משיפוץ קטן למהפך גדול

בתים פתוחים// ענת רגב

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

מ"ר בנוי: 3 קומות המשתרעות על פני 200 מ"ר

עבור מי תוכנן: זוג אנשי הייטק ושלושת ילדיהם המתבגרים

מיקום גיאוגרפי: רמת גן

הדרישה המרכזית בפרויקט

זה התחיל מבקשה לשיפוץ קטן וממוקד בסגנון הדומה לבית אחר שעיצבתי ואהבו, ולאחר ששיקפתי להם את הפוטנציאל של הבית, הפרויקט גדל והתפתח למהפך כולל של כל חללי הבית. פיתוח השטח מסביב כלל בניית בריכה, שביל כניסה מזמין ופינות ישיבה ורביצה. בפנים הבית, יצרתי חלל מגורים פתוח, רחב, מואר, מזמין ומרשים, מטבח עם אי רחב ידיים המשמש גם לארוחות משפחתיות וגם לעבודה, חדרי שינה מתוכננים בקפידה ופתרונות אחסון מקסימליים.

הכי מורכב בפרויקט

הכי מאתגר היה למזג את קומת החדרים מאחר והתקרה שם הייתה בנויה, חלקה מתקרת גבס שהיא רצפת עליית הגג וחלקה תקרה משופעת בגלל גג הרעפים שמעליה. הבית היה ישן ומוזנח מאוד, היו לו צנרות חיצוניות, בעיות ניקוז וכדומה וכל זה דרש התייחסות.

הכי מרגש בפרויקט

עוד משלבי התכנון על הנייר הצלחתי לשקף  ללקוחות שלי איך אפשר להפוך את הבית למה שהוא היום. כבר אז החלה ההתרגשות, שלהם ושלי שליוותה אותנו לכל אורך הפרויקט ובכל השלבים. מבחינתי הכי מרגש זה כשהבית מתחיל לקבל צורה משלב הריצופים, חדרי הרחצה ועד להתקנת האלומיניום והנגרות.

הכי מיוחד בפרויקט

חלל המגורים, מואר מאוד, מרווח, פתוח ומעוצב בהרמוניה.

פלטת החומרים

ריצוף גרניט פורצלן 120/120 בגוון כהה יחסית הנותן את הטון והרקע לכל החלל, שימוש בעץ טבעי ואבנים טבעיות היוצרים מראה חמים וטבעי לחלל. בחדרים הרטובים (חדרי האמבט) רוצפו וחופו הקירות באריחי גרניט פורצלן זהים וגדולים במיוחד, גם הם בשילוב עץ טבעי.

פלטת הצבעים

פלטת הצבעים של הבית מבוססת על צבעים מהטבע, אפור בטון בגוונים חמים, גווני הבז'  למיניהם לכיוון האפורים – הנקראים כיום גרייז'ים  וגווני שמנת הבהירים, עם נגיעות של גווני שחור פחם ונחושת באבזור ובגופי התאורה.

סגנון

סגנון כפרי לייט. בית המשדר מצד אחד קלילות ואווריריות ומצד שני חמימות ועומק. ניגודיות שעובדת.

על הציר

על ציר הזמן

כבר בתיכון למדתי אדריכלות, ואחרי הצבא המשכתי ללימודי הנדסאי בתחום. תמיד אהבתי את המקצוע, את היצירתיות בשילוב העולם הטכני שבלימודי האדריכלות. נהניתי מכל פרויקט ו"עפתי באוויר" מהתכנון והיצירה. בהמשך ללימודי ההנדסאי נסעתי ללמוד לתואר אקדמאי בארכיטקטורה באוניברסיטה בסקוטלנד. עם סיום לימודיי בחו"ל בשנת 2000 הייתי כשנתיים אדריכלית הבית של מגדלי עזריאלי בתל אביב, ולפני 15 שנים החלטתי לפתוח משרד משלי ומאז אני עוסקת בעיקר בפרויקטים גדולים של שיפוץ בתים פרטיים ישנים, עיצוב חנויות קונספט ומשרדים מידיי פעם.

על ציר ההכרה

ישנם בתים ודירות רבים אשר עשיתי בהם מהפך מקצה לקצה. בתים ישנים שקיבלתי אותם, מוזנחים, נטולי אופי ולוקים בהרבה טעויות תכנוניות, כגון- בזבוז חללים, תכנון לקוי ולא פרקטי של מטבח, חוסר מקומות אחסון, תחושת אפלוליות ומחנק ועוד ועוד- הפכתי אותם לבתים מוארים, מזמינים, הרמוניים, מלאים בסטייל, ופרקטיים, המותאמים לבעליהם כמו כפפה ליד.

על ציר העשייה

הרבה שלבים בתהליך מרגשים אותי, אבל הכי מרגשת אותי הפגישה השנייה עם הלקוח כשאני מגיעה עם הרעיונות הראשוניים על הנייר והוא מבין את הפוטנציאל והחשיבה שלי, פתאום נדלק ללקוח הניצוץ בעיניים וההתרגשות בשיאה.

על ציר החומר

החומר המועדף והאהוב עלי במיוחד הוא העץ. שימוש בעץ בעיצובים שלי מתבטא בכל מיני אופנים, פעם ברצפה, פעם במדרגות ופעם במשטח המטבח או בפרטי הנגרות. הרעיון הוא להשתמש בעץ בגבול מסוים ובמתינות כדי ליצור מראה הרמוני ונקי. השימוש בעץ מעניק מראה חמים, מזמין, ונותן המון אופי ועומק למקום.

על ציר ההשראה

טיולים בכל מיני מקומות בארץ ובעולם יכולים להעניק לי הרבה השראה. אני מצלמת ומתעדת את המראות במצלמה שלי בסלולר ואוגרת לי הרבה מקורות השראה לפרויקטים עתידיים. גם במדיות ובאתרים כמו פינטרס ואינסטגרם אני נתקלת בהרבה רעיונות לפרויקטים עתידיים. כמו כן אני מבקרת בתערוכות אמנות רבות שפותחות לי את החשיבה וזה מתבטא בפרויקטים שלי.  

 

אלוני בבית:

ריצוף סלון, מטבח, מעברים, מקלחת הורים - TUSCANY TERRE R10 120/120

אמבטיות:
אמבטיה אקרילית מרובעת לבן 170/86 MOON ITALIAN
 REDEN DEC IVORY NAT RET R10 60/60
אמבטיה אקרילית מלבנית לבן 160/70 SNOW

ריצוף עליית גג REDEN DEC GREY NAT RET R10 60/60
כיור מטבח גרניט PD יהלום 75 אחד וחצי לבן 77/50 
פנל פולימרי פינה מעוגלת לבן 60x2500


צילום: אלעד גונן