עולם חדש של אור בתל אביב

בתים פתוחים // עדי מור

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

איפה אנחנו?

תל אביב

מי כאן?

 "זוג הורים שילדיהם עזבו את הקן"

מה גודל הבית?

160 מ"ר בנוי. מדובר על בית פרטי דו-משפחתי, קומה ראשונה על עמודים. בקומת הכניסה נמצאים חלל ציבורי ו-4 חדרי שינה ובקומה השנייה יחידה עם שני חדרים, חדר רחצה וגג פתוח.

מה היה החזון העיצובי של הפרויקט? האם עוצב בסגנון ייחודי?

את הבית עיצבתי בסגנון אקלקטי וחם. הקווים הם מודרניים עם נגיעות כפריות.  

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט (מבחינת תצורת הבית, הסביבה, לוחות זמנים וכו')?

מדובר בבית בן למעלה מ-27 שנה. מאז שנבנה על ידי בעל הבית לא נעשה שיפוץ בקומה הראשונה. לפני כ-15 שנה בנו את קומת הגג עם יחידת דיור לשני הבנים וחדר רחצה משותף.

החלל הציבורי היה מחולק לסלון ומטבח. ביניהם חצץ קיר וההצעה הייתה לפתוח את החלל כדי שתהיה נגישות ביניהם ויתאפשר קשר עין. הבעיה הייתה שבתוך הקיר היו חבויים שני עמודים ולכן כמעצבת, האתגר הראשון מבחינתי היה לחשוב על פתרון אלגנטי ופרקטי.

העבודה על הבית הייתה מקיפה. התשתיות הוחלפו -  אינסטלציה חשמל ומיזוג אויר. בנוסף החלפנו גם את הריצוף של הבית , החיפויים והכלים הסניטריים בחדרי הרחצה ואת דלתות הפנים. תכנון המטבח נעשה בקפידה בהתאם לצרכים ולשימוש של דיירי הבית וכמובן התחדשנו בריהוט והלבשת הבית עד הפריט האחרון.

אתגר נוסף נבע מלוחות הזמנים - תהליך השיפוץ בכללותו הוגבל כ-5 חודשים בהם היינו צריכים להספיק את תכנון החלל הציבורי, הריסה ובנייה, תכנון מטבח, חשמל, תאורה, חדרי רחצה, אינסטלציה, מיזוג אויר  בחירת חומרי הגמר, התאורה והרהיטים.

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?

ללקוחות היה חשוב שהבית ישדר חמימות ובעיקר רוגע. מדובר בזוג בגילאי 60+ שעדיין עובדים יומיום במשרד משותף ונתונים ללחץ בעבודה, לכן הדרישה הייתה לחזור לבית רגוע  ושלו . בנוסף רצו מרחב בחלל הציבורי עם מעברים מרווחים. שיהיה נעים לנוע בין החללים שהיו נפרדים.

אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

תחילת העבודה, כאשר הקבלן שבר את הקיר המרכזי שחצץ בין הסלון למטבח. גילינו עולם של מרחב ואור ששטף את הבית כולו. כאשר סיימו לבנות את סינר הגבס שתכננתי, המקשר בין 2 העמודים, עליו התאורה לדלפק במטבח והוא מקשר בין החללים בצורה מושלמת, דקורטיבית ופרקטית.

השמחה של בני הזוג בתוצאה – לאחר כחודשיים מסיום השיפוץ בעלת הבית התקשרה להודות לי שכל כך נעים לה להיכנס הביתה אחרי העבודה ,שהיא נהנית מיופי הבית ונושמת אנחת רווחה וכל כך מרוצה מהנראות והפרקטיות של התכנון, על חווית הבישול במטבח החדש ומזה שכשהנכדים נמצאים היא מצליחה גם להשגיח עליהם וגם להמשיך לבשל. נימת הדיבור שלה היתה כל כך שמחה ומרוגשת ואלה הדברים שמהם אני שואבת סיפוק בעבודה.

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?

