פנטהאוז בגיל השלישי

בתים פתוחים// שלומית כהן

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

 

'בתים פתוחים' הוא הזמנה להיכנס לחלל מסוים ולהתרשם ממנו. לשאוב השראה מפלטות הגוונים, החומרים, הסגנון העיצובי, הבחירות האדריכליות ועוד. במדור 'בתים פתוחים' כאן במגזין אלוני, אנחנו שמחים להעניק לכם הצצה לפרויקטים מעוצבים ולערוך היכרות עם איש או אשת המקצוע שעומדים מאחוריהם

מ"ר בנוי: 167  מ"ר

עבור מי תוכנן: זוג בגיל השלישי ששלושת ילדיהם כבר לא גרים בבית.

איפה: שכונת ורדייה בחיפה.

החלום העיצובי המרכזי בפרויקט: שבבית תהיה תחושה ואווירה חמה ומשפחתית לזוג ולילדיהם, המגיעים עם הנכדים מהמרכז ושתהיה להם פרטיות ונוחיות כאשר הם נשארים לישון.

הכי מורכב בפרויקט: מדובר בפנטהאוז, דופלקס, בעל שני מפלסים, עם תקרה בגובה של כ-6 מטר במפלס התחתון. מצד אחד, הגובה הוא יתרון גדול, אבל מצד שני גם אתגר עיצובי, בעיקר מבחינת פתרונות החימום והתאורה של החלל.

הכי מרגש בפרויקט: הכימיה, ההרמוניה, המטרה המשותפת, האנרגיות הטובות, היעילות, האדרנלין שלי עם הלקוחות, מה שהביא לתוצאה מושלמת - הפכתי חלל ריק לבית עבור לקוחותי.

הכי מיוחד בפרויקט: קיר כח של 6 מטר, המחופה ברצועות של עץ אגוז בפריסה אנכית ואלכסונית. הקיר מחמם את הלב ונותן תחושה של בית, מיד בכניסה.

פלטת החומרים: ריצוף וחיפוי באריחי פורצלן, עץ, זכוכית, עור וטקסטיל שמחמם את האווירה.

פלטת הצבעים: גוונים מונוכרומטיים, לבן, שחור, אפור ונגיעות חמות של צבע.

סגנון: אקלקטי מודרני.

על הציר

על ציר הזמן:

תמיד אהבתי והתחברתי לאומנות על כל רבדיה. חלום הילדות שלי היה להיות רקדנית או לעסוק בעיצוב. לעיצוב פנים הגעתי אחרי שלמדתי תואר ראשון בתקשורת, ותואר שני במנהל עסקים, עסקתי בניהול מוצר של תחתונים ובגדי ספורט למותג בינלאומי, ולבסוף הגעתי ליעוד שלי - תכנון ועיצוב פנים.

על ציר ההכרה:

דירות לדוגמא עבור יזם וקבלן שהאמין בי ונתן לי את ההזדמנות להתבטא בצורה הכי יצירתית שאפשר, במסגרת תקציב מוגבל. עשיתי מגוון דירות לדוגמה בהן דירה בפרויקט עמק הכרמל בנשר, ודירה בפרוייקט הבית הלבן בקריית מוצקין. מבחינת ההכרה, גם הפרוייקט הנוכחי שאותו אני מציגה בפניכם, תרם לה. בכל הפרויקטים שלי אפשר לראות את החותמת העיצובית שלי לצד ייחוד בין כל פרויקט ופרויקט.

על ציר העשיה:

מה שמרגש אותי במיוחד זה עיצוב טוב שמתבטא בשילוב שבין פונקציונאליות וצרכי בני הבית, לבין נראות. אני דוגלת בדיאלוג מתמיד עם הלקוחות. להפוך חלל ריק לבית עבור הלקוח,  זה מה שמרגש אותי כל פעם מחדש.

על ציר החומר:

אני טוענת שעיצוב טוב מתחיל מחומרים ומאמינה שתפקידנו כיוצרים הוא לייצר חוויה בחלל. בחירת החומרים נעשית כבר בשלב הראשוני של בחירת הקונספט, השלב שבו אנחנו מדמיינים את החלל.

חומר מייצר חוויות ותחושות שמפעילות את החושים האנושיים ומאפשר לראות, לגעת, להריח ואפילו לשמוע. אין לי חומר מועדף זה תלוי פרוייקט.

על ציר ההשראה:

השראה מגיעה אלי מכל מקום בו אני נמצאת. מכל דבר שמרשים אותי אני מקבלת רעיונות לשילובים חדשים. אני אוהבת פרוייקטים של טוטאל לוק שמתבצעים בשלמות.

לפרופיל של שלומית >> 

אלוני בבית

ריצוף המפלס התחתון של הבית - אריחי פורצלן 80*80 יוניקסטון סילבר מבריק.

מפלס העליון - ריצוף גרניט פורצלן דמוי פרקט- טימבר ביאנקו רקט 20/80.

מטבח- ברז מטבח נשלף טאליס חצי קשת ניקל+ כיור מטבח גרניט יהלום 55 לבן 61.5/55

מרפסת- גרניט פורצלן שיידסטון גריי  נט רקט. 15/60

חדר רחצה בחדר השינה- אריחי פורצלן 90*30 איטלקיים לחיפוי קירות ורצפה 10/70 בפריסת פישבון. מיכל הדחה סמוי + לחצן סני, אסלה תלויה+ מושב אסלה לבן , אינטרפוץ 4 דרך+ מוט קומפלט כולל מזלף וצינור+ ראש מקלחת + זרוע לראש מקלחת , כיור רחצה מונח אובלי לבן.

חדר רחצה כללי-  אריחי פורצלן מבריק 90*30 איטלקי לחיפוי קירות.

אמבטיה - אינטרפוץ 4 דרך, מוט ומזלף, אסלה תלויה ROCA, מיכל הדחה סמוי + לחצן PLASSON, כיור מונח אובלי לבן.