פנטזיה כפרית בלב השרון

בתים פתוחים // הדר דור

/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>
/>

קודם כל, איפה אנחנו?

במושבה קטנה באזור השרון, בבית קרקע של זוג צעיר ושני ילדיהם הקטנים. גודל השטח הבנוי של הבית הוא 280 מ"ר. יש בו תשעה חדרים וארבע קומות – מרתף, קומת כניסה, קומה א' (חדרי השינה) ועליית גג.

שאלות על התהליך

מה היה ה-Vision העיצובי של הפרויקט? האם עוצב בסגנון ייחודי?

הפנטזיה של לקוחותיי היתה שהבית יהיה מעוצב בסגנון קלאסי מעודן, עם נגיעות כפריות ושהעיצוב יביא לידי ביטוי את החיבור של הלקוחות לסביבה בה הבית נמצא. הם רצו בית שיהיה מזמין, חם ומרווח, שיתאים לאהבה שלהם לאירוח משפחה וחברים.

אילו אתגרים או מורכבויות היו בפרויקט?

המטבח המקורי של הבית היה קטן. מכיוון שהלקוחות דתיים, היה צורך לתכנן עבורם מטבח גדול במיוחד - עם אזורי חלוקה ומשטחי עבודה גדולים לאזור הבשרי ולאזור החלבי. היה ברור שבשביל ליצור מטבח גדול יהיה עליי לשנות את תכנון הבית, ואכן החלל שונה בהתאם לדרישות, ויצרנו עבורם מטבח ענק.

בנוסף, היינו צריכים ליצור פינת אוכל גדולה ומזמינה. בתכנון נכון, יצרנו כזו בצמידות לגינה מתחת לפרגולה. מיזגנו את החלל ויצרנו פינת אוכל מדהימה שמשקיפה לגינה מכל כיווניה, כך שבני הבית ואורחיהם יוכלו להנות מהגינה בכל ימות השנה: בחורף הקר והגשום, ובימות הקיץ החמים.

שידרגנו את אזור היציאה לגינה ובעצם "הכנסנו אותו לחלל הבית" באמצעות שילוב וילונות קלילים ומיזוגו.

מה היה חשוב ללקוחות? מה הם רצו לקבל מהעיצוב החדש?
לזוג יש ילדים קטנים מאוד והיה חשוב להם לראות את הילדים בשעה שהם משחקים. תכננו את החלל כך שכמעט מכל מקום אפשר לראות את הילדים ויצרנו חללים פתוחים. גם המטבח הגדול צופה לגינה ולסלון.

לזוג היה חשוב שניצור לילדים אזורי משחק ושעם זאת הבית יהיה מסודר ויפה. לכן יצרנו לקטנטנים אזורי משחק בכל קומה, עם ארונות לאחסון המשחקים, כך שבסיום המשחק הילדים יכולים להחזיר את הצעצועים למקום והסדר נשמר. המרתף, לעומת זאת, הוא עולם הילדים וייעדנו אותו למשחקים שאפשר להשאיר בחלל על השטיח.

בנוסף, הזוג אוהב סטייל! מדובר בזוג אנגלוסכסי עם טעם משובח ועדין, שביקשו בית מעוצב ומזמין. לא מנוכר ולא מודרני מדי. יצרנו להם בית שענה בדיוק לצרכים ולסגנון האהוב עליהם. כל פינה בבית תוכננה בהתאם לכך. חדר השינה של ההורים תוכנן בהתאם. עליית הגג שתוכננה לאירוח וכמובן כל חדרי הרחצה בבית.

אילו רגעים זכורים ומרגשים היו בתהליך?

מרגש לראות איך הבית הופך מתכניות והדמייה – לבית.

בתהליך העבודה שלנו , מאוד חשוב לנו ליצור הדמיה ריאליסטית שהלקוחות יראו ויאהבו ושאיתה נלך עד סוף הדרך... וזה מה שעשינו. בדרך זו, הלקוחות יודעים איך הבית יראה בלי הפתעות . ברוב המקרים, הלקוחות מופתעים מהעובדה שהבית נראה בדיוק אותו הדבר בסוף התהליך 

קצת על החומרים

אילו חומרים מרכיבים את פלטת החומרים של הפרויקט?

כל הבית והמדרגות רוצפו בפרקט, אולם עשינו שימוש במספר פרקטים שונים, בהתאם לפונקציות השונות בכל חלל: המדרגות רוצפו בפרקט עץ שנותן תחושה חמה ומזמינה מאוד לבית, חלל הכניסה הכולל את המטבח ואזור פינת האוכל הצמודה לגינה רוצף בריצוף PCV דמוי פרקט עמיד למים. ואילו המרתף וכל חללי חדרי השינה בבית רוצפו בפרקט פישבון מדהים. כל הפרקטים נבחרו בקפידה ודאגתי לאחידות והתאמה ביניהם.

מאילו גוונים מורכבת פלטת הצבעים בבית?

גוונים חמים וצבעים פסטליים שמשתלבים נהדר יחד. 

מטבח – ארונות גבוהים בתכלת וארונות נמוכים לבן בשילוב עץ ושיש לבן. חיפוי המטבח באריחי פישבון לבנים.

חדרי רחצה – בחרנו לפחות קיר אחד עם אריח מצוייר בחדרי הרחצה של הילדים.

בשירותים שבקומת הקרקע בחרנו באריח עלים ירוקים עדין שמשתלב עם ארונות העץ הבהיר.

לחדר הרחצה של ההורים בחרנו אריחים מיוחדים בגווני כחול ואפור.

כך יצרנו בית שהוא גם כפרי, נקי ועם צבעים רגועים וגם מלא בעניין וצבע.

אלוני בבית:
ריצוף סלון, מטבח ומעברים: RIGID VINYL COGNAC 1524/225/4.5
חיפוי מטבח: EVOLUTION BLANCO BRILLO 7.5/15
חיפוי שירותי אורחים: DEKO TERRE GRIS SATIN MATT 30/90,2R
ריצוף שירותי אורחים: BRUNSWICH CENIZA MATE R10 REC 60/120

צילום: עידן גור