני הזוג אומרים לי שהם מרוצים מהתוצאה ולא היו משנים בבית דבר, זה הכי מרגש עבורי!   

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט? 

נבחרו חומרים טבעיים במראה ניטראלי עליהם "הלבשנו" את שכבות הצבע ע"י הוספת אקססוריז.

עשינו הפרדה בין חומריות החלל הציבורי (קומת הכניסה) לבין החומריות של קומת המגורים והמרתף: פרקט עץ אלון מעושן נבחר לקומת המגורים ולקומת המרתף, וריצוף במראה בטון בגודל מרשים של 120*120 נבחר לקומת הכניסה והמשיך גם אל שטחי החוץ המרוצפים בגינה. החלונות הבלגיים גם הם נבחרו בגוון בהיר (אך לא לבן) המשרה רוגע בחלל.

על פי העדפתה של בעלת הבית שאוהבת צבעוניות, הוכנסה צבעוניות משמחת בחדרי הרחצה (בעיקר בשירותי האורחים), מתוך מחשבה שאלו חללים תחומים ואינם "משתלטים בצבעוניותם" על החלל המרכזי. אריחי המטבח התכולים והאביזרים המשלימים בסלון - התמונות, השטיח והכריות - מוסיפים גם הם כתמי צבע לחלל.

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

אפור בטון, עץ, לבן שבור, עם נגיעות צבע

איך הגעת לתחום וכמה זמן את עושה את זה?

מאז ומעולם נמשכתי לתחום העיצוב, גם הרבה לפני שהתחלתי לעסוק בו באופן רשמי. אני מעצבת פנים למעלה מעשור, מכירה בחשיבות הרבה שיש לתכנון, אוהבת את רב התחומיות של המקצוע ואת הנגיעה המאוד ברורה שלו בהיבטים פיזיים ונפשיים. הגעתי אל תחום העיצוב מתוך תחום המחקר, תחום שבו אני עוסקת גם כיום. בשנים האחרונות גם התמקצעתי בתחום של תכנון תאורה, עליו אני שמה דגש בכל פרויקט שבו אני מעורבת. 

באיזה סוג של פרויקטים את או המשרד שלך מתמחים?
בעיקר מגורים (בתים פרטיים ודירות) וגם פרויקטים מסחריים.

מהם מקורות ההשראה שלך?

ביקור בתערוכות מקצועיות בהם אני נחשפת באופן מכוון לחידושים בעולם העיצוב והחומר, וגם סופגת השראה מהרבה דברים אותם אני "פוגשת" באקראי. מקורות ההשראה האקראיים מגוונים - טיולים בחו"ל, חוברות וספרי עיצוב, שווקים, מוזיאונים, טיפוגרפיה ובעצם כל דבר שמייצר קומפוזויציה מעניינת של טקסטורות, מקצבים או צבעים. את האסתטיקה הזו אני "מתרגמת" לאלמנטים שונים בתכנון ובעיצוב החלל.

האם יש מוטיבים, אלמנטים או סוגי חומרים שאופייניים לעבודות שלך?

אוהבת מאוד חומרים טבעיים. המגע שלהם נעים, הם משדרים אלגנטיות ומתיישנים בצורה יפה.
בכל פרויקט חשוב לי לאזן בין חומרים קרים לחמים. עץ הוא חומר חם, לכן מקפידה להשתמש בו במינון נכון ולא להעמיס בעץ, על מנת שלא תיווצר תחושת כובד בחלל. 
בין אם מדובר בחומרים טבעיים או בחומרים מודרניים (בטון/ משטחי פורצלן ועוד) - חשוב לי שאיכות החומרים בפרויקט תהיה טובה כי לאיכות השפעה רבה על האסתטיקה של הפרויקט.
בעיני כל פרויקט מעניין ואישי יותר כשיש בו טביעה ייחודית של הלקוח -  אני אוהבת שבעיצוב החדש משולבים פריטים אישיים ו"ותיקים" כגון אמנות אהובה, מזכרות מטיולים ואירועים משפחתיים, וגם חפצים ישנים של הלקוחות שמשנים את ייעודם - בפרויקט הזה הפכנו שרפרפים ישנים שלא היה בהם עוד צורך לשולחנות צד מחודשים. 

אלוני בבית:

ריצוף כללי+ קומת כניסה + חוץ

פורצלן גרוויטי גרינג' נט רקט 120*120

קומת חדרים + מרתף

פרקט אלון 19 מעושן מולבן בשמן

ABCD2-12/190/1900

פנל פולימרי מקור ציפור לבן, גובה 8

מקלחת הורים:

פורצלן קונטמפוררי סטון וויט R10, 60/120

כיור מלבני מעוגל מונח לבן מט GENESIS B 40/60

כל האביזרים (אינטרפוץ/ מזלף/ מתלה/ ראש מקלחת) - רוז גולד מט (מונזה רוז גולד מט)

שירותי אורחים:

קרמיק דינמיק אסקמס מוסטזה 17/15.5  (צורת מניפות)

כיור רחצה מונח אובלי 60/28 בטון SB1030

מטבח:

קרמיק דינמיק סקיי לייט ברילו 30/7.5

כיור מטבח נירוסטה BOX210/110 68.5/45

ברז מטבח תעשייתי נשלף ניקל MKI111209

 

ליצירת קשר עם שירית >>>

צילום:עידן גור