סיפור של חיבורים

בתים פתוחים // ענבל ברקוביץ'

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

איפה הבית ומי גר בו?

הבית נמצא בתל מונד, גר כאן זוג הורים שילדיהם כבר יצאו מהבית אבל הם עצמם עדיין לא בגמלאות.
 

כמה מ"ר בנוי וכמה חדרים?

140 מ"ר בנוי + מרפסת 35 מ"ר, 5 חדרים. דירה אחרונה בבניין בוטיק, בן 3 קומות.
 

מה היה ה-Vision העיצובי של הפרויקט? האם עוצב בסגנון ייחודי?

הצטרפתי לתהליך עוד בטרם נבנתה הדירה, כך שיכולתי לתכנן אותה בהתאם לצרכים של הדיירים - שיהיה חלל מרכזי גדול, נוח ומפנק, המכיל מטבח, סלון ופינת אוכל, תוך כדי מתן פתרונות לאחסון מגוון של הרבה מאוד פריטים. לכן בחרתי שקיר הטלוויזיה בסלון יהיה קיר הכוח של החלל והוא ייתן את החיבור הנכון לכל מה שנמצא סביבו.

סגנון העיצוב, הוא הסגנון שלי: מודרני, נקי ומוקפד ועם זאת נעים ומחבק. השילוב של צבעים חמים וקרים, שטיחים ווילונות לצד ברזל, זכוכית וגרניט פורצלן יוצרים את האיזון הנכון.
 

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט?

בתחילת התכנון, היה עמוד קונסטרוקציה "שהפריע" לתכנון הסלון המרווח. מכיוון שזהו בניין בוטיק קטן, קיבלנו את רשות המהנדס להזיז אותו, מה שממש לא אופייני לבניה רוויה. קבלת מפתח הייתה ממש לפני הסגר הראשון, מה שגרם ללוחות הזמנים להשתנות במעט, אנשי מקצוע לא יכלו להגיע בגלל כניסה לבידוד או מחלה, מה שיצר שרשרת של עיכובים, ונדרש מהדיירים עוד ימי חופשה מהעבודה, בזה זה הסתכם.
 

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

מה שהיה חשוב הם קיבלו, חלל מרכזי מפנק, מטבח גדול ונוח, סלון מעוצב ויחידת הורים מרווחת ומדהימה עם המון מקומות אחסון.  בסוף התהליך הלקוחות אמרו לי שחשבו על בית מעוצב אבל לא תיארו לעצמם שאפשר להמריא כל כך גבוה.
 

אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

ברגע שכל הרכישות מותקנות בבית, פרקט, תאורה, נגרות ורהיטים, כל הפזל מתחבר והתוצאה נהדרת והלקוחות מאושרים, לזה אני מחכה בסוף כל תהליך, לחיוך ולנחת שזה גורם להם. זכיתי להכיר זוג מדהים, חייכן ומאושר, אנשים אוהבי אדם, סלחנים ויודעים להביע תודה לכל בעלי המקצוע השונים, היה פשוט כיף, כי האנשים הם אלו שעושים את השוני בין פרויקט לפרויקט.
 

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?

ריצוף וחדרי רחצה מגרניט פורצלן על גווני האפור.

מטבח ארונות גבוהים פורניר אלון צבוע לגוון שוקולד, ארונות האי בצבע לבן, כשעליהם גרניט פורצלן דמוי שיש כלקטה, לבן עם גידים אפורים עדינים. קיר הטלוויזיה בסלון חוזר על אותם חומרים, עץ, לבן בשילוב ספרייה שחורה.

פינת אוכל בעלת פלטה ענקית של זכוכית שחורה מט, גם שולחנות הסלון עם מסגרת פליז ומשטחים של זכוכית מט וגרניט פורצלן כמו במטבח.
 

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

הצבעים ברובם מונוכרומטיים בין לבן, אפור חום ושחור, המאפיינים גם את בדי הריפוד של הספה וכסאות פינת האוכל והווילונות. זריקת הצבע מגיע מכיוון שתי כורסאות בסלון, אשר מרופדות בצבע העדכני של השנה ומשלימות את החמימות.
 

אלוני בבית
ריצוף בית - Mirage GLO CAL במידה 120/120
כיור מטבח גרניט לבן
ברז מטבח נשלף VIVA
חדר רחצה הורים - ריצוף וחיפוי Contemporary stone במידה 60/120
חדר רחצה הורים - ברז רחצה MIXER SWIVEL
חדר רחצה הורים - סט מקלחת שחור
שירותי אורחים - חיפוי קיר שחור byron במידה 60/120

ליצירת קשר עם ענבל

צילום: אלעד גונן