פלטת החומרים של הפרויקט מורכבת מגרניט פורצלן, קוריאן, עץ בצביעה אפוקסית , אלון טבעי ופליז. הארונות נעשו בצביעה אפוקסית, כך יכולנו לבחור את הגוון המדויק שרצינו מפלטת הצבעים המיוחדת שנבחרה לבית.

כדי להוסיף חמימות ורכות בחרנו באלון טבעי שנכנס בטבעיות ביחידה פתוחה במטבח ובנגיעות בחדר רחצה של ההורים. הפרזול בפליז חיבר בין כל אלו והכניס אלגנטיות ויוקרה.

לבעלת הבית אופי מיוחד, ססגוני ושמח ונתנו לו ביטוי בהלבשת הבית - הוספנו נגיעות פרחוניות רכות בטקסטיל, באביזרים המשלימים ובטפט.

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

בחרנו פלטת צבעים המאפיינת את בעלי הבית - ירוק מרווה, אפור, לבן שבור ,נגיעות ורוד עתיק וזהב עדין.

איך הגעת לתחום וכמה זמן את עושה את זה?

מאז ומעולם נמשכתי לתחום העיצוב, גם הרבה לפני שהתחלתי לעסוק בו באופן רשמי. עבדתי תקופה ארוכה בחברת מטבחים ידועה מאוד, לאחר מכן במשרד אדריכלים ואז יצאתי לעצמאות.  בעבודתי אני שמה דגש על תכנון פונקציונלי תוך שמירה על הנדסת אנוש, לצד עיצוב קפדני המותאם לסגנונם האישי של הלקוחות, כל זה תוך שמירה על התקציב המתאים.

אני מאמינה שעיצוב ותכנון נכון של סביבת המגורים, מקום העבודה או מקום הבילוי משפיע באופן ישיר על ההרגשה הכללית שלנו. בעיני, כל חלל זוכה לטיפול אישי ומיוחד תוך הבנת הצרכים והרצונות של הלקוחות.

באיזה סוג של פרויקטים את או המשרד שלך מתמחים?

בתי מגורים, דירות יוקרה ומבנים ציבוריים.

מהם מקורות ההשראה שלך?

השראה יכולה לבוא מכל דבר - מהסביבה הטבעית שלנו, מבעלי חיים, נופים, פרחים וכמובן מתערוכות ותצוגות .

אני מאמינה שההשראה בעיקר תלויה בדרך ההסתכלות שלנו על דברים מסוימים, לדעת לתת לראש שלנו להיפתח לתרבויות, צבעים ומגזרים שונים וכך להרחיב את המנעד העיצובי שלנו ולשלב בין היצירתיות לפרקטיקה.

האם יש מוטיבים, אלמנטים או סוגי חומרים שאופייניים לעבודות שלך?

ישנם כל כך הרבה סוגי חומרים בכל תת הענפים הקשורים לעיצוב.

באופן אישי חשוב לי לבחור מכל מאגר את החומרים העמידים יותר, אלה שיכולים לתת ללקוחות שקט נפשי להרבה שנים.  בעיקר בחלקים בבית שאותם לא מחליפים כל כמה שנים כמו אריחים, סניטריה ופרטי נגרות, לרבות מטבח.

צריך לזכור שבעיצוב יש גם הרבה עניין של אופנה שנוטה להשתנות בכל כמה שנים ולכן חשוב להיות מעודכן ולא להיתקע. אני מאוד אוהבת לאמץ אופנות חדשות, כדי להיות ייחודית ולשמור על מגוון רחב של אופציות ללקוחות.

 

אלוני בבית:

מקלחת הורים: ריצוף מיקס אקסה וורק 21/18.2 R10, חיפוי וטוויס ואייט מט 40/120, וטוויסט ריזוטו וואיט 40/120, אסלה תלויה לבן רים לס.

מקלחת אורחים: ריצוף אלמנט דקור פלאוור 20.5/20.5 R10, חיפוי וטוויס ואייט מט 40/120, וטוויסט ריזוטו וואיט 40/120, אסלה תלויה לבן רים לס.

ליצירת קשר עם עדי>>>

צילום: אורן עמוס